Hasan Karacadağ' ın son başyapıtı MAGİ filmini izlediniz mi?

Sinema salonundan çıkarken yanımdaki arkadaşıma sordum, "Bu filmi gerçekten bizmi yaptık" diye. Kurgu, efekt, senaryo, konu harikaydı. Başladığı saniyeden itibaren, son dakikasına kadar hiç bir yönden taviz vermeyen bir yapımdı. Filmin bitişiyle birlikte, Hasan Karacadağ yazısını gördüğüm anda gözlerim doldu, ve ayakta alkışladım. Artık Şeytan' dan daha korkutucu bir şey varsa o Hasan Karacadağ' dır.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• "Bu filmi kesin Türkler yaptı bu kadar sacmaligi başka kimler yapabilirdi" tarzinda olan görüşlerimin ağzını burnunu kendi filmleriyle dagitan adam. Adam gibi adam HASAN KARACADAĞ.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ediyorum

Kızlar Ne Diyor 9

• Hasan Karacadağ ın filmlerinden sonra psikolojim alt üst oldu hala düzelmedi zaten tövbe ettim artık 😔
    Ama Ada'm Hakkı'nı veriyor yaptığı filmlerin o bir gerçek

0|1
    0|0
  • Bugün gittim bir kaö saat önce çıktım daha magi filminden lakin ben hiç beğenmedim türk filmi değilde sanki yabancı film ne o ya hele bide kutsal su ile cinleri yok etmedi mi yok artık yani dedim bizim inancımızda nerde görülmüş kutsal su falan ya! ben beğenmedim hiç hemde şahsen dabbe serisini çok beğenirdim her filmini izledim neredeyse ama artık izliceğimi sanmıyorum

0|0
    0|0
    • "türk filmi değilde sanki yabancı film" Film zaten ingilizce çekildi ve Amerikada gösterime giriyor. Film amerikan elementleriyle donatılmış bir türk filmi. Türk korku sinemasının, sadece islam üzerinden giden klişesini kırdığı için bence Hasan Karacadağ' a teşekkür edilmeli. "bizim inancımızda nerde görülmüş kutsal su falan ya!" Sen filmi gerçekten algılayamamışsın, dikkatini çekerim o sahne Hristiyan kültürüne göre tasarlanmış bir sahne. O sahnede Hristiyan bir rahip vardı. Dikkatli bir izleyici değisin galiba. Tekrar gitmeni öneririm. Film tam bir başyapıt. Kurgu, senaryo, konu final her şey bir harikaydı.

• Pardon ama neden hemen saldırıya geçiyorsun sen beğendin ben beğenmedim diye
      Ben fişme yorum yapıyorum ve istediğimi düşünmekte özgürüm sen beğendin diye bende o bu şu da beğenecek ve seninle aynı düşünücek diye bir kaide de yok değil mi!
      Ben beğenmedim net!

• Saldırı mı? Gerçekten çok ilginç. Tartışmak istemiyorsan bunu anlarım. Ben sadece söylediklerine cevap verdim. Niye yorum yapıyosun o zaman. Sadece film üzerinde mantıklı şekilde tartışıyoruz burada. Saldıraya geçen kişinin kim olduğu anlaşılıyor bu durumda. Evet istediğini düşünüp söylemekte özgürsün buna kimse bir şey diyemez. Zaten yorumunda her hangi bir hakaret falanda yok. Gayet güzel bir şekilde fikrini paylaştın. Ama sorun şurdaydı, filmi alakasız bir şekilde eleştirdin. Filmde Hristiyanlık adı altında çekiken sahnede "bizim inancımızda bu yok" demen çok ilginç. Çünkü o sahnenin zaten bizim inancımızla alakası söz konusu değil. Bende sana bunu belirtmek istedim. Ve filme tekrar gitmeni tavsiye ettim. Bunun gerçekten saldırganlık olduğunu düşünüyorsan özür dilerim, kusura bakma.

• tarzı neydi gerçi bu adamların bütün filmleri korku üzerine oluyor :s

0|0
    0|0
    • Evet korku ve kesinlikle dünyada türünün en iyisine imza atmış. Kaçırılmaması gereken bir başyapıt. Mutlaka izle

• Bu tip filmlerden nasil korkabiliyorsunuz? Ben Hasan Karacadağ'ın tüm filmlerini izlemişimdir. Geceleri, tek basina izledigim halde bir etkisi olmadi. Beni korkutacak film henüz çekilmemiş. Korkmak için çok film izliyorum ama onu hala yaşamadım. Sonuçta "uğraşmazsan gelmez" diye bir şey var ortada. Uğraşmıyorum, niye korkayım ki?

0|0
    0|0
    • Doğrudur, uğraşmazsan gelmez. Biraz bilgisi olan adam korkmaması gerektiğini bilir. Ama film izleme esnasında gerilim ve korku genel olarak tavan yapıyor. Uğraşmazsan gelmez evet ama orada zaten uğraşan sen değilsin ve korku duygusu sadece bununla sınırlandırılmamalı. Bu filmler basit bir cin filmi değil ki. Uğraşmazsan gelmez kavramı bu filmler için geçerli değil bence. Çünkü senaryo ve konu bambaşka yerlerde şu anda. Ayrıca son filmi Magi gerçekten korku sinemasında yeni bir boyut olmuş.

• İzlemedim

0|0
    0|0
  • İzlemedim

0|0
    0|0
  • Izlemedim

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Ya musallat en iyisi dabbede güldüm abi yapmayın ya

0|0
    0|0
    • Tamam sus hadi.

• Öyle görüş yazıp engellemeyeceksin hemen. Senin beyin kapatisen zaten Hasan Karacadağ filmini algılayamaz. Dabbede gülmüş, aferim iyi halt ettin. Musallatı Dabbeden üstün tutmayı geçtim o ikisini kıyaslaman bile bu işten bir halt anlamadığını gösteriyor. Film izlemeyi beceremeyen bir toplumun sinemasının gelişmemesini tartışmak aslında çok gereksiz.

Erkekler Ne Diyor 3

• İzlemedim

0|0
    0|0
  • Gene cin filmi :( adam bıkmadı seyirciler de inatla bu adamın filmine gitmeye devam ediyorlar.

1|0
    0|0
    • "Gene Cin filmi". Siz tamamen önyargıdan oluşan bu eleştiri cümlesini söylemekten bıkacaksınız, ama o adam Türk kültürünü dünyaya tanıtıp başyapıt eserlerine her gün bir yenisini daha eklemekten bıkmayacak.

• Yoo ön yargı değil bir kaç filmini izlemiştim hep aynı terane yok şunun içine cin girmiş hocaya götürelim falan sonra hoca da işin içinden çıkamıyor sonra film kötü sonla bitiyor :D kusura bakma ama böyle bir senaryoyu yurt dışında yazsan seni linç ederler :D

• Hasan Karacadağ filminde içine cin girmiş temalı bir film yoktur.

• gelmeini bekliyorum 1 yıldır o filmi beklıoruz arkadaşlarla

0|0
    0|0
Yükleniyor...