Italyanca ve ispanyolca?

Sizce bu 2 dil birbirine benziyor mu? Benzer ya da farklı yönleri neler?

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Hayır hiç benzemiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yani aynı dil ailesinden geliyorlar, ortak kelimeler var...

0|0
    0|0
  • latin dilli oldugu için bir kaç benzer tarafi var ama kelime olarak benzemiyor italyanca daha fazla fransizcaya benziyor

0|0
    0|0
  • almanca ıngılızce ıspanyolca ıtalyanca bırbırnıe benzer

0|0
    0|0
  • Dili tam olarak bilmesem de iki dile de aşinayım. Birbirlerine yakın diller, birini öğrenen diğerini rahat öğrenir.

0|0
    0|0
  • benziyor kelime bakımından ispanyolca daha arapçaya yakın.Ama italyanca ve ispanyolca bir sürü ortak kelime var.Ben ispanyolcayı tercih ederdim.Muhteşem bir dil...Besame mucho :)

0|0
    0|0
  • İspanyolca ve Portekizce benziyor ama İtalyanca daha farklı..Benzer kelimeler vardır mutlaka ama kulağa geliş yönüyle İtalyanca daha farklı.

0|0
    0|0
  • benzemesinden ziyade ikisi deçok hoş geliyor kulağa 2 dili de öğrenmek isterim

0|0
    0|0
  • benzer dediler.ama ben olsam ispanyolca öğrenirim

0|0
    0|0
  • Benziyor mu degil, ayni. Ispanya'da italyanca konussan herkes anlar. Ben Barcelona'dayken adamlar Italyanca, Katolanca konusup anlasiyorlardi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Benziyor

0|0
    0|0
  • Aynı dil ailesinden geldikleri için benzer kelimeleri çok vardır tek farkları İtalyancada uzatmalar oluyor, vurgular oluyor..İspanyolcada gırlaktan konuşmalar olabiliyor.

0|0
    0|0
  • Bence pek benzemiyor İtalyanca daha sert

0|0
    0|0
  • İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca aynıdil ailesinden geldikleri için birbirine benzer ..fakat ispanyolca portekizce benzerliğini yanında esamesi okunmayan bir benzerlik.. bazı sesler artikeller vardır me mi gi te ti gibi onlarda sıkntı oluor ..

0|0
    0|0
  • Hemen hemen cogu kelime ayni. Aksanlari birbirine yakin sayilir. Mesela fransizcaylada bir cok kelimeleri ayni ama aksan tamamen degisiyor.

0|0
    0|0
  • r leri bastırarak söyledikleri için kulağa benzer geliyo

0|0
    0|0
  • neden soruyorsun?

0|0
    0|0
  • benziyor. ben ispanyolca biliyorum mesela ve italyancada bir çok şeyi anlıyorum. ama italyancanın grameri daha zor.

0|0
    0|0
  • Benziyorlar kelimelerin cogu biraz farkli yazilip söyleniyor ama anlamalri ayni

0|0
    0|0
Yükleniyor...