Neden misafir gelince kolonya döker,misafir güzel koksun diye mi?

gelen misafir pismidir ki ? evet dostlar gene zihni sinir bi soru haydi cevabı birlikte bulalım:))

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Sinir olurum bu adete.. Bizde hiç uygulanmaz bu adet.. Ben eğer gittiğim yerde ihtiyaç duyarsam ev sahibinden kolonyanız var mı diye isterim.

Ayrıca, kolonya verilecekse bile diğer ikramlar bittikten sonra verilmesi daha uygundur. Çünkü, ben mesela kolonya kokan elimle çaydan hiç bir tat alamıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 12

• sebebini bilmiyorum, merak da etmiyorum

lakin bazı yaşlılarımız gül suyunu tercih ediyor ,işte onu yaptıkları zaman gıcık oluyorum :)

0|0
    0|0
  • kolonya ferahlatıcı tarafı vardır gelen ınsan bellı bır mesafe katettıgı için yorgunlugunu alması maksadıyla dökülür

0|0
    0|0
  • Yalnız soru on numara tebrik ederim:)

0|0
    0|0
  • adet olduğu için hoş olsun diye

0|0
    0|0
  • Evden biran evvel gitsin diye.

İsleri varsa zaman kaybetmesin, bizim de islerimiz var artık nolur git demek anlamında kullanıyoruz.

0|0
    0|0
  • Bayram da oluyor o dediğinden.Bir arkadaşında dediği gibi el öpülünce hoş koksun diye.

Kolonya mikrop öldürsün diye değil hoş koksun diye kullanılıyor.

0|0
    0|0
  • gelir gelmez iyi agırlamak ilgilenmek geldiğin den hoşnut oldugunu belirtmek ve daha cok misafirperverliğimizin ne kadar ince ve hoş oldugunu için olabilir .

0|0
    0|0
  • usta ne enteresan sorular peşindesin :))

0|0
    0|0
  • çok gizli bir misafiri aşağlama yöntemidir.

0|0
    0|0
  • Gelenek dostum ben parfüm sıkıcam bundan sonra misafirlerin üzerlerine.

1|0
    0|0
  • Eldeki mikrobu kırsın diye. :)

0|0
    0|0
    • Soruda bi terslik var yeni farkettim. Neden misafir gelince kolonya döker. Misafir geliyo elinde kolonya ile ev sahibine mi döküyo :D

• Gelenek meselesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...