Elektro klasik gitarlar klasik gitarın farkları nelerdir? Klasik gitar çalabilen birisi elektro klasik çalabilir mi?

Elektro klasik gitarlar klasik gitarın farkları nelerdir? Klasik gitar çalabilen birisi elektro klasik çalabilir mi?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bir konserde olduğunu düşün. Nasıl duyuracaksın sesini klasik gitarla tüm salona? Elektro klasiğin farkı bu kabaca. Ses amfide yükselir.
    Klasik çalan biri elektro da çalabilir. Ancak penayla çalmadıysan alternate picking sweep picking gibi egzersizlerle bir süre takıldıktan sonra şey edebilirsin. Klasikten elektroya geçiş çoğu zaman daha rahat olur. Klasiğin klavyesi etli çünkü. Elektro daha ince.

0|1
    0|0
    • tamamdır çok teşekkür ederim :) sence klasik gitarımı yenileyeyim mi yoksa elektro klasik mi alıyım? klasik gitarım 7 yıl oldu artık cızırtı yapmaya başladı bir de hangi markayı önerirsin?

• 2 yıl çok uzun bir süre. Ne kadar dikkat etsen de elimizdeki yağlar, ter, havadaki nem tel eskimesine sebep oluyor. String tension der ecnebiler. Tel olması gereken gerilimde uzun süre kalamıyor. Bir değiştir bakalım. Gitmişken bir bakıma sok. Küçük sürprizler yap bulguları değiştirt, klavyeyi limon yağıyla şey ettir falan. Haketmiş 7 senede :)
      Sahneyi de düşün bambaşkadır orda olmak. Okulun grubunda veya küçük organizasyonlarda ücretsiz olarak başlayabilirsin. Çok şey öğretir.
      Rica ederim.
      Haydi dikkat et kendine.

• Tamamdır yapacağım :) :) müzik grubundaki herkes arkadaşım girebilirim aslında iyice bir düşüneyim. İyi geceler :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Klasik gitarı elle çalabilirsin elektro gitar elle çok zor. Ayrıca teller arasındaki mesefa klasik gitar gibi değil. Daha kısa doğal olarak daha oluyor. Hele bir de solo atmak istiyorsan elektro gştarda daha zordur. Ama en önemli iş işte o pena da işte.

0|1
    0|0
    • ilk başladığımda klasik gitarı penayla çaldırıyorlardı ona bir türlü alışamadım sonra hoca elle çal dedi gösterdi teknikleri falan 4. sınıfta herkes penayla çalarken ben elle çalıyordum :D :D şimdi yine penayla çalabiliyorum ama eldeki kadar rahat değilim ve tam istediğim tonlar penada çıkmıyor

• Bizim Türk insanı çok müzikten anlamaz zaten anlayan biri varsa ya müzikle uğraşıyordur ya da çok kültürlü bir insandır o yüzden takmamak gerek. Bana göre her müzik türünün kendi ruh hali kendi anlattığı bir şeyler insanda bıraktığı duygular vardır o yüzden hepsi değerlidir. Pek hazmedemediğim günümüz Türkçe pop udur şahsen Dan Dan veya Miş Miş gibi şarkılardan hiç haz alamıyorum.

• Kesinlikle sana katılıyorum kardeşim...

• Elektro gitarda elektrik çarpma riski var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...