Siz de tablolara dakikalarca bakıp inceleyenlerden misiniz? Yoksa bakıp geçenlerden mi?

Bir ressam söyleyin denilse çoğu kişinin aklına genelde ya Da Vinci, Dali ya da Picasso gelir... Çünkü, bunlar hep göz önünde olanlardır.
Siz de tablolara dakikalarca bakıp inceleyenlerden misiniz? Yoksa bakıp geçenlerden mi?Ama ben her ne kadar Sürrealizm sevdalısı ve yaptığım tablolar da bu akımı kullanıyor olsam da Vincent Van Gogh bana küçüklüğümden bu yana ilgi çekici gelmiştir. Geçmişi, yaşadığı deneyimleri, çalışma hayatındaki olumsuzlukları ve resimle buluşması onu kendime yakın hissettirmiştir. Tabii, bir de içinde bulunduğu psikolojik sorunları var... Her ne olursa olsun Vincent Van Gogh en sevdiğim ressam!
Onun kendine has resim tekniği, kullandığı renkleri ve eserleri gerçekten de hayranlık uyandırıcıdır benim için...
Hayattan yitip gitmesi her ne kadar trajik şekilde sonuçlansa da bizlere bıraktıkları azımsanamaz...
Tıpkı, Van Gogh'un eserlerine takıldığım gibi pek çok ressamın eserine de takılıp kalıyorum. Bazen, kendi yaptığım tablolara da dakikalarca hiç durmadan baktığım oluyor. Her fırça darbesini izlemek, her detayın üstünden geçmek ve her rengin tonunu incelemek güzel bir şey benim adıma...
Önce şunu sorayım:
Resim ile aranız nasıldır?
Diğer sorularım ise şöyle:
Siz de tablolara dakikalarca bakıp inceleyenlerden misiniz? Yoksa bakıp geçenlerden mi?
Ve hangi ressamın hangi eserini daha çok seviyorsunuz?

1|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

• Detayla ilgili bir bence paylasmistiniz aklima o yaziniz geldi... Fikrimce detaya deger vermeyen resim sanatina da kiymet vermez. Oylece bakar kendine gore hos olan bir goruntu gormusse dudaklari kivrilir ve gecer gider.. Ama bir van gogh un renkleri ve fircasini kullanis bicimindeki detaylari, Da vinci nin maneviyat yuklu bakislarla bezeli portlerini sadece salonlarinda hayal ederler cunku altinda Da vinci.. Van gogh imzasi (markasi) vardir.. Detayci olmayan sadece sekilcidir ve bazi seylerin farkina ne yazik ki varamaz ya da bu zaman alir.. Sirf bu yuzden degilmidir ki bu ozel ressamlar yasadiklari donemlerde degilde oldukten sonra kiymete binmisler...

0|1
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız ve güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. İster Van Gogh olsun ister Dali veya Da Vinci, hep kendilerinden sonraki zamanların adları oldular.
      Ayrıca, evet detayları sevmeyen resmi de sevmez.

• Ben tesekkur ederim...

• Rica ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Resme ilgim var.
    Sergileri takip ediyorum.
    Sıklıkla gidiyor inceliyorum.
    Kendimde kendi çapımda bir şeyler çiziyorum ama boyamiyorum.

0|1
    0|0
  • Van Gogh 😍😍
    Çocukluğumun gençliğimin ve yaşlılığımın ressamı.. Tabloya duygularını bu denli güzel aktarabilen en iyi ressamlardandır bana göre. Hayat hikayesi çok dramatik kesinlikle.
    Yıldızlı Gece tablosu en sevdiğimdir :)

0|1
    0|0
  • Van Gogh'un hayat hikayesini bilmiyorum fakat araştıracağım.
    Ben de Picasso'yu çok severim. Bir akrepte bulunan tüm ihtirası, şehveti onun tablolarında görüyorum. Çalışmalarında kendimi, benliğimi buluyorum. Çocukça görünen fakat ağır, büyük izler taşıyan çizikler..
    Genelde sevdiğim bir insanın yanımda olmasını isterim. Böyle zamanlarda tablo yorumlamak çok zevkli oluyor. O kendi fikrini söylüyor, ben kendi fikrimi söylüyorum. Aynı resimde farklı kareler görebiliyor olmak beni mutlu ediyor.

0|2
    0|0
  • Dalinin hayatınin anlatıldığı bir . kitap okumustm ondan sonra
    Resme bakışım değişti
    Şimdi sanat Galerilerinin daimi ziyaretcilerindenm

0|1
    0|0
  • Ben anlamam ince işlerden detaya girersem çıkamam diye pek bakmam. Sanat benim işim degil

0|1
    0|0
  • Ressam deyince benim aklıma İbrahim Balaban geliyor. Adam çok enteresan ve komik çiziyor. :)

Resim ile aram fena değil. Arada bir şeyler karalarım.

0|1
    0|0
  • Resim ile ilgileniyorum. Dakikalarca incelerim. Van Gogh konusunda haklı buldum seni eserlerini beğenirim.

0|1
    0|0
  • İncelerim :)
    Paul Gauguin eserleri hoşuma gidiyor :)

0|1
    0|0
  • Tabloyu incelemeden her şeyi göremezsin de şimdi tutup da meyve tabağı resmi üzerine düşünmüyorum hatta a bu öeyve tabağı geç modu açık 😛

0|1
    0|0
  • Resimle aram çok iyi bende çok uzun zamandır çiziyorum karakalem olarak. Sevdiğim tablolar ve ressamlar var ama Da Vinci nin yeri her zaman ayrı geliyor bana. Gerek tabloları gerek de yaptığı diğer şeyler. Zamanının ötesinde bir insan gerçekten..

0|0
    0|0
  • ima ettiğin gibi van gogh değeri anlaşılamamış, diğer ressamların yanında gölgede kalmış biri değil ki? eserleri klasikleşmiş, popüler kültürde de birçok kez atıfta bulunulmuş, bir kült haline gelmiş durumda.

öyle çok incelmiş bir zevkim ve teknikten anlamama yarayacak aldığım bir eğitim yok. yine de.. nicola samori ve zoran music tablolarını seviyorum. francisco goya'nın kara kalem çalışmalarını da... yerli sanatçılarımızdan da ismet doğan'ı beğenirim.

0|0
    0|0
  • Bunlara dakikalarca baktim

0|0
    0|0
  • Bakarım

0|0
    0|0
  • İnceleyen

0|0
    0|0
  • İncelerim

0|0
    0|0
  • Bakip geciyorum maalesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Resimle ilgileniyorum zaten. :)

En sevdiğim sanatçılar: Claude monet, da vinci.

Da Vinci'nin azmine hayranım. Her ayrintiyi özenerek, kuyumcu titizligiyle işlemiş; Claude genelde peyzaj resimleri çizer. Ama öyle gerçekçi çizer ki doğayı, hayran kalmamak ne mümkün :)

Özellikle sectigim bir eser yok maalesef. 1 yıl oldu resme ara vereli. Ara sıra ilham gelir, karalarım...

0|1
    0|0
  • geçenlerde bir sergiye girdim
    resimlere baktım
    resimlerin ruhunu kavradıktan sonra saatlerce incelemek biraz manasız olsa gerek..
    ve biraz acelem vardı not yazmadan çıkmışım ressama :)

0|1
    0|0
  • Pf mdende resimle aramın nasıl olduğu belli oluyordur deli hayranıyım jsjs

0|1
    0|0
  • uzun uzun bakarım
    görülemeyeni görmeye çalışırım.
    ressamı anlamaya çalışırım

0|1
    0|0
  • bob derim aga :) ve bir çizilmiş resme saatlerce bakabilirim sıkılmadan

0|1
    0|0
  • Van gogh benim adamımdır kendine başka bir ressam seç, yaşamı, yaşadığı sorunlar, ev sahibinin kızına olan aşkı, kulağını kesişi ve ren üzerine geyikli gece beni çok etkilemiştir. Bir cuğara içmek ist

0|1
    0|0
    • Görüşünüz için teşekkürler ancak, kendime başka bir ressam seçecek değilim.

• bakip kendi kendime konusurum

0|0
    0|0
  • Şeker Ahmed Paşa'nın renkli ve davetkâr natürmortlarini ilgi çekici buluyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...