Evden çıkarken sağ ayakla adım atmak uğur getirir mi?

böyle inanışlarınız var mıdır arkadaşlar ve bunun gibileri ?

0|0
14|7

En İyi Erkek Görüşü

• Uğur getirme meselesinden öte peygamberimizin sünneti olarak biliyorum o durumu

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Sol ayakla tuvalete girme, sağ ayakla çıkma meselesi, Efendimizin(a.s.m) “onurlu işlerde sağını, bayağı işlerde solunu kullanması” prensibinden alınmış ve fıkıh kaynaklarında bir edep, bir sünnet olarak telakki edilmiştir(bk. Gazalî, İhya, 1/136; V. Zuhaylî, 1/203)

0|1
    0|0
  • pek dikkat ettiğim bişiy değil acıkcası.

0|0
    0|0
  • Uğur getirdiğinden sağ ayakla çıkmıyorum, sünnet olduğu ve ben O nun yaptığı her şeyi taklit etmek istediğim için sağ ayakla çıkıyorum

0|0
    0|0
    • tamamda bişey diyeceğim sol ayakla cıksan ne olur hani ne fark edicek belki adam solaktır neden böyle katı sabit fikirler var

• Saçma

0|0
    0|0
  • sünnet o dediğin şey:) batıl inanışla sünneti birbirine karıştırmayın kankalar;)

1.evden sağ ayakla çıkmak

2.wc'ye banyoya vs. sol ayakla girmek..sünnet;) mantıklı açıklamaları var..

0|0
    0|0
  • Bu bir sünnettir bilgiğim kadarıyla. Her sünnetin altında da bir hikmet vardır. Yani bunu ağaca bez bağlayıp dilek tutmakla bir tutmayın..

0|0
    0|0
  • batıl inançlarım yoktur

0|0
    0|0
  • Dikkat ederim böyle şeylere..Bunlar birer sünnettir, uğur getirme olayı söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • Onlar arkidişim eşek olurlar sadece.

0|1
    0|0
  • baltıl inanç

0|0
    0|0
  • hiç denemedim

0|0
    0|0
  • Gereksiz inanışlar.

0|0
    0|0
  • oyle inanclarim hic yok

0|0
    0|0
  • bi kadın 2 erkeğin arasında durursa çocuğu olmazmış falan bunlar hep uydurma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• sağla günah, sol

0|0
    0|0
  • ben denedim bir kac kez sol ayakla girdim birkac kez sağ ayakla fakat gercekten bir farkı yok o yüzden sacma

0|0
    0|0
    • Sol ile çık bir şey olmaz, yalnızca sünnetten uzaklaşmış olursun uğursuzluk falan getirmez

Ama sünnet önemli ve ben riayet etmek istiyorum

• sacma sacma iisler yaaaa

0|0
    0|0
  • evet ama dikkat etmem genelde :)

0|0
    0|0
  • Niye ne var ki sağ ayakta

0|0
    0|0
  • saçmalık bence

0|0