Bişey soracam :d?

bu ülkede çok fazla insana bollywood filmlerinden bahsederken,, ya onlar da hep aşk filmleri çekiyor da yok bilmem ne de dansları çart çurt diye aşağılıyorlar,, tamam güzel ama bu ülkede çekilen filmlere ve izlenilen dizilere bakın bir de. deliballar şunlar bunlar ,,, hepsi geri zekalıca, kurmaca ve insan dogasına aykırı tepkilerle gerçekleşen aşklar üzerinden dönüyor ve bunları seviyorsunuz. çok saçma değil mi?
ve ayrıca bence bollywood filmleri en azından batı taklitcisi degl. kendi kültürünü yansıtıyor, ayrıca kendine özgün senaryolar ortaya çıkarıyorlar ve çoğu aşk filmi yapsa da en önemli amaçları toplumdakı tabuları yıkmak. oysa bu o izlediğiniz diziler ve filmler sadece izleyicinin bazı duygularını tatmin edip para kazanmak üzerine..

Güncellemeler:
izlediğiniz şeyler var olan dünyanızı şekillendirmek gücüne sahip. medya bu işe yarar. o yüzden izlediklerinizi analiz etmeniz gerekiyor

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu bizim milletimize anlatamazsın.

Gizli aşk, ihanet ve seks ten başka film/dizi kültürleri pek yok.
    Yabancı izleyince de teen wolf felan izliyorlar işte

2|0
    0|0
    • anlatmak zorundayız daha fazla, çünkü bunların hepsi, bir ülkeyi ya ileri taşır ya da geri,,

• aynen benim de anlatmaya çalıştığım senin o kurduğun son paragrafın. çünkü ciddi yer edinmek isteniyorsa sinemada, kendine özgü olmalılar. sen hollywood değilsin, müthiş görsel kalitelerle yer edinemezsin ve üretim de taklitle yapılmaz. ve bunları anlatıp durmalıyız ki , izleyicinin talebi değişsin ilk, yoksa değişmez hiç bişey.

• Biraz komik olacak ama zamanın da Ruhsar dizisin de bile bir animasyon, farklılık vardı.
      Şimdi 1 tane bile yok. Resmen belli konular üzerinde film/dizi sektöründe uyutuluyoruz.

Aslında senaristler konusunda pek fazla bilgim yok ama bana göre bu ülke de adam gibi senarist te gelişmiyor. Bunun parayla da alakası yok. İşin ehli olan insanlar ilgi göstermiyor.
      Sadece tek bir konu seçiliyor ve uzattıkça uzatılıyor. Halbuki yabancı bir kültüre baktığın zaman fikir hep sabit fakat olaylar hep farklı ve hep bir yerde birbirine bağlanıyor. Biz bu tür insanları da yetiştiremiyoruz bence.

Bunun bizim ülkemiz de anlaşılmıyor olması çok normal. Çünkü sadece oyuncu ve senaryonun anlaşılırlığı üzerinden izliyoruz. Ne kadar kolaysa o kadar çok seviyoruz. Ne kadar güzel ve yakışıklı tipler varsa o kadar çok seviyoruz.

bajrangi bhaijaan bunu da izleyeceğim bu arada

En İyi Kız Görüşü

• Evet bollywood filmlerini çok seviyorum insanlar kültürlerine bağlı ayrıca Hint dizileri de çok güzel izliyorum , turk dizilerinin çoğu batı özentisi su an... hiç izlemiyorum bizi yansitmiyor

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Dediklerinde haklisin.

2|0
    0|0
  • Bir kaç istisnai örnek dışında Hint filmi izleyemiyorum. Bana da saçma geliyor. Aynı yeni dönem Türk filmlerinde olduğu gibi!

0|0
    0|0
    • hindistanda çok çok fazla film yapılıyor,, çoğunun ki hollywoodda da aynıdır , begenilmiyor olması normal. ama zaten tutmuş olan bilinen ve adını duydugunz filmler kalitelidir.

• Benim ilgi alanıma girmiyor

0|0
    0|0
    • konu hin filmleri değil, başka bir nokta aslında,, hint filmlerini eleştirdignz yönlerin daha beterlerini izliyorsunuz diyorum

• Bollywood sektörüne amir khan olmasa bakmam diğer filmleri çok abartı ve saçma

0|0
    0|0
    • amir khan mesajını direkit veriyor, biraz batılı tarzı. ondan begeniyorsndur. ama diger bir çok saçma dedign filmi anlamak gerekiyor biraz.

• Altan laf sokuşturacağma. Köpeği olma bu kadar bize batıya özeniyo diyosunda kendinede doğuya özenmişsin ne farkı var? Anlamak gerekiyormuş Amir khan'ın filmleri dışında ki saçma sapan filmler hiç kafa yormaya gerek yok.

• ben sinema okudum. doğuya moğuya özenmiyorum. senden çok daha iyi analiz edebiliyorum tek olay o. adam gibi yaptığım yorumu oraya buraya çekip seviyesizleşeceksen, git başka paylaşımlarda göster karakterini

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...