Genel kültürü geliştirmek için kitap önerileri neler?

Genel kültürümü genişletmek istiyorum ve bu yüzdende kitap okumayı çok seviyorum. Sizin bana önerebileceğiniz güzel ve kültürlü bir veya birkaç kitap var mı? Şimdiden teşekkür ederim :)

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruyu bende çok sorarım etrafıma ama aslında saçma bir soru olduğunu düşünüyorum :) ne okursan oku yeterki oku tabi okuduğun vampirli saçma sapan romanlar ya da magazin dergileri olmazsa iyi olur onun haricinde ne okuduğunun bir önemi yok bence tabi kişiye göre değişir bu durum ama ben böyle düşünüyorum.araştırmalara göre kitap okuma konusunda afrikadan bile geri kalmışız,10 yılda bir kitap okuyormuşuz gerisini sen düşün onun için bizim okuduğumuz her kitap değerli bence.

1|0
    0|0
    • kesınlıkle dogru ama kıtap hakkında pek bı bılgım yok az cok okurum ama su sıralar bos vakıtım cok oldugu ıcın bu araları kıtap okuyarak degerlendırmek ıstedım bu yuzdende sızlerın fıkrını almak ıstedım :)

• o kadar çok kitap çeşidi varki ne okuyacağını bilemiyor insan o yüzden sen klasiklerden başla istersen bende çok kitap okuyan biri değilim 1 yıldır filan düzenli okuyorum ayda 2 3 kitap güzelde oluyor ben klasiklerden başladım.kitapyurdu.coma git mesela herhangi bir kitap ismi yaz altında yorumları oluyor onları oku ona göre istediğin kitabı seç ben öyle yapıyorum ve internetten satın al ben toplu alıyorum indirimli oluyor.

Erkekler Ne Diyor 16

• Ekonımi borsa tarzı kitaplar oku biraz. Belki bu vesileyle ileride borsanın en çok kazanan insanı bile olabilirsin. :-)

1|0
    0|0
    • sagol denerim tabi :D

• iş bankasına ya da yapı kredi bankasına git yatırım hesabı açtır ve 100 lira ile başlangıç yap fakat asla 100 liraya para ekleme o para senin tecrüben olacaktır. 100 liran zaman zaman düşecek zaman zaman yükselecektir.Düşerken paniğe kapılma artmasını bekle yükseldiğinde ise çok falza bekletme ve satışa geç.Diğer bankalar yatırım hesabı için 10bin lira şartı koşuyor.İş bankası ve yapı kredi'de öyle bir şart yok.Kolay gelsin.

• Ahmet Altan - Gece yarısı şarkıları

1|0
    0|0
  • ben suc ve cezayı okumayı dusunuyorum bence dusunme oku

1|0
    0|0
  • Dan Brown serisi ile başlayabilirsin :)

2|0
    0|0
  • voltaire candide

1|0
    0|0
  • Bütün kitapları oku.

öncelikle tolstoy dostoyekski tarzı kitaplar serisini klasikleri falan

0|0
    0|0
  • dan brown oku cok ıyı adam...

2|0
    0|0
  • Stephan hawkins kitapları

1|0
    0|0
  • canan tan yüreğim seni çok sevdi .

1|0
    1|1
  • Niçeden başla

0|0
    1|0
  • Osman Aysu'nun kitaplarından başla lütfen, emin ol elinden düşüremeyeksin, dene...

0|0
    0|0
  • dostoyevsky suç ve ceza ölü evinden anılar

0|0
    0|0
  • koloniyi oku

0|0
    0|0
  • ama nerden başlaacaz ve neyin kültürünü yapacaz?

0|0
    0|0
    • her türlü kültür olabilir genelde yabancı tarzi şeylerle ilgilenirim. Film müzik falan o alanda değişik bilgilerde edinsem iyi olabilir :)

• kitap önerilerine birerbir sonraki aşamalarda geçmek daha doğru olabilir.ayrıca, bazı belgesel, tatışma vs programlarını izlemen de faydalı olabilir. gerekirse aç interneti günde bir tane izle.ideolojik-politik ve yanlı da olsa farklı düşüncelerden insanları dinlemen ufkunu açabilir..

bütün bunlar, ayllık-haftalık süreli yayınlarla destekle..mümkünse her gün aklıbaşında bir gazeteyi takip et ..

konu olarak sanırım yakın tarih ilgi çekici olabilir. 1800 lerden itibaren türkiye ve dünya tarihi ...

• üzerine kitaplar önerebilirim. bugünkü dünya ve türkiyenin nasıl oluştuğunu biraz öğrennmiş olursun. zamanla yine konuşuruz.. tek tek kitaplar da seçeyim senin için birazdan..

• devlet anayı oku

0|0
    1|0
  • gelişim kitaplarını oku

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Elif ŞAFAK AŞK çok etkili bir kitap mutlaka oku.

Meslevi Şerif (Mevlana) Ara sıra herhangi bir sayfayı çevirip okurum yorum yapılmayacak kadar güzeldir tam türkçe çeviri tam metin olmalı.

Sinan Akyüz çok iyi bir yazar kitapları okunur:) Son derece akıcı ve merak uyandıran türden:)

Nil Gün NLP ve tüm kitapları,kişisel gelişim için süperdir:) Çoğunu okudum.

1|0
    0|0
  • oğuz atayın kitaplarını tavsiye ederim.

1|1
    0|0
  • kitap okumayı seviyorum dediğine göre çok kitap okuyorsun o halde sana Elif Şafağın bütün kitaplarını önerebilirim ama ilk başlayanlar için biraz ağır kaçıyor

0|0
    0|0
  • dikkat vücudunuz konusuyor-ahmet şerif izgören.

1|0
    0|0
  • dublörün dilemması

Murat Menteş

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • D&D'ye git kelebeem, orda kendi seçtiğin türden seni çeken bir kitap al.

0|0
    0|0
  • genel kultur deyince bir suru sey var sen hangisini istiyorsun?

0|0
    0|0
  • gazete oku iste

0|0
    0|0
Yükleniyor...