Evirme inanıyor musunuz?

Ben inanıyorum. Ve kısaca mantık yürütürsek insan bedeni dahi evrimin örneklerini taşır , bunu google amcaya körelmiş organlar olarak aratırsak karşımıza çıkacaktır.

3. göz kapağı mesela ilginçtir. bazı hayvanlarda bu zar gibi olan 3. göz kapağı varken insanda işlevini yitirmiş bir organ olarak karşımıza çıkar.

sonra ayak serçe parmaklarımız zamanla hareket kabiliyetini yitirmişlerdir, bu ise eskiden bu parmağın daha fazla hareket ettiğini kısaca her hangi bir şeye tutunmaya yaradığını ve buna olan ihtiyacımızı yitirdikçe kaybolmaya yüz tuttuğunu gösterir.

Herhangi bir işlevi olmadığı halde ayağımızda hala plantaris kasının olması.

Balinalar mesela, atalarının daha önce karada yaşadığı ve zamanla suyun içinde yaşamaya başladıkları. Bu yüzden hem memeli olarak havadan oksijen solumaları hem de denizin içerisinde yaşamaları.

Bence bunlar gayet mantıklıyken halen evirimi inkar etmek biraz mantıksızca geliyor.

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Evrim zaten var. Herşey sürekli değişirken bunu görememek biraz aptal işi. Sadece dinle bağdaştırıldığı için insanlar reddediyor. Garip

0|1
    0|0
    • İlk insan olayı bozuyor işi yoksa illaki onu da dinle bağdaştırırlardı. hatta bir gün birisi çıkıp ya bu evrim kuranda yazıyordu ya da tevrat ya da incilde derse şaşırmayın. ben bekliyorum, ki yavaş yavaş örneklerini de görüyorum :)

• siz ne saçmalıyonuz değişikler

• @merabadünyalı sensin değişik sanki sin yok dedik nerenden anlıyorsun acaba

En İyi Erkek Görüşü

• evrim inanç değil bilimsel gerçek ayrıca inkar etmek tamamen saçmalık eğer yanlış olduğunu iddia ediyorlarsa kendi argümanlarını sunarlar. tabi toplumumuzda argüman sunmak "kapıyı yapan marangoz varken bu evreni yaratan biri nasıl olmaz" veya "şuna bak her şey mükemmel, düzen içerisinde" gibi kalıplaşmış saçmalıklardan öteye gidemiyor. tabi bu saçmalıkların evrimle hiçbir alakası olmadığının da farkında değiller çünkü bilim ve inancın aynı şeyler olduğunu varsayacak kadar beyin yoksunu insanlar.

1|1
    0|0
    • Aslında buna inanıyor musunuz derken bu cevabın geleceğini adım gibi biliyordum. bu yüzden evrim var mıdır yok mudur demek daha mantıklıydı. ama toplum algısından ileri gelir ki bu soruyu sormayı tercih ettim.

• toplumda algı diye bir şey yok emin olabilirsin, din denen şey bütün algılarını kapatmış sadece inançla hareket ediyorlar.

Kızlar Ne Diyor 3

• Evrime inanmıyorum -_-

0|0
    0|0
  • Evet inaniyorum

0|0
    0|0
  • Sadece görmek istediklerini görürsen evet baya mantıklı ama Allahtan geldik Allaha gideceğiz bu kadar mucize varken de abuk subuk bir kaç şeyle beynini doldurman ilginç

0|0
    0|0
    • mucize derken nedir mesela?

• İsrafil aleyhisselamin sûr üflediği zaman anlarsın 😉

• :) daha çok beklersin o suru. mükemmel diyerek kendini kandırıyorsun. o kadar çok artık ve işlevsiz zararlı madde var ki. o kadar karmaşık ki herşey. sen sadece pencereden dışarıya çıkarıyorsun kafanı ve bakıyorsun halbu ki orada bile kusur var göremiyorsun.

Yaşlılığa bağlı olmayan insanın 9000 civarı kalıtsal hastalığı var. Mükemmel miyiz? Vücudumuzda işlevi olmayan organlar var. Neden var acaba, eskiden işimize yarıyor olmasın.

Tanrıların size ulaştırdığı mesajlarda bile o kadar hatalar var ki siz hala kusursuz mükemmel diyorsunuz :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Evrim denince inanmak kelimesi dogru olmaz. Bilimsel gerçekler bu kelimeyle ifade edilmemeli.

0|1
    0|0
  • İnanıyorum. Evrim Diye Bir Gerçek Var

0|1
    0|0
  • Tum bilim dunyasinin dogruluguna inandigi, sadece ispatlanamadigi icin (zaman makinesi olmadigindan) adi teori olan, onca emare varken inanmamak aptallik olurdu.

0|1
    0|0
    • Zaman makinasının olmayışı ile sadece evrim değil :) bir çok şey ispatlanamıyor. İyiydi

• Evrim var ama maymundan gelmek değil bu. İnsan evrimi var ilk insandan bu yana nasilki japonlar cinliler turkler almanlar zenciler farkli farkli renklere goz kas boy gibi evrimlestilerse suanda. Halen evrikiyoruz ogreniyoruz

0|0
    0|0
    • :) adaptasyon diyorsun yani. doğa şartlarına adapte olmak. işte anlamadığın nokta adaptasyon evirimin alt dalıdır.

• Ben evrime inanmayanların dine bağlantı kurmasını anlamıyorum düne kadar milli eğitim evrimi kabul ediyor ve diyanet buna karşı çıkmıyordu. Neden İslamı katolikleştirmeye çalışıyorlar anlamadım.

0|0
    0|0
    • İlk insan anlayışına ters geldiğini düşünüyorlar herhalde.

• Aslında böyle düşününce bence bu bile inanç sebebini doğuruyor. Neden böyle bir altyapı binlerce yıldır yakamızı bırakmaz ki başka türlü. Hz. İsa'nın hayatına gelince gerçekten hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Ne peygamberliği ve de gençliği. İncilde geçen İsa'nın Kur'anda geçen Hz. İsa olmadığını hatta İncil'de geçenin gerçek isminin İsa olmadığını biliyoruz. Çok enteresan...

• (Bkz: Tiyanalı Apollonius)

• Tabii ki inanmıyorum hepsine :D

0|0
    0|0
  • Noooo

0|0
    0|0
  • at penisi tesadufen duzen olusurmu bak etrafina

0|0
    0|0
  • Pek değil.

0|0
    0|0
  • evrim tanrı gibi değildir göremiyoruz cihazlarla tespit edemiyoruz ama var hissediyorum inanıyorum var olduğuna şeklinde bir inanma olmaz evrime. evrim ya vardır ya yoktur. varlığı kanıtlanan evrime inanmamak suyun sıvı olduğunu görüp de inanmamak gibidir.

0|1
    0|0
  • İyiki müslümanım :)) yoksa evrim var derdim ama benim dinim diyor ki hayvanda topraktan insanda benzediğini zaten söylemiş :))) inanmamı bekliyorlar bide mantık dışısınız :)

1|0
    0|0
    • Yani bu bilimsel veriler sana mantıksız gelirken. Denizin ortadan ikiye yarılması, isanın bakire anneden doğması vs. mantıklı geliyor.

• Tanrının olmadığı gün gibi ortada benim için :) Bu dediklerime dayanmaz sadece bir sürü sebep var.

• işte diyorum ya mesela agnostik olsan Allah var ama din yok desen diyorsun ki Allah yoktan yarattı ama din yok Allah yoktan yarattı ama denizi 2ye ayıramaz bu saçmadır agnostiklik kendi içerisinde çelişir o ayrı bişey ama diyorsun ki ateistim inanmıyorum rasgele olduk diyorsun ve ben Allah'ı görmediğim için inanmıyorum diyorsun doğrumu madem varsa kendisini göstersin diyorsun hayatında görmediğin o kadar şeye inanıyorsun ki fark ettin mi bilmiyorum ama dünyada görmeden çok şey yapıyoruz uyanıyoruz görmediğimz şeye bakıp hemen kalkıyoruz yolda gidiyoruz düşen bir insana yardıma koşuyoruz binlerce görmediğimiz etkinin altında kalıyoruz farkında değilsin ama onlarca şey yapıyorsun olmuyan şeyleri hemde iyilik yapma... zamanı duyamazsın göremezsin işitemezsin hissedemezsin var mı yok mu bilemezsin ama zaman var dersin zamanı görmüyorsun seni yaşlandıranın ne olduğunu bilmiyorsun ama biri var dedi sende inandın tıpkı birinin bana Allah var dedi diyerek inandığım gibi sende

Yükleniyor...