Halife'nin tam anlami nedir? Halife ne demektir?

Merhaba arkadaşlar; Halife'nin gerçek anlamı nedir?

• Herkese ve hercanlıya saygı duyup koruyan
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sadece yönetici
    100% (1)0% (0)100% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Herkese ve hercanlıya saygı duyup koruyan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Herkese saygı duyup koruyabilir de korumayabilir de.Bu oun kişilik özelliği.Halife seçilmeyip de herkese saygısı olan ve koruyan insan vardır tabi ki.Sadece yönetici diyerek de içini boşaltmamak lazım.Yöneticidir, fakat bu bir kişlik özelliği değildir.Kişilik özelliği liderliktir, halifelik onun dışa yansımasıdır.Başka bir toplumda doğmuş olsaydı başkan olurdu yani.İslam dünyasının, bütün müslümanların yöneticisidir.Ama tabi bu bir çok toplum tarafından kabul edilen bir şey değildir.İnsanlar bireysel olarak kabul ediyor olabilir, fakat bir araya gelip bir toplum oluşturduklarında tamamen farklı bir kişilik çıkıyor ortaya.Vatan sevgisi ve benliğinden ötürü kabul etmezler.

0|0
    0|0
  • yaşasın sayfada anlamlı sorular göruyorum

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.. Peki sizin yorumunuz ne Güzel İnsan?

• İslam felsefesinin güzelliğinin bütün kahinata verdiği mesaj nedir sence? Yada istersen bana arkadaşlık teklifi gönderin mesaj üzerinden konuşalım ne dersiniz?

• Peygamber efendimizden sonra yerine geçip hem devlet hem din adamı görevini yürüten kişi.

0|0
    0|0
    • Güzel insan; her bir insan halife dir.. Bu peyganberlik ile ilgili değildir. O güzel İnsanlar (Peyganberler) sadece örnek olarak gönderilmişlerdir. Her bir insan bu söz ile yer yüzüne gönderilir ama çok azımız verdiğimiz söze sadık kalır.

• Halıfe : onder ve koruyucu , yol gosterıcı olmak

0|0
    0|0
    • Güzel insan; her bir insan halife dir.. Bu peyganberlik ile ilgili değildir. O güzel İnsanlar (Peyganberler) sadece örnek olarak gönderilmişlerdir. Her bir insan bu söz ile yer yüzüne gönderilir ama çok azımız verdiğimiz söze sadık kalır.

Erkekler Ne Diyor 5

• Emir - Baş - Başkan.

0|0
    0|0
  • Devletin dini yöneticisi. Peygamber efendimiz zamanından Osmanlı Devleti'ne kadar olmuştur. Şimdi ise hilafet düşmanlığını özellikle Müslümanlar yapmaktadır. Bunu da sitem olarka söyleyeyim dedim.

0|0
    0|0

• C Oyla KÖkü halif; yerine geçmek arkadan gelmek

Dini anlam da en üst rütbe yönetici devlet başkanı vs vs...

0|0
    0|0

• copy pastçi;

peygamber dedim mi ben?

• Genel olarak bilgilendirmek için yazdım Güzel insan.. :)

• Halife, Temsilci demektir kısaca...

0|0
    0|0
  • yol gösteren

0|0
    0|0
Yükleniyor...