Arkadaşlar beddua etmek günahmıdır?

şunu çok merak ediyorum canı yanan birinin bedduası tutarmı? beddua etmek günahmıdır? yoksa beddua etmek yerine allaha havale etmek mi gerekir? bu konuda bilginiz varsa paylaşın lütfen.

Güncellemeler:
derler hep beddua iyi bişey değildir sahibine geri döner diye ama haksız yere yapılan dua mı geri döner?( -ki hiçbi insan canı yanmadığı sürece kimseye beddua etmez. ) yoksa beddua hiçbir şekilde edilmeyip allaha havale etmek mi gerekir?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece şunu de Yüce Rabbim bana yasattıklarını sanada yasattın .

0|0
    0|0
    • bu dediğini hep diliyorm allahtan. senin dediğin beddua olmuyo demi?

• haklısın. kimin ne olacağı hiç belli olmaz. ben hep doğruluktan yana oldm. beni ağlatan insana acaba yarın şunu yapsam bu hatasından vazgeçermi diye düşünen biriyim. inş herkes hakkettiğini yaşar. sağolun yorumlarnız için allah gönlünüze göre versin. belliki çok temiz birisin.

• Sen doğrularından vazgeçme , sana kötülük yapıldıysa Allaha havale et , fazlada sans verme insanlara . İyi dilekleriniz için tesekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 15

• İnsanların birbirlerinin hakkına tecavüz etmeleri, insanı yaratan Allah Teâlâ’nın suç saydığı bir iştir. Yarattığı bir kuluna eziyet edilmesine razı olmadığı gibi, yapılan eziyetleri de yapanının yanına bırakmamaktadır. Bir insanın başka bir insana karşı beddua etmesi. O insandan hakkını almasını Allah’tan istemesi demektir. Bu istek, beddua şeklinde olabilir, ‘ah’lanma şeklinde olabilir. Nasıl olduğundan ziyade insanın işi Allah’a havale etmesi önemlidir. Uygun olan beddua etmemektir. Fakat beddua etmek günah değildir. Bedduayı geri almak da hak helalliği vermek gibi bir şeydir; yapılırsa iyilik yapılmış olur; iyilik yapan her zaman hayır üzeredir. Özellikle bilmek gerekir ki, anne ve babaların çocuklarına beddua etmeleri belki haklarıdır ama asla iyi bir şey değildir. Birbirimize de hayır dua edelim, daha kazançlı oluruz.

3|2
    0|0
    • ya bakıyosun seni üzen perişan eden adam mutlu deliriyosun resmen. çok yaşadım bu duyguyu. o an istiyorm canı çok yansın ama mutlu olduğunu görünce rabbim nersesin diyorm. hem zarar gören benim acı çekende ben. zarar veren o mutlu olan takmayan da o. çok garip

• allah razı olsun arkadaşım güzel doğru diyosun

• Cümlemizden razı olsun kardeşim

• günah değil ama iyi birşey de değil. beddua bumerang gibidir derler. hedefi vurmazsa sahibine geri döner. yani haketmeyen birine beddua etmek tehlikeli. kendin için Allah'a dua etsen sana bir faydası olur bir de böyle böyle düşün.

0|0
    0|0
    • canım o kadar yanıyo ki bazen onun canının yanmasından başka bişi istemez oluyorum.

• o da senin mutsuz olmanı istiyorsa bu durumda sence kim kazançlı? :) yapılanı unutmak aptallık olur ama kendine bir iyilik et, o derece takma

• ama burda haklı haksız durumu var. ama en iyi allah biliyo kimin ne yaptığını. o ne kadar benim mutsuz olmamı istesede o boş. ben biliyorm ne yaşadığımı ne yaşattıklarını. gözyaşım sel oldu resmen hayatımı bombok etti allahın yardımıyla ayakta olduğumu düşünyorm çünkü herkes kaldıramaz. sende haklısın onu allaha havale edip kendi yoluma bakmam en doğrusu. ama işte ruhum huzur bulsun istiyorum.

• ılahı adalet herzaman vardır beddua etmene gerek yok

0|0
    0|0
  • büyük günahhhh

0|0
    0|0
  • allah yok din yalan bence :/

0|0
    0|0
    • her görüse her insana her dine saygım olur ama , dinsiz bir insana ne saygım, nede merhametim olur !

• e ne yapayım şimdi? lkasjdkasda lan kutsal yunan tanrısının adını nick almışsın hala din diyorsun.

sus.

• etme Allah ıslah etsin de...

0|0
    0|0
  • peygamber efendimiz ( s.a.v ) asla beddua etmezmiş düşmanını bile ALLAH hidayet etsin demiş

0|0
    0|0
  • günah tabi ki

0|0
    0|0
  • Karşındeki şahıs sana çok büyük kötülük yaptıysa beddua etmek caiz diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • evet beddua tutabiliyor bazen.etmek günahtır.kısacası ALLAH'A havale etmek en iyisi olacaktır :)

0|0
    0|0
  • Beddua günah küfür günah zarar vermek tehlikeli ve günah öldürmek günah ee nasıl alacaz hıncımızı?

0|0
    0|0
  • beddua etme Allaha havale et

0|0
    0|0
  • dedem çok küfür ederdi yan komşuya ve yan komşu beddua etmiş dedeme ağzın dilin tutulsun diye dedem aradan fazla zaman geçmedi hem felç hem tat konuşamaz hale gelidi..

Beddua edeceğin insan müslümansa etme yahudilere et.

0|0
    0|0
    • allah havale etmek en doğrusu gibi geliyo

• atme la napa sen ya

0|0
    0|0
  • et gitsin. ya tutarsa ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet öyle oldugunu duydum.Kendine dönüyormuş tüm yapılan beddualar.Yapmamak gerek :)

0|0
    0|0
  • Etmemek iyidir allah seni ıslah etsin de

0|0
    0|0
  • tuttuğuna şahidim. yapmamak lazım aslında da bazen kendimizi tutamıyoruz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...