3 Idiots filmini izlediniz mi? Görüşleriniz nedir film hakkındaki?

Öyle kısa yorumlar istemiyorum. İyiydi ya da kötüydü tarzı değil de uzun yorum yapabilecekler kimler film hakkında? Teşekkürler şimdiden.

0|0
10|18

En İyi Erkek Görüşü

• çok çok kaliteli bir yapımdı ,
    helede o muhendis cocuk ödevını yapmada o khan yardım edıp ucan bırsey yapıp ona suprıze gıdeceklerınde cocuk kendını asmıstı cok duygulandım , ama en ıyı sahnesı fılmın sonunda o büyük adam amır khan ama arkadası yanı sevmeyen o adamı varya onunla konusuyor en buyuk kısıyle konusucam artık neyın baskanıysa neyse bakıyorkı amır khan mıs o syeın basındakı sonu cok hostu gercekten , yani bir gajını 2 3 ıdots bu fılmler hep ıyıdır yerlerını hıc bır fılm tutamaz ( yüzük , karayip ) hariç :) istersen 50 sayfa daha yazayım :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Genelde Bollywood bilmezlerin sadece tanındık bir film olduğu için izlediği filmdir, ki kendisini tam olarak Bollywood kategorisine de koyamıyorum gerçi. Verdiği mesajlar zaten başlı başına filmi alıp götürüyor. Ama benim değinmek istediğim şey oyunculuklar ve filmi kayda değer tutan tarzı. Oyuncuların bir çoğunu zaten tanıyoruz, Aamir, Kareena, bir çok kişi ismini bilmese bile yine Bollywood'un kaliteli oyuncularından Boman Irani; kendisi P. K.'de de döktrmüştü. Dediğim gibi, oyunculuklar zaten tam puan, ama filmi benim için güzel kılan şey kendini diğer tüm Hint sinemasından ayrı tutabilecek bir tarza sahip olmasıdır. Renkli, adını söyleyince müziğini duyunca bile tekrar izleme isteği veren cinsten bir film. Favorim her zaman Shahrukh'dur benim ama Aamir'in tarzından bahsedecek olursak bu film hepsini tek geçer diyebilirim. Müzikalleri harika olan bir filmdi. Genelde her filminkini beğenirim ama dediğim gibi bunları duyunca filmi yeniden izleyesim geliyor. Bazen Türk dizilerine benzer olaylar oluyor Hint filmlerinde hani, klişe yanlış anlamalar, tuhaf durumlar, uzatılan sahneler. Gerçekten de oluyor bu. Ama bu filmi Hollywood'a yakın tutan bir özellik de akıcılığı ve ondan bir o kadar uzak tutan şey de duyguları doruk noktasında vermesidir. Ne yazık ki, başta söylediğim gibi hiç Hint filmi izlemeyen insanların bununla prim kasması filmi insanın gözünde farklı bir yere sokuyor, ama bu soru üzerine dönüp farkettiğim gibi aslında insanlar ona el atmadan önce ne kadar harika bir film olduğunu farkettiğimi hatırlıyorum ve filme bu yüzden biraz acıyorum. Mümkünse Hint sineması dışında bir kategoride tutulsun, yoksa ben ve benim gibi Bollywood hayranları için itici bir durum haline gelebiliyor gerçekten.

1|0
    0|0
    • Ben bollywoodu çok severim aamir khan filmleri çok farklı. Ne hollywood ne bollywood. Adam başka birşey. Ama ben de shahrukhcuyum. Ben de o geleneksel hint filmlerine bayılıyorum. Ruhuma dokunuyorlar. Masal gibiler. Ram Leela gibi, Devdas gibi, Bajirao Mastani gibi, Veer Zaara gibi, Dilwale dulhania le jayenge gibi...

• Kesinlikle katılıyorum sana! Tam demek istediklerimi anlatmışsın, Aamir Khan adına ayrı bir kategori açılmalı ve insanlar asıl Hint filmlerini de tanımalı bunu kastediyordum.

Erkekler Ne Diyor 17

• Film, Hint sinemasının yeni dönem en iyi örneklerinden biri. Genel olarak yönetmenliği, setler, oyunculukları, koreografileri falan birinci sınıf, Hollywoodla yarışır seviyede.

Ama aslında bunlar pek mesele değil. Artık teknik olarak hemen her gelişmiş ülke (Ama henüz Türkiye değil ne yazık ki) teknik olarak başarılı işlere imza atıyor. Ama 3 İdiotsı harika bir film yapan şey, üç kafadar arkadaşın öykülerini anlatırken, harika meselelere vurgu yapan anılarla bezenmiş olması. Çok da gelişmiş olmayan bir şehirden, dar kafalı bir aileden, bağnaz bir toplumdan, fakirlikten ve olanaksızlıklardan, baskılardan üniversiteye ve çağdaş dünyaya adım atma çabasında olan hemen her genci ilgilendirecek ve bu yolla da aslında farklı toplum kesimleri arasında köprü olması gereken neredeyse tüm meseleleri aynı öykü içine sığdırabilmiş nefis bir film.

Tüm bunlara ek olarak bana göre en güçlü tespitleri de bilim, bilgi ve üniversite olgusu üzerine yapmış. sadece Hindistan üzerine değil, tüm dünyanın eğitimden anladığı şeyi enfes biçimde eleştirmiş film. Çünkü dünya eğitimi diplomayla özdeşleştiriyor. İşte 3 İdiots, temelde diplomayı değil, bilgiyi amaç edinen harika bir gencin de öyküsü aynı zamanda.

Hİnt sinemasına özgü dans sahneleri, renkli karakterleri, durmak bilmeyen ve ardı ardına sıralanan öyküleri ve ama aslında da temelde çok sağlam tek bir öyküyü de hiç unutturmadan anlatabilmesi ile gerçekten günümüz sinemasına renk getiren, harika bir iş. Hollywood'un formüle fazla yatkın, Avrupanın da illa sanata meyil veren sinemasının yanında gerçek bir soluk.

0|0
    0|0
  • Eğitim durumunu eleştiriyor çok iyi anlatmış eğitim bir diplomadan ibaret olmadığını söylüyor. Kişilerin toplum baskısı ile değil yetenekleri istekleri doğrultusunda çalışmasını tavsiye ediyor. Bu şekilde herkes doktor mühendis olmak yerine mucit olabilecek insanlar bile çıkar. Ama sen PK filmini izle ;)

1|0
    0|0
  • Bence tek kelimeyle mükemmel bir film 3 Idiots niye derseniz hem komik hem eğitici hem öğretici hem gizem var hem aksiyon yani anlatmak istediklerini o kadar güzel anlatmışlar ki yaklaşık 3 saat olmasına rağmen sıkılmadan izliyorsunuz. Oyunculuklar özellikle Amir khan ın oyunculuğu da ayrıca muhteşem.

1|0
    0|0
  • 3-4-5 kere izledim nedendir bilinmez izlerim yine. bilmiyorum bir tebessüm bırakıyor bana en azından.

1|0
    0|0
  • Ezbere dayalı eğitim sistemini çok güzel eleştiren, tutkularımızdan vazgeçmemeyi , sırf çok para kazanmak uğruna istemediğimiz mesleği yapmamamız gerektiğini anlatan , yeni bir şeyler öğrenmemize teşvik eden , yeni fikirlere açık olmamızı vurgulayan güzel bir film. Sıradan kitap cümleleri ile değil , bilgimiz dahilinde kendi fikirlerimizi ortaya çıkarmamızı teşvik eden bir film. Repliklerinin kaliteli olması hafızalarımızda kalmasını sağlıyor. '' Arkadaşınız başarısız oluyor üzülüyorsunuz, arkadaşınız birinci oluyor daha çok üzülüyorsunuz '' repliği çok hoşuma gitmişti :) Filmi izlerken duygudan duyguya geçiş oluyor. Güldürürken düşündüren , ağlatırken güldüren ve sonunda şaşırtan bir filmdi. Süre bakımından uzun diye sıkıcıdır diye ön yargıyla yaklaşanlar için söyleyeceğim tek şey filmi izlerken o sürenin nasıl aktığının farkına bile varmayacaklar :) Tek olumsuz eleştirim o meşhur Hint danslarının bölümler olarak aralarda verilmesiydi.

0|0
    0|0
  • İzlediğim en iyi 5-6 filmden biri

1|0
    0|0
  • ölü ozanlar derneği adlı filmden çalıntıdır. izleme bile yoksa ölü ozanlar derneği filmine baktığında moralin bozulur.

0|0
    0|0
    • İkisini de severim. Alakaları yok. Tek ortak noktaları eğitim sistemini eleştirmeleri. Ölü ozanlar derneği öğretmen gözünden anlatılan sistemdeki bozukluları anlatan bir film.3 idiots ise direkt olarak hayattaki yarışı ve psikolojik baskıyı anlatan film. Ve 3 idiots bunu çok daha net vr mizahi bir şekilde yapıyor bunu. Ve bence ölü ozanlar derneğinden daha iyi.

• Katılmıyorum yüzlerce eğitim sistemini eleştiren film var hepsi birbirini andırıyor. Ölü ozanlar derneğinden daha önce çekilmiş ona benzer filmler var ama ben hiçbir zaman ölü ozanlar derneği çakma diye düşünmedim. Benzer diye düşündüm.3 Idiots ölü ozanlar derneğinden değil ünlü hint yazarın five point someone isimli romanından esinlenmiştir.

• hangi filmlermiş örnek verirmisin? ölü ozanlar dereği klasiktir kült filimdir

• Çok güzel bir film di hersey var komedi aksiyon heyecan dram ve duygusallik her konu içeriyor.

1|0
    0|0
  • Izlemedım kanns

0|0
    0|0
  • En son o kelimi verdiği sahne bitirmişti beni çok iyidi
    kısa oldu biraz ama napalım

1|0
    0|0
  • Güzeldi. Unutulmaz bir film.

1|0
    0|0
  • Güzel bir film diyorlar ama hint filmlerine ön yargılıyım.

0|0
    0|0
    • Hint filmleri son yıllarda amerikan filmlerinden daha iyi. Bir sinema öğrencisi olarak tarafsız bakıyorum ve durum böyle. İzlemeyen yarı ölüdür bu filmi.

• IMDb top 250'de kaç tane Hint filmi var kaç tane Amerikan filmi var girip say :D

• İmdb yüzde 90ı amerikanlardan oluşan topluluk...

• Magaradan cikali kac yil oldu

0|0
    0|0
  • valla makine mühendisi değilim izlemem :) bıktım mühendislerden hep onlar anlata anlata bitiremez demekki konu makine mühendisliğiyle alakalı :)

0|0
    0|0
    • Sadece filmdeki okul mühendislik okulu mühendislikle alakası yok filmin. Komedi ve sistem eleştirisi. Izlemeyen eksik yaşar bana göre. Tavsiye ediyorum.

• teşekkürler hint filmlerini seviyorum zaten ama önyargılıydım bu filme bir şans vericem.

• Ben hiç gülmedim beğenmedim filmi

0|0
    0|0
    • Gülünecek film değildi çünkü.

• Eğlenceliydi ve çok zekice espriler vardı içerisinde. Ama asıl konusu ağır sistem eleştirisiydi.

• benim hoşuma gitmedi o kadar zeki espriler de yok bence sen bilirsin yine de film bence kötü diyorum

• Hayır

0|0
    0|0
  • İzlemedim :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Güzel bir film. Özellikle her öğrencinin izlemesi gerekir. Hiç boş bir film değil kesinlikle. Hatta bazılarının fikirlerine ve hayatına yön verebilecek güzellikler içeriyordu bence.
    Oyuncularda iyiydi. Sadece başroldeki kızı beğenmedim hoşuma gitmedi görüntü olarak ısınamadım.

1|0
    0|0
  • 2 defa izledim, aşırı derece de güzel bir film, o adamın oyunculuğuna bayılıyorum.

1|0
    0|0
  • Güzel film

1|0
    0|0
  • Bir eğitim sistemi ne kadar kötü olabilir bence bu anlatılıyor ve ne yazık ki ülkemizdeki eğitim sistemine ne kadar da çok benziyor. Ama tabi anlatım tarzı ve oyuncular o kadar renkli ki saatler sürmesine rağmen sıkmiyor

1|0
    0|0
  • Film cidden iyiydi. Aamir Khan'ın bütün filmleri çok iyidir. Pike, Her çocuk özeldir, dhoom 3, Gajinni izlemeni tavsiye ederim çok güzel bir film.

1|0
    0|0
  • Bugüne kadar izlediğim en güzel film. Daha 3-4 gün önce izledim 😍 Ve 1000. Kez izleye bilirm

1|0
    0|0
  • İzledim de pek hatırlamıyorum izleyeli 4 yıl olmuştur.

0|0
    0|0
  • İzledim. Flim 3 arkadaşı anlatıyordu. Üç arkadaşın üniversitedeyken yaşadıkları güzel komik anları

0|0
    0|0
  • Etkileyici film.
    Sen izledin mi izliycek misin?

1|0
    0|0
Yükleniyor...