Satrançla uğraşmak vakit kaybı değil mi sizce de?

Anlamıyorum bir insan neden satranç öğrenmek için kitaplar alır videolar izler.

Satrançta ustalaşmak bir insanın hayatta ne işine yarar? Asosyalleşirsin anca

0|0
14|30

En İyi Erkek Görüşü

• Alın bunu burdan bence... Satranç kralların oyunudur neden biliyomusun 2 hamle sonra neler olabilecek diye dusunmeni saglar gercek hayattada karsindaki insanlarin neler yapabilecegini ya da bir olaydan sonra hangi etkilerin olabilecegini ve sirasini onceden gormeni saglar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 29

• Satranç zekayı geliştiren en güzel oyunlardan birisidir ve stratejik düşünmeye katkıda bulunur. İskambil kağıdı oynamaya benzemez satranç. Ayrıca bir satranç maçını cidden tadarak oynarsan neden bu kadar sevildiğini anlarsın

1|0
    0|0
  • sana katılmıyorum satranç bir zeka oyunu ve pratik analitik düşünmeni sağlar satrançta yapacağın hareketler günlük yaşamına yansır planlar ne zaman nereye giderim ne yaparım gibi bir kızın satranç sevmesi zaten inanılmaz bir şey olur sanırım zaten seven ve iyi oynayan sayısı az

0|0
    0|0
  • Bence zekayı geliştiriyor vakit kaybı değil.

0|0
    0|0
  • Vakit kaybi? Sen nasil bulundugunu biliyor musun peki?

0|0
    0|0
  • Vakit kaybı olması için o vakitte yapılıcak daha iyi şeyler olmalı. Sizce daha iyi yapılıcak ne varsa satranç seven insanlar için de onlar vakit kaybı. Bu bir zevk meselesi ve benim fikrime göre hayatta zevk alınan hiçbir şey vakit kaybı değildir

1|0
    0|0
  • Benimde bir arkadaş var öyle saatlerce uğraşıyor ama turunuvalarda sürekli 5 yıldızlı otellerde dekanlık izniyle

0|0
    0|0
  • Strateji Geliştirme konusunda insan beynini geliştiren bir spor dur aslında boş insanlara boş gelir satranç

0|0
    0|0
  • Çok saglam oyun oldugu gibi hikayeside muhteşemdir.

0|0
    0|0
  • bence de boş iş

0|0
    0|0
  • zeka kapasitesi yetmeyenlerin bahanesidir bu :D

1|0
    0|0
  • Güzel bir oyun

0|0
    0|0
  • Aynen ya. İyi oynarım ama sevmiyorum. Saçma sapan bir hamle yapacam diye yarım saat kafa patlat. Saatlerce otur karşısında kalk. Nedir satranç oynadım. Aç bir film izle, iki barfiks çek daha iyi :))

0|0
    0|0
  • Satranç 2 kişiyle oynanır, zeka taktik oyunudur, beynini farklı şekillerde kullanmayı planlamayı ileriye dönük hamleleri düşünürsün. Zeka sporudur. Bundan bişey anlamıyorsan ozaman bir eksikliğin var derim.

0|0
    0|0
  • Santran beyin jimnastigidir zeka gelistiri ileriyi görmeni kivrak zekali ve hizli dusunmeni sagla bu isine yarar ama öyle kitap almalik video izlmelik bir durum yok oynayarak ta ögrenile bilir

0|0
    0|0
  • Düz mantıkla yaklaşma bence, kitap öneriyorsun. Kitap okumayan adamada sorsan vakit kaybı der.

0|0
    0|0
  • sabrı öğretir blöf atmayı öğretir geniş bakmayı öğrenir sabah uyandığında o günün gecesinde yatağa nasıl bir duyguda gireceğini önceden kestirmeyi öğretir

1|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Satranç zekayı geliştirir, pratik düşünmeye sevk eder.
    Vakit kaybı değildir.

0|0
    0|0
  • Kitap video falan niye bende anlamis değilim ben eğlenmek için oynarim

0|0
    0|0
  • satranç zeka işidir biyerden sonra gelişemezsin

1|0
    0|0
  • Satranç güzel bir kadındır.
    Larsen

0|0
    0|0
  • Buradaki zeka dışı ahlaksız soruları yorumları , görüşleri okuyup psikolojini bozacagina satranç oyna zekan gelisir eminim...

0|0
    0|0
  • Hayatla satrancin kurallarina gore oynamak gerekir

0|0
    0|0
  • Zekan gelişir. Bir adım atmadan 5 adım sonrasını görürsün.

0|0
    0|0
  • o yüzden bu insanlar düşünemiyor, beyniyle yazmıyor

0|0
    0|0
  • Sen olmamışsın. Doğduğunda hemşire kıçına vurmak yerine duvara mı fırlattı kardeş?

0|0
    0|0
  • Beyin jimlastiğidir

0|0
    0|0
  • Beyin gelistirio bosver kanka :D

0|0
    0|0
  • saçma tabi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Katılmıyorum sana. Bilimsel olarak ispatlanmıştır ki satranç; alternatif yaratabilme, alternatifleri kıyaslayabilme, hızlı karar verebilme, sonuç odaklı düşünebilme gibi zihinsel gelişimin alt boyutlarını olumlu yönde pekiştirmektedir. Bu sebepledir ki satranç ülkemizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Sanırım bihabersin bunlardan...

0|0
    0|0
  • "Bilimsel olarak ispatlanmıştır ki satranç; alternatif yaratabilme, alternatifleri kıyaslayabilme, hızlı karar verebilme, sonuç odaklı düşünebilme gibi zihinsel gelişimin alt boyutlarını olumlu yönde pekiştirmektedir. "

Bu yüzden Vakit kaybı olduğunu düşünmüyorum. Aksine çok yararlı.

0|0
    0|0
  • Vakit kaybı mı? Çok komiksin gerçekten. Tamamen zeka ve tecrübeyle karşındakini yok edebileceğin eşsiz bir beyin jimnastiği.

0|0
    0|0
  • Satranç zeka ve mantık oyunudur..
    Zekası olmayanlar bilmez. Vakit kaybı der.. ;)

0|0
    0|0
  • bu yaşıma geldim daha öğrenemedim.

0|0
    0|0
  • Kıyamam ya vakit kaybıymış, öğrenemediğin için hayıflanmanın tezat hali bu olsa gerek, gülerim içtenlikle. :)

0|0
    0|0
  • Harika bir beyin egzersizi ve önemli bir kültürdür.

0|0
    0|0
  • Hic sevmem satranç kvkcndnd

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • Saçmalayacak başka konu bulamadın mı kızım

0|0
    0|0
  • Hayır bence güzel

0|0
    0|0
  • Zekanı geliştirir düşünceleri etkiler sabır gerektirir. Herkes oynayamaz.

0|0
    0|0
  • Satranç oynamanın alternatifi olarak kansere çare arayan ya da benzeri iş yapan için vakit kaybıdır belki ama sıradan insanlar için aptal aptal diziler seyretmektense, futbol kavgası yapmaktansa çok daha eğlenceli ve faydalı bir aktivite.

0|0
    0|0
Yükleniyor...