Sivas - Tokat - Amasya Bölgesindekiler

Haftasonu bu 3 şehri ziyaret edeceğim. Buralar hakkında bilgisi olanlar nerelere gidlir, ne yapılır, ne yenir içilir bilgilendirirse memnun olurum.

Sadece gerçekten bilgisi olanların yazmasını rica ediyorum.

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi memleketim diye demiyorum Amasya küçük ama şirin bir yer. Tarihi geçmişi büyük 8.500 yıllık bir tarihi var diyorlar. Şeyzadeler şehri lakabı. Gittiğinde Yeşilırmak kenarında görürsün o şehzadeleri bunlar burada mı yetişmiş dersin! Ferhat ile Şirin'in heykeli de var fotolar çekinmek için güzeldir. Kalesi var en tepeye çıkarsan tüm Amasya önünde olacak yiyecek içeceğini alırsan keyifli olur hele sevgili varsa mükemmeldir, Restaurant ve kafeleri vardır tepelerde Amasya'yı yüksekten izleyerek eğlenirsin yersin içersin. İnsanları sıcaktır.

0|0
    0|0
    • Aynalı Mağaraya mutlaka çıkacağım. Kaleyi de görmek istiyorum.

Ferhat ile Şirin'e tavsiyen üzerine bakacağım.

Yemek için fikrin var mı ?

• Yazın çıkamıyoruz ki. Ramazandı, izinlerdi derken hiç bir yere gidemiyoruz :(

• Kışın gitmekten iyidir yine de :)

Kızlar Ne Diyor 4

• hiç gitmedim ama yerime gidersem patates mantısı ye Sivas'ta :)

0|1
    0|0
    • Patates mantısını bu sefer olmayacak.

Önce Kirli Ahmet'in köftesini bir yiyeyim de link

• kirli ahmet'in köftesi mesurdur tavsiye ederim ama arkadasimiz dogru söylüyor patates mantisi yemeden dönme offf canim çekti simdi

• Köfte yenmez mi. Köfte candır can.

• Sorunun tarihininin yazdigi bir yer göremedigim icin tam bilmiyorum gec mi kaldim yoksa cevap zamanlamam iyimi ama yine de yazmak isterim. Tokat a ugradiginizda yemeniz-almaniz gereken cok seyler vardir fakat bunalrin basinda Tokat cemeni (pastirmanin disina surulen baharatli kisima benzer tadi), bu cemenle öyle guzel kurufasulye yapilir ki, ya da istahsiz olan cocuklarin istahini acak saglik verirki sasarsiniz. Tokat a kadar gidip beyaz pekmez almadan gelirseniz kendinize kusun bence:), yumurtanin beyazininda katildigi kati ve muhtesem guzel bir tadi olan pekmezi baska hic bir yerde bulabileceginizi sanmiyorum. Kete, katmer, bat bunlarida tadin ama cemenli madimak yemeden de dönmeyin:))) Yazdiklarimla gec kaldiysam kusura bakmayin ama birdaki sefere mutlaka alip-tatmanizi tavsiye ediyorum. Sevgi ve saygilarimla...

0|0
    0|0
    • Neredeyse 8 ay kadar geç kaldınız ama canınız sağ olsun :)

Tokat'ı çok beğendim. Belki büyük bir şehir değil ama şehri çok iyi gezdim ve güzel yemekler yedim. Amasya ve Sivas pek beğenmediğim şehirler. Tokat'ın kendisini daha iyi tanıtması gerekir. Hak ettiği yeri taşımıyor.

Saygılar benden.

• Yine de 8 ay sonra cevap yazmak mehcup edici, KS yi mahkemeye vericem:))). Bu saydiklarinizin cogunu ben yemedim:), ama ilk firsatta ben de denemek isterim. Ona göre fikrimi beyan ederim. Tahtoba köyunu duymustum alabaligi meshurmus sanirim:), erikli pilav tahmin ettigim gibiyse severim ama yemeden birsey diyemem. Siz nerelisiniz?

• Mahcubiyetiniz tarafımca iptal edilmiştir :) Mahkemeye giderseniz sizin lehinize tanıklık ederim.

Tokat'ta daha neler neler yedim :) Tokat'ı sevdiğim için yolum düştükçe bu lezzetlerin tadına bakmaya çalışıyorum. Bunları denemediyseniz kökeniniz Tokat ama başka şehirde yaşıyorsunuz demektir.

Tahtobadaki alabalık, kendi çapında bir gurme ve denizle amatör uğraşan biri olarak konuşuyorum inanılmazdı.

Özel bilgilerimi ortalıkta anlatmamayı tercih ediyorum. Umarım beni anlarsınız ...

• amasyada bol bol elma ye <33333

0|0
    0|0
  • turhala git çok güzel bir yer

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Öncelikle amasya ve tokat karadniz bölgesi sınırlarında sivassa büyük çoğunluğu iç anadoluda olmakla beraber koyulhisar ve suşeyhi karadenizde kalır 3 şehirde güzeldir amasyanın ortasından akan göl sivasın şehri güzeldir tokatta ise turhal çok güzel merkezdeyse tarihi mağaralar kaleler vs güzel şehirler ayrıca amasyada elma tokattaysa mutlaka tokat yağlısı yemelisin :)

0|0
    0|0
  • Tokat"a gidip de tokat kebabi yemeden olmaz kesinlikle olmaz. Zile ilcesine ugramalisiniz burada Sezarin Veni Vidi Vici sozlerini soyledigi tarihi zile kalesini ziyaret edebilirsiniz.Yine zilede bat adi verilen soguk bir corba cesidi vardir ki anlatilmaz yasanir bir sey.

0|0
    0|0
    • Tokat kebabını yedim. Sivas yolu çıkışında Saklıbahçe isminde bir yer var. Müthiş yapıyorlar Tokat kebabını. Şimdiden sipariş verdim. Yarın akşamı (cumartesi) dört gözle bekliyorum. 2 Gündür gram gram yiyorum. Kendimi Tokat kebabına saklıyorum :))

• Afiyetler olsun

Yükleniyor...