Spagetti tarifi arıyorum?

Merhabalar, diyetteyim ama ödül günüm için bir spagetti tarifi arıyorum yarın akşama. Spagettileri haşlayıp, hafif ılık suda süzüp sonra bir kaşık zeytinyağıyla harmanlamayı planlıyorum tencerede. Öylece tabağa alacağım ve sosu ilave edeceğim, yani sosu karıştırmak istemiyorum. Sosu için de; kekik, domates, salça, çok önce kıyılmış kırmızı ve biber, taze karabiber ve maydonoz kullanmayı planlıyorum. Bu şekilde sizce nasıl olur? Farklı makarna tarifleri de varsa önerilere açığım ^^ Haftada bir farklı bir tarif yapmayı düşünüyorum...

Yapmayı planladığım makarnanın görseli neredeyse buna yakın, Spagetti tarifi arıyorum ?
Hafif de olacaktır sanırım, sizce?

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• Kepekli spagetti de satılıyor.
    Spagettileri aldante haşla. Sonrasında suya tutmana gerek yok.
    Sos için sıra önemli. Tavayı ocağa koy ve ısıt. Tava ısınınca içine zeytinyağı ve bekletmeden hemen doğranmış sarımsakları ekle.
    1-2 çevir salçayı kat ekşisi gidene kadar kızart. Sarımsaklar çabuk yanar unutma. Birkaç saniye aromasını bırakmasını sağla yeter. Sonrasında domatesleri ekle. Taze fesleğen de domatesli soslara çok yakışır. Bir de domatesli yemeklere bir tutam şeker atmalısın asitliği düzenler. Tuz karabiber kırmızı biber de eklendikten sonra ocak kapatılır ve maydanozlar eklenir. Fazla ısıya maruz kalan maydanozlar acır. O yüzden en son atılır.

0|1
    0|0
    • Aynen bu şekilde düşünüyordum ben de çok teşekkürler.

Peki sizce bu şekilde lezzetli olur mu? Bir porsiyon aynen böyle yapmayı planlıyordum ben de. Amacım ince kıyılmış kırmızı et ve mantar da eklemekti ama tadını bozacaktır sanırım onları çıkartıp aynen dediğiniz üzre salça ve domates ağırlıklı yapacağım.

• 👏 İyi geceler, kolay gelsin.

• Teşekkürler, iyi geceler :)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...