Mevlana Ne demek istemiş?

Mevlana Mesnevi de gökkuşağının 8. rengini gün gelir anlarsın diyor. 8 renk ney. Aklımda 1-2 bir şey oluştu aslında
1: Gökkuşağının arkasındaki mavi renk yani gökyüzünün kendi rengi.
2: 7 rengin tamamını bir bütün olarak görmek.
2. daha mantıklı geldi ama yinede bilemedim sizinde görüşlerinizi almak istedim

0|0

En İyi Kız Görüşü

• 2. Mantikli

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yani diyoru ki gök kuşağı çıktığında dikkatini çeker, çünkü harikadır çok güzeldir hemen kapılırsın da gökyüzünü sürekli gördüğün için mi mavisini kaçırırsın. İnsan oğlunun nankörlüğünden bahsediyor olabilir. Allah herşeyi mükemmel yaratmıştır gök kuşağı daha janjanlı diye o kadar mükemmel yaratılmış gökyüzünü nasıl yok sayarsın. Etrafında ki herşey ince bir sanatla yaratılmış rabbin sanatı o kadar güzeldir ki hangisini bir diğerinden ayırabilirsin ki hepsinde mükemmellik yatar. Tabii ki yoruma çok açık bir söz ama Mevlana mesnevisini bilen mevlananın kişiliği hakkında bilgi sahibi olan biri bunu tasavvuf-i bir anlamda söylediğini anlayabilir. Bende böyle anladım...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• herşey çıkartılabılır ama 8. rengi yok bence gökkuşagının.

8. rengini gün gelir anlarsın diyor. Esma nın renklerde olabilr bizde olabailirz tartışmaya acık cok sey söylenebilir. bu adam hep böyle yahu ucu bucagı acık

0|1
    0|0
  • Küçükken çizgi filmlerde görürdum bayilirdim hele sonunda bir yığın altın bulurlardı ben bulmuş gibi sevinirdim bu kadar derin dusunme boşver ya

0|0
    0|0
  • Sen sorduğun soruyu anladın mı gerçekten?

0|0
    0|0
  • Banada 1. yazdığın mantıklı geldi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bak bunu merak ettim araştırcam

0|1
    0|0
  • Gökkuşagında aslında 8 ışık var bunlardan birisi ultraviyole olduğu için gözle göremiyoruz. Bununla ilgili söylemiş olabilir yani göremediğini bir şeyin var olabileceğini anlatmış olabilir.

0|1
    0|0
  • Yani diyor ki; Zaten apaçık olanı görmek kolaydır. Gökkuşağının 7 rengi olduğunu en kötü insan da bilir ve görür, en iyi insan da. Maksat görünmeyen güzelliği görebilmek, kendi bakış açınla gökkuşağının görünen güzelliğine bir yenisini eklemektir...

0|3
    0|0
  • okumadım okusam mutlaka anlardım ama. yardımcı olmak isterim ama bu şeklde zor

0|1
    0|0
  • Beyazı kastediyor, hepsinin birleşimi yani. Nurdan bahsediyor.

0|1
    0|0
  • Bende anlamdim

0|1
    0|0
Yükleniyor...