Aşağıdaki sözden ne anlıyorsunuz? Katılıyor musunuz?

"En iyi kitaplar insana zaten bildiklerini söyleyen kitaplardır."
1984- George OrwellAşağıdaki sözden ne anlıyorsunuz? Katılıyor musunuz?

Güncellemeler:
Benim anladığım: Daha çok hani bilirsin de kelimelere dökmemiş, düşünmemiş olursun ya... işte bunları söyleyen bir kitap iyidir diyor.

1|1
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Gorupde dikkat etmedigimiz seylerden bahsediyo galiba hani biri detay soylediginde sasirip evet haklisin deriz ya onun gibi

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu söze 1984 gibi bir kitaptan alındığını göz önünde bulundurarak daha toplumsal bir bakış açısıyla baktım. Bence burada bütün insanların bildiği, fakat görmezlikten geldiği şeylerden bahsediyor. Herkes kitabın bahsettiği o problemi bilir, ama önemli olan onu anlatmak, bağıra bağıra o probleme dikkat çekmektir. Bazen bu kitabın yasaklanmasına, yazarın hayatının tehlikeye girmesine kadar gidebilir ve bu da kitabın başarısını gösterir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Katılmıyorum. Bir çok kitap insanı bilmediği şeyleri öğretir. Ve insanları değiştirebilir.

1|4
    0|0
  • İtiraf etmeliyim ki çok zorlu bir alıntı :) Hatta alıntının yapıldığı paragrafı da okudum ama bir kıvılcım parlamadı.

1|0
    0|0
    • Kızların görüşünde kitaba göre açıklayan var, onun açıklaması iyi geldi. Bir okusana, sen ne düşüneceksin :)

• Yok güzel oldu :) Soruma cevap vermek için araştırma yaptığın için de teşekkür ederim :)

• Reca ederim ne demek :)

• Bildiklerini söyler lakin bakis acisi ve mananin arkasinda ki manayi anlarsin
    Okuyucuyu yakalamak adina kliselere yer verip baska yonden degerlendirerek at gozluklerimizi cikartir

1|0
    0|0
  • KItaplar yol gosterir..

1|0
    0|0
  • Hatirlatan olmaliydi

0|0
    0|0
  • Turkleer herseyi bildigi icin kitap okumuyor zaten, tam bizlik söz...

0|0
    0|0
  • Doğru söylemiş.

0|0
    0|0
  • O zamanlar öyleydi :)

0|0
    0|0
  • aynen öyle :)

0|0
    0|0
  • yani basit insan psikolojisi. Fikirlerinin teyit edildiğini görmek onu mutlu eder. Ama bu gelişimine pek bir şey katmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • "iyi" olması bildiklerimizi tastik etmesine mi bağlı yani?

0|0
    0|0
    • Daha çok hani bilirsin de kelimelere dökmemiş, düşünmemiş olursun ya... işte bunları söyleyen bir kitap iyidir diyor. Bildiklerimizi tasdik eden değil sanırım

• evet o da mantıklı. doğru. okurken içinden geçer "heh. tam da böyle aslında" diye..
      güzel sual :)

• katılmıyorum ben bilinmeyenlerin peşindeyim bilim kitapları okurum

0|0
    0|0
  • zaten oyle olduğu için beğeniriz

0|0
    0|0
  • Kitaplar Candir Kelime Hafizani Kuvvetlendirir Diksyon Sağlar Ama Ben Okumuyorum O Var.

0|0
    0|0
  • anlamadım valla

0|0
    0|0
  • distopik bir insandan distopik bir cümle. hatalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yani aslında bizden içimizden yaşamımızdan izler taşıyan kitapları benimseyebiliyoruz sahiplenebiliyoruz bu ifade edilmek istenmiş bana göre:)

1|0
    0|0
  • Bu sözde biraz dar goruslulere gönderme olmuş bence çünkü insanlar kendi düşüncelerini destekleyen söz ve yazıları beğenir ve benimserler genelde

0|0
    0|0
  • Saçma geldi

0|0
    0|0
Yükleniyor...