Şiir yazmanın ilhamla alakası var mı?

Bence yok çünkü kısa sürede şiir yazma yeteneğim var. Talepte bulunana bir dörtlük benden hediye :D

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• mehmed akif ersoy' un konu üzerine bir sohbetteki yanıtı şudur:

"şiirin ilhamı azdır. şiir çalışmakla uğraşmakla olur. zannederler k şair tabiat karşısında oturur, ilhamlarını toplar hemen kalemi eline alarak şiirini yazar. hiç de öyle değildir. odaya kapanıp ter dökecek, düşünecek, yorulacak, uğraşacak. yüz ter dökerek bir beyit meydana gelir. ben manzaraları odama getirir orada kafa yorarım. ter döker, dört duvar arasında şiirimi yazarım.
    ben şiir yazmadan evvel çok düşünürüm. tam bir mühendis, tam bir mimar gibi. bir bina başlayacağı zaman nasıl ki mimar evvala düşünür... planını yapar, krokisini çizer, en sonra binaya başlar... tıpkı ben de öyleyim.
    ben bir eser yazmadan evvel bütün mukaddematı hazırlarım. eserime nasıl gireceğim, ne neticeye varacağım... bütün bunları hayalimde kurarım. ondan sonra yazmaya başlarım. istediğim neticeye varırım."

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yardır gelsin.

0|0
    0|0
    • Bu şiir bu gecelik olsun son, Uyku için bastırıyor hormon, Sabah olsun burdan devam ederim, Sen de diğer parçanı bul yarımlimon :D

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 6

• İlham diye bir şey yoktur. Bir insanda yazma yeteneği ya vardır, ya yoktur. Arada bir uğrayan bir şey değildir... Yaz bakalım şöyle eski Osmanlı Türkçe'sinden seçilmiş kelimelerle okkalı bir şiir..

0|0
    0|0
  • La yürü git yat
    3-5 top at
    bir de domates sat
    kitkatkat
    Bak bu da bir şiir, senin şiir tanımına uygun, iyi geceler şayir bey.

0|0
    0|0
    • Bu saçma yorumu yapan ufaklık kim, ne bir akla sahip ne Türkçe'ye hakim, Daha fazla ciddiye alınacak tarafı da yok, Boşvereyim iyisi nedesembilemedim :D

• bence var. ilhamdan çok duygu ile alakası var ama.

mesela aşık olan şairlerin yazdığı şiirler daha güzel bence.

0|0
    0|0
  • Eger profesyonel yazarsan ilham olmadan da yazman lazim yoksa ac kalirsin. Yok eger amator yazatsan ilhqm olmadan yazdigin bir b*ka benzemez. Bence tabii. Ve talepte bulunup senden bir dortluk istiyorum

0|0
    0|0
  • İlham ile yazılan ve normal yazılanın arasında büyük farklar var.

0|0
    0|0
  • vardır tabisiki

0|0
    0|0
Yükleniyor...