Türk müziği gelişiyor mu geriliyor mu?

Muhtemelen hepiniz "eskiler bir başkaydı yeaa" diyeceksiniz. Çünkü ulaşılmaz fanteziniz var. Elinizden çıkanları değerli sanıyorsunuz.

Evet, eskiden çok kaliteli samimi parçalar yapılmıştır kabul. Bir Arnavut Kaldırımı tekrar kolay kolay üretilmez.

Yine de genel kalite bugün ile kıyaslanamaz. Şimdilerde daha güzel.
Demet Akalın vs. demeyin. Sığlığı bırakın büyük resmi görün. Siz zekisiniz.

0|1
10|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Son cümlende benden bahsetmişsin bildirim bile geldi çok sağol karşim ama sizli bizli konuşman beni üzüyor:((((
    Benim müzik zevkim diye bir şey yok lanet olsun ki her müziği dinleyebiliyorum, lanet olsun ki popu da çok seviyorum, Gökhan özenin eski sevgilin şarkısı benden hepinize (yani dişilere) gelsin seviliyorsunuz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Gerilediği ve ilerlediği noktalar var, eski türk müziğini çok sevdiğim söylenemez belirli şarkılar dışında ama şu an ki 'popüler' türk müziğini de sevmiyorum. Her dönem kendi içinde ilerler ve geriler, dönemin problemi iyi sözlere kötü bir beste, iyi bestelere de saçma söz uydurulması. Ama her zaman her şeyin alternatifi vardır hatta böyle başlı başına bir tür vardır ki onun doğası zaten tutarsızlıktır. Tutarsızlığı güzel yansıtır. Alternatiften kastım rap veya rock değil yanlış anlamayın tamamen bir 'alternatif' ten sözediyorum.

0|0
    0|0
  • gerilio. ben modernliği gelişmişliği ve geleceğe yönük şeyleri seven biriyim tarihi diziler bile izleyemem buna rağmen türk şarkıları dinlersem genelde 80-90 lı şarkılardan zevk alırım

0|0
    0|0
  • söz yazarlıgı açısından gelişiyor bence, çok iyi sarkılar yazılıyor ama çok boş şarkılarda var özellikle takip ettiim söz yazarlari vaki ki pop müziğini bir aç isim besliyor

0|0
    0|0
  • Müzik gelisse nolur önceden sözler ictenlikle yazılırmıs simdi hep fasafiso kalpler kirlendikten sonra müzigin ritmin sözlerin önemi kalmıyo.

0|0
    0|0
  • Geriliyor

0|0
    0|0
  • gelişiyor

0|0
    0|0
  • Bknz : Dan dan, Miş miş.
    Nerede o Sezen Aksu şarkıları ah ah.

0|0
    0|0
  • Mabel matiz mesela. Resmen kelimelerle dans ediyor

0|0
    0|0
  • irem dericinin bile dinlendği bir piyasadan ne bekliorsnki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Geriliyor. Hele populer mainstream akim yerlerde surunuyor.
    Bir iki jazz muzisyeni var, Fahir Atakoglu, Fazil Say falan var. bir de folk konusunda iyiyiz hala, Anadolu'nun 1000 yillik kulturu var sonucta.

0|0
    0|0
  • Eskiden de, şimdi de sağlam olan ve saçma olan sanatçılar ile eserler mevcut ve bu her zamanda böyle olur.
    Bizim yasimiz genç olduğu için pek anlayamiyoruz ama büyüklerimizin eskilerı çok sevmesinin nedeni onların zamanında bir kaset ve kaset çalar bulmanın pekte kolay olmayışı.
    Şimdi yaz youtube a dinle. Yani eski veya yeni tartışması sanatçı ile eserleriyle alakali bir durum olmaktan çıkıyor. Hangilerinin daha 'özel' olduğu ön plana geliyor. Ve eskilerin daha özel olması çok normal.

Not: Bu dünyaya bir Zeki Müren, Barış Manço veya Cem Karaca da bir daga gelmez. Hatta bu isimlere yaklaşak kişiler de gelmez. Bunu da bilmekte fayda var.

0|0
    0|0
  • Turk müziği maalesef suanki boyutuyla pek iç açıcı değil zaten yeni şarkılar az çıkıyor
    Bir güncelleme yapılıp tekrar ısıtıp ısıtıp önümüze suruluyor şarkılar

0|0
    0|0
  • hayko & şebo ♥

0|0
    0|0
  • Vallah gerçekten de eskiler başkaydı. En basitinden bir daha neşet ertaş kim bilir ne zaman gelir ve gelecek mi? Aynı şekilde cem karaca barış manço vs. Şimdikiler paradan başka birşey düşünmezler yaşım 20 ama sanat müziği... farklı

0|0
    0|0
  • karmaşık bir durum. gelişiyor diyemeyiz, geriliyorda diyemeyiz, ortalarda takılıyor, bazen can sıkarken bazen iş var diyoruz.

0|0
    0|0
  • 2side degil :D

0|0
    0|0
  • Günümüz türk müziği = bo k

0|0
    0|0
Yükleniyor...