Hindistan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben bilemiyorum tam. Yani hijyenden uzak ve garip inançların yaygın olduğu bir ülke. Ama bunda yıllarca sömürülmelerinin ve gördükleri işkencelerin etkisi var gibi geliyor. Kültürleri festivalleri çok güzel geliyor. Bazen de tipleri çirkin geliyor. Bazen de bollywood yıldızları çok güzel ve yakışıklı geliyor. Bilemiyorum...

1|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Mistik bir ülke...
    Efsaneleri, renkleri ve müzikleri ile hep ilgi çekici gelir bana. Ama, aynı zamanda fakirliğin, kirliliğin ve arada sırada kulağımıza çalınan tecavüz vakalarının yarattığı bir nahoşluk var.
    Tabii, en önemli etkisi çocukluğumuzun filmlerine sahip olması...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet pisler biraz. aslında yaptıkları film ve dizilerde gösterilen hindistan insanı çok farklı. Gitmeyi çok istiyorum. Festivalleri harika zaten ve giydikleri saareler, kınaları kısacası tarzları çok sıradışı ve çok hoş bence.

1|0
    0|0
    • Gidersen bana saree al 😄 ben çok seviyorum sareeleri

• Kınamda giyicem ben saare 😄 mutlaka gitmeyi düşünüyorum. Gidersem alırım🙈

Erkekler Ne Diyor 14

• Sadece filmlerini seviyorum , gerisi hakkında pek bir fikrim yok

1|0
    0|0
  • Şu içeriği okuyunca Hindistan değil Bokistan diyebilirsiniz
    onedio.com/.../boyle-soylemek-istemezdik-ama-hindistan-gercekten-de-bok-icinde-yuzuyor-657716

0|0
    0|0
    • Sefalet seçim değildir...

• Araplar dünyanın en pis milletlerinden. İmanla alakası yok bence

• Sizin söylediğiniz cahiliye döneminden kalma birşey genelleme yapmıyalım. İslam medeniyetinin kurulmasında öncü olmuşlardır bir çok eseri tercüme yapmışlardır. Sahabe ve peygamberimizde araptır. O açıdan Ayrıca ırklarla alakalıda değil bu gerçekten imanla alakalıdır birazda çünkü temizlik olmadan abdest olmaz abdest olmadanda ibadet olmaz. Vaybe konu konuyu açtı:)

• Kültürleri güzel ama evet pisler dinleri de saçma geliyo ama bollywood iyi

1|0
    0|0
  • Kaarena Kapoor <3
    Kathrina Kaif <3

1|0
    0|0
  • bolywoodları var lan. Ekonomileri iyi. Hepsi kötü değil.

1|0
    0|0
  • hindistana 2 kere gitmiş biri olarak gercekten asırı derecede fakirler ve kadın tıcaretı hat safada ve hastalıklarda ulkede sadece cok zengınler ve cok fakırler var orta kesım yok. İngilterenin sömürgesi olmaları bu durumu cok kotu yapıyor. Kadınların gecımı kendılerını satmaları genelde ve kız cocuklarını. bakire kızları 10 bın dolara fılan satıyorlar 15 16 yaşlarında. Kadınlar en değersiz varklık olarak gorunuyor. Hatta erkekler karılarını ıyı para verene satıp gıdebılıyorlar.

0|0
    0|0
    • Ben de gittim aklımda festivaller iyi kalpli insanlar ve saree giymiş gülümseyen kadınlar kaldı. Misafir tanrıdır deyip benden para almamaları kaldı. Bakış açısı sanırım

• Bu konuda katılıyorum dünyanın en zengin ünlülerinin birçoğu hintli ama halk çok fakir. Bence de yönetim değişmeli. Modiyi hiç sevmiyorum.

• aynen öyle kadın hakları mesela hiç ama hiç yok.

• Valla ben nefret ediyorum kendilerinden. Çekirge sürüsü gibi bir toplum. Türkiyede olmadıkları için çok şanslıyız

0|0
    0|0
    • Ben 3 yıl yaşadım keşke türkiyede öyle iyi insanlar olsaydı.

• Bakış açısı... Güzellikleri görmek lazım aşağılamak yerine

• Aşağılamadım yalnız. Sevmediğimi belirttim.

• bılmıyommmm

0|0
    0|0
  • aklima inek geliyor

0|0
    0|0
  • Hersey farelere taptiklari an bitti

Klavuzu karga olanin babasi faytonla gezer

0|0
    0|0
    • Hayvanlara tapmıyorlar. Bu bir şehir efsanesi aslında. Yani sadece kutsal görüyorlar inekleri. Bizim domuzu lanetli görmemiz gibi.

• İşte hristiyanlara göre pis değil mesela. İnançlara saygı.

• Bilimsel olarak toksin madde miktari fazla olan ve kendi bilim adamlarinin yemeyin dedigi bir seye saygi akil kari degildir
      Horozu tavugu ise 7 gun sadce bugdayla besleyip yiyin diyor islam keza böcek yerler

• Fazla kalabalık

0|0
    0|0
  • ineğe tapanlardan ne bekliyorsun
    bence cahil yaratıklar

0|0
    0|0
    • Nasa ve Microsoftun çalışanlarının büyük çoğu hintli ve en çok patent sahibi ülkelerden. Ve de ineğe tapmıyorlar. Sadece ineği hayvanların arasında daha üst bir yere koyup daha çok seviyorlar.

• Daha ne kadar araştırıyım 3 yıl yaşadım.

• sen olaya öyle bakıyorsun ben daha geniş bir açıdan bakıyorum
      geçmişten günümüze kadar...
      tartışılmayacak kadar gereksiz bir konu boşver gitsin haklısın

• bir tarafta 1 ay süren sınırsız paranın saçıldığı düğünleri festivalleri diğer yanda açlıktan fesalet içinde yaşayan yüzmilyonlarca insan. tecavüzde de dünyanın 1 numarası olmalı. bir de tren üstünde giden insanlar aklıma geliyo. kalküta falan hele allah korusun rakkadan beterdir.

0|0
    0|0
    • Nüfusu amerikanın 4 katı olmasına rağmen amerikadan daha az tecavüz sayısı.

• o derece güzel diyosun yani. koskoca imparotorluk battı tac mahal çok güzel olcak diye. denk gelirse görmek isterim. bir başka görmek istediğim yer daha doğrusu topluluk kültür bushmanlar. en az 10bin yıl geriye yolculuk yapmış gibi olur.

• Evet yani ne bileyim avrupada amerikada tatil yapacağımıza böyle mistik yerleri görürüz. Yani bilmiyorum daha gerçek daha samimi geliyorlar.

• Adamlar sahile sıçıyor böyle pis bir ülke yok

0|0
    0|0
    • Dediğim gibi parasızlık ve sefaletle yani sömürülmeleriyle alakalı bir durum gibi geliyor.

• Belli gitmemişsin.

• İnandırmak gibi bir çabam olmayacak seni

Kızlar Ne Diyor 6

• Halamın eşi Hint. Ve ben bu kadar cana yakın, eğlenceli başka insan tanımadım hayatımda. O yüzden çok ayrı sempati duyuyorum hepsine

1|0
    0|0
  • çok pis bir ülkeymiş.. gidenler öyle söylüyor

0|0
    0|0
  • Çok pis bir ülke olarak zihnimden geçiyor :)

0|0
    0|0
  • Tv'de izlemiştim. Hindistan'daydı. İguanaların belini kırıyorlardı hareket edemesin diye. Sonra da kafasını kopartıp içinden bir şey çıkarıyordu adam. Bitkiyle karıştırıp hastaların iyleşmesi için kullanıyorlarmış. 😳😵 Çok değişikler.

0|0
    0|0
    • Alternatif tıp

• Hayvanın gözümüzün önünde kafasını kopararak bunu yapması, biraz düşündürür. Herhangi bir hijyen kuralı olmadan üstelik.

• O türkiyede de yapılıyor kurbağalara. Hiç denk gelmedin mi?

• Filmlerindeki danslarına bayılıyorum

0|0
    0|0
  • Güzel değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...