PALTO -Kısa film İlk deneyimim. Yorumlar mısınız lütfen?

Biraz sabredin başlangıç belki iyi olmayabilir ama görüşlerinizi merak ediyorum şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler.

8|3
55|54

En İyi Erkek Görüşü

• senin bu filmi benim film sayfamda paylaşayım mı? müsade var mı benim sayfamda kısa filmler kategorisi var orda paylaşırım istersen..

0|0
    0|0
    • Çok sevinirim çok teşekkürler sayfana bakalir miyim peki

• Bende adını öğrenebilirmiyin neden özelden :D benime ilgi alanım

• eyvallah eig için çok teşekkürler :) paylaşımı begendin değil mi :) dediğim gibi yaparsan yolla bana paylaşırım ben sayfada..

Kızlar Ne Diyor 55

• Kahveyi karıştıracak kaşığı yok, elindeki telefon iphone 😐

4|3
    0|0
  • Çekim gayet güzel olmuş. Mutfak perdelerini beğendim, sevimliler :) http://www.youtube.com/watch?v=k8z9EJvNUfc&t=0m53s

Onun dışında evin geri kalan her yeri öğrenci evi olduğunu belli ediyor. Kahve yaparken önce suyu dök, yarım dk falan bekle, öyle dök kahveyi üzerine, hemen dökersen kahveyi yakarsın. Ha bu arada, kahveyi karıştırırken kahve poşetini olduğunu gibi sokma içine, ben mecbur kalırsam ince katlıyorum, çubuk gibi oluyor, daha iyi karışıyor. :/

Seslendirmeyi monoton buldum. Belki başka biri yapmalıydı, daha tok bir ses olmalıydı, şurdan http://www.youtube.com/watch?v=k8z9EJvNUfc&t=2m53s itibaren ses o kadar silikleşiyor ki, müziğin de gürültüsüyle iyice duyulmamaya başlıyor. Görselliği, görüşme sahnesinde cebinden çıkan bir sürü eşyanın yanıltıcı efektleri iyiydi, bunu çeşitlendirebilirsin. Filmlerinin ve başarılarının devamı dilerim.

0|0
    0|0
  • yani eline sağlık en azından uğraşmışsın sanattan pek anlamam sanırım ondan sebep pek birşey anlamadım açıkçası bana pek hitap etmedi gerçi kısa film denince benim aklıma ilk Sinan Çetin'in mutlu ol bu bir emirdir isimli kısa filmi geliyor sanırım ondan biraz çıta yüksek bende ama ilk deneme için en azından denemeye cesaret edebilmek bile yeterli

0|1
    0|0
  • Tam tadında bırakmışsın tebrik ediyorum. Sıkmadan bunaltmadan bitmiş filmin. Dış ses güzeldi ama biraz daha sesli olabilirdi. Geçişler de biraz sıkıntı vardı. Ama çok göze batan bir durum değildi. Müziklerin yerine göre hızlanması iyiydi. Yani profesyonelleşmeye çalışırken yapılabilecek bir kısa film için güzel ve başarılı bir çalışma. Eline sağlık. Kendini geliştirmen ümidiyle.

0|0
    0|0
  • 4 dakika boyunca sıkılmadim, uzun filmi olsa muhtemelen sıkılırdım ama bu bir değerlendirme ölçütü müdür bilemem. Bu haliyle film de güzel olmuş, kirpikler de güzel asdf

0|0
    0|0
  • Chopin'in en sevdiğim parçası prelude op: 28 sadece onu beğendim, alakasız olmuş bence fonda. :) Filmini beğenmedim ama emek vermişsin, emeğine sağlık.

0|0
    0|0
  • ben çok bariz bir şekilde ön plana çıkan nesnelerin film adı olarak seçilmesini çok bayağı bulurum ama filmin gidişatı bu fikrimi değiştirdi.

arka fonda chopin çalması, siyah-beyaz görüntü ve oyuncunun suratına kondurulmuş pandomimi çağrıştıran göz yaşları, izleyicide -en azından bende- yalnız bir adamın hayatından, belki biraz varoluşçu tandanslı, bir kesit izleyeceği beklentisi oluştururken; dış sesin oyuncuyla lakayt konuşmaları, paltolu sahnenin slapstick komedileri andırması çok esprili olmuş.

ama tabi ki belki ekipman sıkıntısından, belki işi çok ciddiye almamaktan, belki de mizahi bir kasıtla, bilinçli olarak film çok amatörce ortaya konmuş...

ben vasatın altında bir izleyici olarak sanat bazlı yaklaşamıyorum. sanatın doğasına aykırı olarak hep bir sebep hep bir amaç arıyorum. o yüzden sormaktan çekinsem de merakımın önüne geçemicem. olayı nedir bu filmin?:)

0|0
    0|0
  • gogol un palto eserinden mi etkilendin bilmiyorum onu da okumadım ama :/ 1.35-1.50 arası çook güzel olmuş tam charlie chaplin havaları :) eline sağlık

0|0
    0|0
  • Güzel eline b
    Sağlık

0|0
    0|0
  • Olacak. Gayet sanatsal.

0|0
    0|0
  • Film manyagi bir tipleme olarak bana cogu film sıkıcı gelir ve 1. Parttan sonra kapatirim. Filmin bittikten sonra şunu düşündüm dakikası daha uzun olsa izlermiydin sıkılmadan ceyda? evet izlerdim. Yani beni sardı.. beni sardı ki dedigim gibi izledigim 10 filmin 8ini kapatmışlıgım vardır. Gayet güzeldi bence.
    Ay saçma yerleri vardı ay ses mes diye yorum yapanlara ALDIRMA. sonuçta ilk deneyim ve ilk deneyimin olmasına rağmen muhtesem diyebilirim. Emegine saglik

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle söyleyeyim dışardan bir göz olarak gayet objektif olucam. En başını çok beğendim hatta çok güzel ilerliyordu, beklentimide büyüttü. Orda olduğu gibi ciddi devam edip, bir şeyler anlatabilseydin yani bir mesaj verebilseydin müthiş olurdu diye düşünüyorum. Filme baktığımızda biraz anlamsız. Tekrar belirtiyorum sesin çok güzel sırf sesin için ne çıkıcak diye sonuna kadar dinledim. Geçişleride saçma buldum biraz. Tabiki geliştirebileceğini düşünüyorum yinede fena değil, yolun açık olsun emeğine sağlık. Sesini hep kullan! :)

0|0
    0|0
    • Çok güzel bir değerlendirmeydi teşekkür ederim 2. filmim daha iyi olacak palto adamı devam ettireceğim ve o ilk baştaki olay döngüsüne daha fazla yer vereceğim :)

• Rica ederim umarım çok güzel yerlerde olursun :)

• Beğendim valla 😁😁😁😁

0|1
    0|0
  • Güzel olmuş.

0|0
    0|0
  • emeğine sağlık güzel olmuş :)

0|0
    0|0
  • Emeğine sağlık başlangıç için güzel. Geliştirirsen çok daha iyileri olacaktır.

0|0
    0|0
  • Başinda haykirdim bir görüsmeyemi neye giittiysen orasi skiciydi ama baaşima süper ya 😂😂😂😂😂😂😂😂🚬

#rr

0|0
    0|0
  • Çok Cannesler oscarlar goresin 😄

0|0
    0|0
  • benim baya hosuma gitti, profesyonel bir kamera ve bir tik daha calismayla daha iyi seyler cikabilir eminim.

0|0
    0|0
  • bunu ne için yaptın

0|1
    0|0
  • şu vizyona giren türk komedi filmlerinden kat ve kat iyidir. ama türk halkı beynini çalıştırmayı sevmez onlara komedi filmi vereceksin.

0|0
    0|0
  • ilginç , güzel çalışırsan çokda daha güzel olur

0|0
    0|0
  • tuhaf geldi konusubu beğenmedim ama gene de güzel

0|0
    0|0
  • beğenmedim.

1|0
    0|0
  • hoş! yeteneklisin. Yeteneğini ve yaratıcılığının keşfini yapmalısın. Bir sonrakinin daha iyi olacağına eminim

0|0
    0|0
  • çok amatör gelmedi hoş olmuş emeğine sağlık devamını bekleriz ama belirli mesajlar katarsan sonuçlar dersler vs bence çok başarılı olabilir , sesin senin sesin mi, begendim daha dikkatli kullanırsan çok hoş bir sesin var güzel işler çıkar :)

0|0
    0|0
  • Beğendim :)
    müzik güzel
    bazı eklemeler saçma ( su sesi :D)
    kamera açısı güzel
    ses güzel ama bazı yerlerde anlaşılmıyor
    emek var güzel bir çalışma olmuş

0|0
    0|0
  • Çok güzell devamı gelir ınsallah 😊

0|0
    0|0
  • icerik kötü muzik gecisi yanlis..

0|0
    0|0
  • Wayy beğendim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    25

Erkekler Ne Diyor 53

• baştan sona dikkatle izledim. öncelikle bu kadar minimal malzemeyle bu kadar çok şey anlatabilmen taktirlik. her açıya bayıldım. özellikle 2.20 deki espriyi çok ama çok beğendim. mizahın muazzam seviyede. mizah ve dramı son derece iyi harmanlamışsın. müzikleri ayrıca çok beğendim. bu kadar yokluktan bu kadar çok değer çıkarmak usta işi. helal olsun.
    umarım ilerde başarılı yapımların için kuyrukta bekleriz.
    olumsuz olarak eleştirebileceğim hiçbişey yok. sekans muazzam açılar muazzam sinopsis müthiş...

0|2
    0|0
    • güzel abim ne güzel değerlendirmişsin bana umut saçtın güzel görüşünle çok teşekkür ederim.

• Hocam ben sadece gördüğümü hiçbir etki altında kalmadan yaparım güzel gördüm ki güzel değerlendirdim burada Övgüye layık ulan sensin

• Madem burada sordunuz ve madem film konusundaki düşünceleri merak ediyorsunuz. İtina ile izlediğim gibi itina ile de yanıt vereyim. Sert kaçabilir, şimdiden uyarayım.
    1- Başlangıç gerçekten de sıkıcı ve gereksiz...
    2- Temsili göz yaşına bir derinlik verilmeliydi. Yani, bakıp geçiyor insan.
    3- Müzik yersiz kullanılmış.
    4- Akan suya bakarken "su sesi" diye ekleme yapılması saçma ve gereksiz.
    5- Şu kahve meselesinde klasik öğrenci hayatı tiplemesi yine saçma...
    6- Arka fonda her daim konuşan kişinin söylemleri baştan sona kadar sinir bozucu ve anlamsız...
    7- İkinci yarıya gelindiğinde sahnenin hızlanması ve kullanılan müzik açıkçası çok dandik geldi bana...
    8- Paltodan çıkarılan ıvır zıvır ve sonrasında bulunan o kağıt parçası bir takım film ve yapımlardan kopyala yapıştır olmuş.
    9- Kapanış ile başlangıçtaki göz yaşları arasında bir köprü bekledim ama bunun yerine derdime içerim mantığı sergilenmiş.
    10- Genel Toplam: Fazlasıyla vasat bir kısa film!

1|1
    0|0
  • Konuşmalar olmasaydı keşke. Charlie Chaplin seyrediyor gibi hissedecektim. Başarılı buldum. Hiç amatör gelmedi açıkçası. Tebrikler. :)

0|0
    0|0
  • Başarılarının devamını dilerim.

0|0
    0|0
  • Leoncavallonun pagliacci librettosu havası yakalamaya çalışmışsın sanki ama tam olarak zeitgeist'a yakışır bulamadım. Mizansen de fazlasıyla yoğun bunun için. 20lerin sinema stilinde cep telefonu çok absürt durdu mesela. Teknik olarak ise, görüntüye titreşim eklesen ve sağa sola yanık koysan bir de görüntüde bir kaç "frame" kessen daha iyi olur. En azından eski Zaman'dan kalma durur. Eklediğin hafif bozukluklar o dönemde izleseydin göreceğin bozukluktan çok daha fazla olmuş, film eskiden kalma mı yoksa eskiden yapılmış yeni mi bir karar vermeli sanki. Bunun haricinde bir çok yorum daha yapabilirim sonra istersen.

0|0
    0|0
  • Mr Bean mübarek. Paltodan bir ton şey çıktı :)

0|0
    0|0
  • Yalnızlık ve monotonluğu ele alan izlediğim en kötü filmlerden birisiydi diyebilirim :) Başka birisi 3-5 dk video çekip arkaya bir fon müzik döşeyip bir de şiir okur gibi sıradan sözcükler dile getirdi mi aynı filmden bilmem kaç yüz tane daha çekmek çok kolay. Bence daha yaratıcı olmalıydın.

Galiba biraz sert oldu söylediklerim ama böyle bir şeye kalkışıyor ve bundan hoşlanıyorsan kendini çok geliştirmelisin.

Kusura bakma ama sanata dair hiç bir şey göremedim bu kısa filmde.

0|0
    0|0
    • Sen sanata dair "hiç" birşey görmemişsin ki birader. bunu yapan insanın kafasının içi 1930 gözünün gördüğü 2016 muhtemelen. bu güncel bir çalışma değil tamamen retro ve yalnızlığı monotonluğu çooook çok eski bir usulle anlatmış. olayı başka yani.

• @Дельиканлы :) evet izlemedim. Filmden de hiç anlamam. recep ivedik jet lee falan hep :)

• Kamera çok fazla tek noktaya sabit kalmış bu izleyicinin sıkılmasina ve ayrıntıları takip etmesine neden olur bu nedenle kamera sürekli hareket etmeli karşılıklı diyaloglarda bile azda olsa hareket etmeli. Çekim sırasında keşke amerikan norm unu kullansaydin görüntü açısından izleyicinin hoşuna gider kısaca olm bu film ne anlatıyor :)

0|0
    0|0
  • rutinlere takılmışsın da yapacak bir şey yok hayat böyle zaten. Alışacaksın. İşsizlikte kötü tabi fakat bence çalışana mutlaka bir iş vardır.

0|0
    0|0
  • Güzel bro

0|0
    0|0
  • Güzel olmuş

0|0
    0|0
  • Efekt, müzik, ton... güzel, beğendim fakat sana mekan lazım. Sana kıyafet lazım.

Ses tonunu daha iyi uyarlayabilirdin. Daha yaratıcı olabilirdin.
    Geliştirilebilir, fakat profesyonelce bir şey beklemek de saçma :)
    Emeğine sağlık Sanatçı :)

0|0
    0|0
  • Arsiz bela styleNin klipleri daha kaliteli ve anlamli:/

0|0
    0|0
  • hocam iyi ama :D
    Şarap şişesinin boş olması
    kahve makinası yerine üçü1arada
    su sesi
    Turşu vs bir acaip geldi bana :D

0|0
    0|0
  • Buraya yorum birakiyorum , yarin izlicem internetten, görüşümü yoruma yazacam kardeskm

0|0
    0|0
  • Sana ikinci kısa filmini çekecek biri olarak sesleniyorum baboş İçerik ve senaryo kısıtlı müzik geçişleri alakasız az çok sanatsal filmleri andırıyor ama istersen ikinci kısa filmimizde seni senoryaya katabilme ihtimal var bu arada ilk bence yazdım bakabilirmisn www.kizlarsoruyor.com/.../a61346-kiz-abisi-olmak-zordur-ey-ahali

0|0
    0|0
  • güzel olmuş sanatsal bir yanı var bence devam et dostum :)

0|0
    0|0
  • dostum harika olmuş bence :) ... festivallere gönderip şansını denemelisin ;) ayrıca albinoni-adagio en sevdklermden :D

0|0
    0|0
  • 2:56 ya kadar cidden zor dayandım. çok anlamsız. müzik kötü. turşu ne alaka falan gibi saçma replikler.. ne anlatmaya çalıştığını bir türlü çözemedim sıkıldım en son.

0|0
    0|0
  • Eline sağlık. Acemice gayet normal. Konuşmaları geçip sadece görsel yapsaydın daha güzel olurdu. Altyazı kullansan mesela ve iyi bit senaryoya ihtiyacın var.

0|0
    0|0
  • Bence de geçişler daha yumuşak olmalı aslında gayet güzel birşey denemişsiniz. Dış ses hiç olmasaydı Charlie Chaplin filmlerine bir tık daha yaklaşabilirdi. Bu arada vurguda biraz sıkıntı var gibi ama genel itibariyle iyi bir başlangıç. Kamera önü oyunculuğu zahmetli ve ciddi çaba isteyen bir iş. Hakkını veriyorsun. Bir oyuncu olarak sizin gibi gençlerin artmasını ve başarılarının devamını diliyorum.

0|0
    0|0
  • Emeğe saygı !

Ama ben birşey göremedim. İlk olmasına yoruyorum.

Ellerine sağlık

0|0
    0|0
  • filmde hikaye anlatmaktan daha önemli olan tekniğin doğru kullanımı.

teknik yeterliyse hikayenin değeri o zaman belli olur.

emek veriyor oluşun güzel ama daha güzel görüntüler elde edersen daha tekniğine önem vererek hikayeni daha fazla kesime aktarabilirsin.

0|0
    0|0
  • Çok güzel dostum emeğine sağlık, edebi eser havası olmuş sanki ama tek kusurun konuşan ses fazla anlaşılmıyor belki de geleceğin François Truffaut'u olursun :)

0|0
    0|0
  • seslendiren arkadaş iyi. daha iyi bir içerik bulabilirsin. uğraşa uğraşa işte, beğenmedim yolun açık olsun umarım anlatacak güzel şeyler bulursun. denemeyi bırakma.

0|0
    0|0
  • Çok çok eski stil çok hoş. yumuşak geçiş isteyen arkadaş varmış,50 60 yıl önceki filmlere baktığında aynı böyle olduğunu görecek. benim filtreden bu mevzular "kişilik bölünmesi yaşayan" "kafasının içinde kendinden bir tane daha taşıyan" birini canlandırman olarak geçti. ya da kendimi buldum bilmiyorum. O "su sesi" detayınla tam anlamıyla eski imajı yakalamışsın. senden olur babayiğit. senden olur. devam.

0|0
    0|0
  • burda kötü diyen arkadaşlar hayatlarında hiç kısa film çekme gayreti göstermişler mi acaba? Kardeşim, başarılar benden iyi olduğun kesin:)

0|1
    0|0
  • Gogol'un Palto' sundan mi esinlendin?

0|0
    0|0
  • Fena değil.

0|0
    0|0
  • Short film nedir ya :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam