Tarih öğrenmeye başlayacağım, yardımlarınızı bekliyorum?

İyi geceler arkadaşlar, hiç işim olmamasına rağmen garip bir şekilde tarihe merakım var. Ama nereden başlamalı hiçbir fikrim yok. Lisede yarım yamalak birşeyler öğrendik ama hiç hatırlamıyorum desem yeridir. Bir iki seneye kpssye de gireceğim hem onun için de çalışma olur. Üniversite kütüphanesinden imparatorluğunun en uzun yüzyılı kitabını aldım. Ama başladığımda gördüm ki lap diye ortadan dalmak olmuyor. Yok tanzimat yok meşrutiyet. Dedim ya hiç biri yok aklımda. Ben de en başına gideyim o zaman dedim. Türklerin Tarihi 1 ve 2. kitaplarını alacağım. (evet i. ortaylı hayranıyım :) ) başlangıcı böyle yaptım diyelim getirdim bizi söğüte kadar. Osmanlıya hangi kitapla giriş yapmalıyım? Hem okurken sıkmayacak hem de güzel bir şekilde olayları anlatacak bir kitap (kitap serisi (yazar)) arıyorum. Lütfen ilgilenenler cevap versin. Arkadaşa bakıp çıkmak yok.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Hem kpssye çok yararı olur, hem sıkılmadan eğlenerek tarih bilgilerinizi artırırsınız hem de tarihi detaylı şekilde öğrenirsiniz.
    www.youtube.com/watch

0|0
    0|0
    • 7-24 pc başındayım zaten. Biraz da kaçmak için kitapları tercih ediyorum.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kendi milletinin tarihini öğrenmekten başka işe.
    Hunlardan başla koçum benim kim tutar seni.

0|0
    0|0
    • O da baya geri ya. Ama ilk kitap nerden başlıyor bilmiyorum ama. Belki anlatıyordur.

• Estağfurullah kardeş siteye sık giremiyorum ama girdikçe cevaplar kitap isimlerini paylaşırım. Çokta mutlu olurum. İyi geceler olsun

• Teşekkürler İyi geceler.

• Mağara devrinden başla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...