Sigmund freud kitapları okudunuz mu? Kendisine katılıyor musunuz?

Cinsiyet üzerine diye bir kitabını okuyorum. Cinselliğin ergenlikten önce başladığını iddia ediyor ne diyorsunuz bu konuda?

0|2
6|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Freud psikanaliz biliminin kurucusudur.
    Onun tezlerini eleştirebilmek için en az 10 yıl o konu hakkında eğitim ve pratiğini yapmış olmak gerekir.

Öyle işkembe-i kübra'dan "katılıyorum" ya da "katılmıyorum" demenin bir kıymeti harbiyesi yok.

0|0
    0|0
    • Ama işin doğrusunu öğrenmek lazım. Başka yazarlar tavsiye etmişler. Yanlışlığı kanıtlanmış konular varsa başka kitaplar okuyabilirim.

• Hep bizim yanlış yorumladigimiz bişey bu eleştirmek
      Eleştirmek bugüne yorumlayip geliştirmektir diğeri "yoksaymak" olur
      Psikolojinin p sinden bahsedeceksen freudu anmadan geçemezsin
      Freudu anlamak istemeyenler çapsiz nlp kişisel gelişim Tayfası :)

Erkekler Ne Diyor 27

• "Kitleler asla gerçeğin peşinde koşmamıştır. Yanılsamalar isterler ve yanılsamasız yapamazlar. Gerçek olmayanları gerçeklerin üstünde tutarlar; gerçeklerden çok gerçek olmaynların etkisinde kalırlar. Bu ikisi arasında ayırım yapmama eğilimi oldukça yüksektir. " Bence bu sözü çok doğru bir söz emperyal batının toplumlara yaptığı mühendisliğin ufkunu açan bir söz.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. Zaten bizim derslerde de baya örnekleri var. Ama yanlış anlayan çok var bu adamı. Şimdi sen cinselliğin ergenlikten önce başladığı söylemişsin ama o cinsel kimliğin kazanılması anlamına geliyor. Sen de tam anlamadan milleti bari şaşırtma.

1|0
    0|0
    • Komik olma. Ben yönlendirme yapmadım soru sordum. Ayrıca önem vermesem kitabını almam.

• "Cinsellik ergenlikten önce başlar" cümlesi ile "cinsel kimlik ergenlikten önce oluşur" cümlesi arasında çok fark var...

• Psikoloji alanında onu gecenin olmadığını iddia etmek tamamen cahillik kendisinin birçok görüşü bilim dünyasında kabul görmemekte

0|0
    0|0
    • Peki kimin kitaplarını olmalıyım. Psikolojiyle ciddi anlamda ilgileniyorum.

• Freudu okuma demiyorum fkesinlikle farklı bir bakış açısı katar sana ama carl rogers in kitaplarını tavsiye ederim

• Freud bu işin en uç örneklerin den biri aynı kitabı bende okudum. Neredeyse doğuma bağlayacak. Ama sonuçta biz bilim insanı değiliz. Sadece bize anlatılanlara mantığımıza göre inanırız.

0|0
    0|0
  • Freud u cinselliğe indirgeyerek okuyan tek toplum biziz heralde
    Freud cinsellik derken yaşamsal arzulardan bizi hayatta tutan dürtülerden bahseder
    Bence önce yaşamım ve psikanaliz. tabu ve totem kitaplarını okuman daha faydalı olur

0|0
    0|0
  • Katilmiyorum hersey cinsellik demek degill

0|0
    0|0
  • ergenliten önceki cinsellikle sonrası farklı

0|0
    0|0
  • okudum.
    kısmen katıldım tam olarak değil

0|0
    0|0
    • Onu okumamin doğru olmadığını söyleyen biri oldu da sırf bu görüşünden dolayı. Ama ben saygı duyuyorum kendisine. Hala psikoloji alanında onu geçen biri olmadı bence.

• bunu tartışırızda okuma demek çok saçma
      iyi kötü ne varsa hepsini oku herkesi oku kıyaslama yap

• froydun cocukluk çağındaki cinsellik tabirlerini doğru buluyorum bütün kitaplarını alıp okudum müthiş bir adam :)

0|0
    0|0
    • Escinsellikle ilgili bölümü çok karışık geldi. Sanırım o zaman bu konuda çözülemeyen şeyler vardı.

• Ben de genetiksel olduğuna inanıyorum. Çünkü ben lezbiyen olmak istiyorum ama olamıyorum. İstemekle olmuyor tercih değil.

• değil mi banada kaç tane eşcinsel sulandı geri çevirdim yani karşı cinse sevgi duymanla alakalı bir sey

• okumadim, olabilir. vardir elbet bazi bulgulari

0|0
    0|0
  • Bu kitapları atabilirmisin cinsellik kitapları nerden temin edebilirim kendim için degil bir cocuk var ona hediye edecegim

0|0
    0|0
  • okumadım ama okumadan kefilim ben ona :D

0|0
    0|0
  • "Cinsellik 7 li yaşlarda başlar. İyi biliyorum"

0|0
    0|0
  • onun bahsettiği ergenlik öncesi cinsellik erişkin cinselliğinden farklı. anal dönem oral dönem diyince ne anlıyorsunuz? ayrıca ben erik eriksonun görüşlerini daha çok beğeniyorum

0|0
    0|0
  • Sigmun Freud hakkında tek bildiğim şey;
    -SikmunFroydu
    -Bizim mahallenin gençleri kroydu
    Bide bu var;
    -FredikNiçe niçe yıllara...

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Olabilir mümkün bu konuda bazı yaşanmış şeyler duymuştum

0|0
    0|0
  • İsin gücün cinsellik o alanda eğitim ver bari insanlara

0|0
    0|0
  • İç şarabı s1k arabı diyom ben

0|0
    0|0
  • Okumadim da o nasil oluyormus oyle?

0|0
    0|0
  • cinsellik anne karnında başlar.

0|0
    0|0
  • yalan

0|0
    0|0
  • Bebekken başlar ilk cinsel deneyim göbek bağı

0|0
    0|0
  • hayırrrr

0|0
    0|0
  • 'All the time pompa' felsefesini benimsemiş bir yazar.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Freud çok büyük adam. Her dediğine inanasım geliyor. Bilmediğim konu hakkında yorum yapamam tabi psikoloji eğitimi almadım.

0|0
    0|0
  • evet katılıyorum. bir yetişkin cinselliği vardır birde çocukların cinselliği. yalnız çocuk cinselliği yetişkinlerin cinselliği gibi amaçlı orgazma ulaşma yoktur. amaçsız, bilinçsiz orgazma ulaşılıyor. çocuk bunun farkında değil, her çocuk yaşar.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • okumak zorunda bırakıldım :D katılmadığım noktalar var ama psikolojiye katkısı yadsınamaz.

0|0
    0|0
    • Katılmadıkların neler mesela? Kimin kitaplarını okumalıyım.

• Akıcı kitapları seviyorum. roman tarzı yani

• bir cinayetin psikanalizi (okumadım ama çok güzel olduğunu söylüyorlar)
      ırvin yalom'un kitapları
      bir psikiyatristin gizli defteri
      bir sosyopatın itirafları
      kardeşimin hikayesi
      doğan cüceloğluna ve üstün dökmene bakabilirsin kişisel gelişim seversen.

• Okumadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...