Sizce duyguların en iyi ifade edilebildiği sanat dalı hangisi?

Sizce,

duyguların en iyi ifade edilebildiği

sanat dalı hangisi ?

• Resim
    11% (29)11% (16)11% (45)Oy Ver
  • Müzik
    60% (159)51% (77)57% (236)Oy Ver
  • Edebiyat
    16% (43)16% (24)16% (67)Oy Ver
  • Tiyatro - Sinema
    10% (26)14% (21)11% (47)Oy Ver
  • Bence...
    3% (6)8% (12)5% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
54|41

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 53

• Müzik desem notalar yetersiz edebiyat desem kelimeler kifayetsiz kalır , en iyi ifade eden Tiyatrodur ...

1|2
    0|0
  • Bence görsel sanatlar olabilir; fotoğraf, resim gibi.Çünkü kelimeler duyguları anlatmakta yetersiz kalıyor genelde..

0|1
    0|0
  • kişinin görsel veya işitsel zekaya sahip olup olmadığına bakar.bana göre müzik.Şarkıyı ele alırsak ,müzik ve sözlerin birleşimidir.sözler,müzik olmasa şiir olurlar.Burada en önemli müziğin sözlere binbir çeşit duygu,ve renk katması pekiştirmesi.müzik tek başınada,sözlerlede herzaman önemli.Müziksiz sinema filmi düşün,hiç müziksiz sinema filmi veya var mı?resim galerilerinin çoğunda enstrümantal çalar. edebitat okurken yanına enstrümantal müzik koy,duyguları dahada iyi ifade edip beslediğini anlarsın.çünkü müzik ruhu dinlendirir.ayrıca bir söz vardır.MÜZİK RUHUN GIDASIDIR.

0|1
    0|0
  • edebıyat

çünkü müziğin bestesı

senaryonun metnı de edebıuatla olur

bir kitbanın sizde bıraktıgı his ile aynı kıtabın senaryolaşmış halı

aynı duyguyu vermez çoğu zaman

çunku hıkayenın ruhu... hıkayeyı yazandadır en çok

0|1
    0|0
    • yorumunuza tamamen katılıyorum..Edebiyat sözcüklerin kelimelerin arka planında bir cennet vaad eder...

• evet

müzik de kelımelerın buyusunden oluşur genelde...

bence kelımelerın gucu melodılerde yok çoğu zaman

• edebiyat diycem ama çok genel almak istemiyorum o yizdenn e- ...şiir insan kendini bırakırsa kim olduğunu ne olduğunu ne hissettiğini anlamak çok kolay olabilir

0|1
    0|0
  • music tabiki..

0|1
    0|0
  • bence edebiyat gerçi sinemada olabilir. Müzik benim için kesinlikle değil sadece klasik müzik dinlemekten keyif alırım ve sesten çabuk başım ağrır resim de değil. Benim için öncelikli olarak edebiyat bir yazıyı okuduğumda yazarın hissettirmek istediğini ve bana yansıttığı duyguyu az buçuk anlarım aynısı sinema içinde geçerli gördüğüm şey zaten

0|1
    0|0
  • bir kalem birde kağıt yeter

aşkı anlatmaya

bir bir dökülür

gönül hanem

hece hece satırlara...

1|2
    0|0
  • müzikk... :)

0|1
    0|0
  • tiyatro tabii bence

0|1
    0|0
  • Aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem -- müthiş bir ifade değil mi sizce de

0|1
    0|0
  • müzik bence daha romantik

0|1
    0|0
  • Tango dans ve müzik bence

0|1
    0|0
  • Resim, müzik ve edebiyat, bence.

0|2
    0|0
  • Edebiyat..

0|1
    0|0
  • kesnilikle müzik

0|1
    0|0
  • müzik

0|1
    0|0
  • müzik

0|1
    0|0
  • müzik tabi hele hem çalıp hem solemek harika

0|1
    0|0
  • Resim ozellikle surreal tablolar

0|1
    0|0
  • bence müzikle herşeyi en iyi şekilde ifade edebilirsin

0|1
    0|0
  • C: Edebiyat bence

0|1
    0|0
  • bence hepsi :)

0|1
    0|0
  • Bence müzik...)))

0|1
    0|0
  • resimmm...

0|1
    0|0
  • Edebiyat ve Müzik Bence ...

0|1
    0|0
  • Müzik bence. ^-^

0|2
    0|0
  • : Müzik : Müzik

0|1
    0|0
  • Muzik tabiki

0|2
    0|0
  • edebiyat ve müzik

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    23

Erkekler Ne Diyor 41

• Sanat dalı demeyim ama şöyle diyim.

Kitap...

Kitapta düşünceleri direk okuyabilirsin. Heyecanı, üzüntüyü.. Çok güzel anlatır kitap, çünkü beyninde yaşarsın bunları.

0|1
    0|0
  • çok zor bir soru ama çokta güzel bir soru kişiliğe göre değişir kimi konuşmaktan çekinir yazarak ifade eder kimisi yazmak istemez duyguyu kendi sözleriyle yaşatmak ister bence kişiye göre değişir bu

4|2
    2|0
  • Edebiyat sağlam bir tercihtir. Ne demısler tatlı dil yılanı deliğinden cıkarır.Ayrıca edebiyat bir konuşma sanatıdır ve konuşmak hunharca değil nazık ve ince yapılmalıdır ki edebiyatın kökü edebten gelir..Ve agızdan cıkıcak her sözde kendı kişiliğini yansıtır dışarıya...

0|1
    0|0
  • Bana sorarsan, duygularını ifade edebilme yeteneğine kalmış birşey bu...

bir şair duygularını en iyi şiirle ifade edebildiği gibi

bir ressam da portresiyle,resmiyle ifade edebiliyor;

sanatçı, şaheser şarkısıyla hiç anlatılmayacak duyguları şarkıda ifade edebildiği gibi;

tiyatro ve filmlerde de görüyoruz aynı şeyi..

0|1
    0|0
  • bana göre edebiyat. sinema-tiyatro bunlar bence yazarın,senaristin yaptığı bir edebiyattır. atıyorum zeki demirkubuz'un yeraltı filmi çekim yöntemlerinden çok senaryosuyla daha çok şey anlatıyor. yazarken bir karakter oluşturup istediğiniz özelliği katabiliyorsunuz. bundan daha iyi duyguları ifade etme şekli olacağını sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Müzikte her insan kendinden birşey bulabiliyor şarkılarda,bazı şarkıları sevgililer kendilerine özel yazılmış sanıyor o şarkı onların oluyor mesela. Veyahut tanışma yıldönümlerinde bir şarkı çalıyor onların uğurlu şarkıları müzikleri o oluyor. Müzik heryerde herkesime hitap ediyor. Bu yüzden duyguları en iyi ifade eden sanat dalı müziktir bence :)

0|1
    0|0
  • Hepsinin ayrı ayrı ifade biçimi vardır. Ayrım yapamayacağım, insanın kişiliğine göre ifade biçimi de farklılık gösterir.

0|1
    0|0
  • müzik hüzünlü animda aglatan sevinçli animda oynatan her anima uyum saglayan bir olgu hayatımda önemli yer tutuyor olmazsa olmaz dedigim benim için gereklidir ve de gerekli olacaktir

0|1
    0|0
  • Edebiyaaaattttt ;) Soran sence?

0|1
    0|0
  • Kişinin yeteneğine göre hepsi uygun

0|1
    0|0
  • Müziğin Lirik boyutu da bir edebiyat değil midir?

0|1
    0|0
  • bence

muzik

yani şıır yani kalbin dile gelmesi hece hece

0|1
    0|0
  • abi herkes müzik demişte birisi bana açıklasın allahını seversen obua denen aletle hangi duygu ifade edilir.

0|1
    0|0
  • Kısa film, resim, şarkı bu üçü en iyisi.

0|1
    0|0
  • kesinlikle müzik..özellikle bir kemanla duygular çok güzel ifade edilebilir..

0|1
    0|0
  • yatay duyguların dikey eylemi dans diyorum ben

0|1
    0|0
  • Müzik en iyi ifade eder ama tabi kişiden kişiye değişiyor

0|1
    0|0
  • müzik tabiki

0|1
    0|0
  • aŞk :) diyorum..

0|1
    0|0
  • öyle bir resim çizrbilirimki tüm kişiliğimi analiz edebilirsiniz... ^^

0|1
    0|0
  • Müzik sonra sinema.

0|1
    0|0
  • müzik.. gitar çalan biriyim ve keyifli oldukça

0|1
    0|0
    • edebiyat diycem ama çok genel almak istemiyorum o yizdenn e- ...şiir insan kendini bırakırsa kim olduğunu ne olduğunu ne hissettiğini anlamak çok kolay olabilir

• pardon yaa yeni sayılırımda ceveplayım derken sizin yoruma yazmışım :))

• Tiyatro - Sinema

0|1
    0|0
  • Resim

0|1
    0|0
  • Ben Yarimi Tümüyle ifade etmeye kalkışsam dahi kifayesiz kalırlar... ;) Resim Tercihimdir...

0|1
    0|0
  • Edebiyat ve müzik arasında kalıyo insan.

0|1
    0|0
  • hepsinin birleşiği yer sinema, sözün bittiği yer

0|1
    0|0
  • Edebiyat... Sanki sanat olarak müzikten anlayan varmış gibi Müzik demişler:)

0|1
    0|0
  • Savaş, art of war

0|1
    0|0
  • dövüş-kick boks

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    11
Yükleniyor...