Kızlar zeki ve mantıklı mı?

bence değil. kariyer bakımndanda herzaman erkeklerden geride kalmışlar genel olarak. ayrıca bilim sanat dallarında vesairede bariz derecede erkeklerin üstünlüğü mevcut.kısaca mantık gerektiren her konuda erkeklere oranla çok çok gerideler.. kızlarda mantık ve gerçekçilik göremiyorum ben. peki kızlar mantıklı değillerse hayatlarını neye göre yönlendiriyorlar düşünce sistemi mantık üzerine değilse ne üzerine? gerçekçi cevaplar bekliyorum..

Güncellemeler:
kızlar haklı olarak savunmaya geçiyorsunuz anlıyorum. imkan verilmediğinden bahsetmişsiniz onuda anladım ama normal günlük hayattada bir kızın bir konuyu anlaması çok güç oluyor söyleneni anlamıyor ya da geç anlayor ya da yanlış anlıyor:) zeka ve mantık gerektiren konular kızlara karmaşık geliyor kala kalıyorlar beceremiyorlar vs... yapılan espirileri bile anlayamıyorlar daha ne diyim:) genelleme yapmyalım ama yüzde doksanı bu halde be kardeşim:D

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Olanıda var olmayanıda.Bu ayni şekilde erkekler için geçerli :).Olanıda var olmayanıda.Allah herkese akıl fikir versin .Amin

0|0
    0|0
    • Katılıyorum sana.En iyi cevap budur heralde

• Size sorunuza yazmamıştım değildir sözünü.Aşağıdaki üye bu en iyi cevaptır dedi bende en iyi cevap değildir anlamında dedim :).İyi geceler.

• canım biliyorum:) ama en iyi cevap seçilebilirdide.. neden seçmediğimi belirttim.onu bunu bırak amacım soruma cevap almak ve sorumu sana yöneltiyorum ama sorumla alakalı birtane bile cevap vermedin... neden anlamıyorsun:D

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence bu verilen imkanlarla ilgili bir şey.Hem de örneğin Türk Edebiyatında bir sürü kadın şair var, bu kadınlar o konuda ilerlemiş mesela.Sadece 2.planda tutulmaya devam ediliyorlar sen onları bilmediğine göre..

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmamalısın.Kızdan kıza değişir.Ben espriden anlarım çok da iyi espri yaparım.

0|0
    0|0
    • genelleme yapıyorum arkadaşım soruyu kişisel sormadığım için genelleme yapıyorum çogunluk için konuşuyorum ona göre cevap istiyorum neden anlamıyosun:)

• sen konuya bodoslama dalacağına derine inip kızlarla erkeklere verilen imkan sınırlılığını düşün. siz erkeklere çok fazla imkan verip götlerinizi böyle kaldırıyorlar.

0|0
    0|0
  • Bunu bu sekilde genelleyemezsin.Erkeklere sunulan imkanlar kadınlara sunulmaya cok yeni basladı.en basitinden bir ornek kac kisinin annesi uni.mezunu ? bu bile sayılıdır.

0|0
    0|0
  • he.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kızların g*tunu kaldırmak için söylemiorm ama bence erkeklerden daha zekiler kariyer bakımı demişsin mesela orda erkeğin aklının bilim ve tekniğe daha yatkın olduğu yadırganamaz ama kızlar söylediğin bir yalanı unutmadan 10 sene devam ettirebilen yaratıklar ya

1|0
    0|0
    • yala, küçük hesaplar, dedikodu... basitliklerda ön plandalar. bunlar zekilik ve mantıklı olmakla alaksı yok. mantıklı olsa kendini zor duruma sokup yalan söylemez

• Kadınlar da mantık duygunun arkasında kalır ama bu demek değildir ki onlar gerizekalı haşa. Sadece erkeğe göre daha fazla duygusal karar veriyorlar. Yukarıda saydığın şeyler de zeka ve mantığın ölçüsü olamaz ama erkeklerin gerisinde oldukları kesindir.

0|0
    0|0
  • Ya ben burda evrimleşmeden yola çıkıyorum. Erkek avcı toplayıcı denilen dönemde avı nerede daha çabuk bulurum gibi... düşüncelerle evrimleşmiş kadın ise daha çok düzenleme organize işlerinde gelişmiş iki cins birbirinin tamamlayıcısıdır.Fakat o mahalle sohbetleri hiç bitmemiş sanırım ne geliyorsa başlarına ondan geliyor

0|0
    0|0
  • Çekici olup sussunlar yeter

0|0
    0|0
  • ikisinin de farklı avantajları ve dezavantajları var

0|0
    0|0
  • Dediklerinin hepsi doğru da kızlar olmazsa biz nasıl olcaktık ayrıca kızsız hayat çekilir mi be bro...

1|0
    0|0
Yükleniyor...