Çizimden anlayanlar?

Arkadaşlar az çok kendimce bi'şeyler karalamayı seviyorum. Ama ne tür kalemler almalıyım bilmiyorum sadece kara kalem yapıyorum. Onunda markası ve ya hangi türü iyi olur sizce? Mesela aşağıdakı renkli çizimde ne tür kalem kullanmalıyim? İsmini ve markasını söylerseniz sevinirim.😊
Çizimden anlayanlar?

Güncellemeler:
Çizimler bana ait degil 😖

0|0
7|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 9H ile 9B arası tüm numaralardan birer tane almanı ve sert olanlarla (3H, 2H ya da H) ile başlamanı, çizimin ilerledikçe de F ve HB ile yumuşak olanlara geçiş yapmanı tavsiye ederim. 😹

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Önemli olan aslında kalemlerin markası değil, sizin hayal gücünüzdür. Siz bir kara kalem çalışması yaptığınızda resime bakan sizin hayal gücünüze hayran kalacaktır, kalemlerinize ya da onun markasına değil. :) Bu yüzden hayal gücünüzü geliştirin daima. Çizimleriniz çok güzel ben beğendim.

1|0
    0|0
    • Çok dogru ama kalemlerin adını söyleyerek bulmak için marka soruyorum. Buarada çizimleri örnek olarak netten koydum. Benim degil yani bu tarzda çizim yapa bilmek için neler kullanmalıyım amacıyla atdım.

• Anladım. Tekrar etmek istiyorum bu tarz çizimler için hayal gücü lazımmm. :) :) Yeteneğinde varsa harika çizimler ortaya çıkartabilirsin.

• Yetenek var biraz evet 😊Tesekkür ederim yorumunuz için

• Profesionel cizimler icin cok kaliteli kalemler kullanmaniz lazim ileriye donukmu dusunuyorsunuz gecici hevesmi? Cizimleriniz nasil ben kendimi biraz daha iyilestirmeliyim diyorsaniz ayri cok iyi sonuclar elde etmek istiyorum derseniz ayri tavsiyelerde bulunacagim

1|0
    0|0
    • Profesional degil hayır sadece daha iyi çizmek istiyorum. Hem kendim biraz beceriyorum 0 dan başlamıycam. Sadece nasıl kalemlerle daha iyi ola bilirim 😶

• Teşekkürler tavsiyeniz için.😊

• Rica ederim

• Aslında en önemli şey kalem markası kalem ne kadar kötü yazarsa resmin o kadar kötü olur ama tek kalemde değil. Senin görüş açın ve fiziki hesaplamana görede çizilmesi önemlidir. Bence :)

1|0
    0|0
  • Çizmeye devam et minik ama benim bilgim yok bu konuda :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...