P. K. filmini izleyenler film hakkında görüşleriniz nelerdir?

Filmi yeni izledim ve etkilendim film hakkında konuşmak istiyorum.

0|1
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dinlerin dogmatik taraflarını ve
    dini dogmatik bir şekilde, körü körüne, sorgulamadan yaşayan insanları
    eğlenceli bir şekilde ele alan, tipik bir Aamir Khan filmi.
    10 üzerinden, 10 üzeri 10 bir film.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Aamir khanin basyapitlarindan biri. Cok guzel bir film. Ayrica aamir khan yanlış bilmiyorsam müslüman. Film de uzaylılar var dindarlikla ne alaka simdi

2|0
    0|0
  • izledim güzel...

2|0
    0|0
  • Başı sarmadı izlemedim

0|0
    0|0
    • Başyapıttır izlemelisin. Ama aşırı dindarsan sevmezsin filmi uyarıyım.

• Bilmem sarmadı 5 dk filn baktım zaten 😅 izlicem mutlaka

• Tamam izle mutlaka bu filmi izleyip ateistlikten deistliğe dönen insanlar tanıyorum.

• Güzel film

0|0
    0|0
  • diğer filmlerine göre tırt.
    fazla zorlama ve gereksiz

0|0
    0|0
    • Bence en iyi filmlerinden gerek mesajı gerek işleyişi olsun herşey tam yerinde.

• Tam ghajiniden daha güzel olduğu kesin diyordum.😄 ghajini aamirin en kötü filmi bence. Pk de demagoji yok bence aksine çoo cesur bir film. Ağır bir eleştiri mizahi bir dille zekice verilmiş. Ghajininin birkaç güzel sahnesi vardı sadece.

• @missdixon görüş olarak ayrıldık:)))
      seninde vizyonun öyle demek saygı duymak gerek:)))

• türkçesini bulamadım

0|0
    0|0
  • izledim hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Bunlar hep zilliminati

0|0
    0|0
  • Konusunda en iyiler arasinda gösteririm düşünmeden

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu filme sadece din açısından bakmamak lazım. Komple bütün dinlerde 'insanlık' kavramını ele almış bir film. Bütün dinlerde, mezheplerde ortak olan şeyin 'insanlık' olduğunu vurgulamış ve de gerçekten o kadar can alıcı sorular soruyor ki mutlaka herkes hayatının bir döneminde sormuştur. Her dinde inanılan varlık ortak ama hep uygulanan kısım farklı. En etkileyici kısım da burasıydı benim için:

“kafam çok karıştı rabbim.
    bir şeyleri yanlış yapmış olmalıyım.
    bir türlü beni duymuyorsun. sorunlarıma cevap ve r. hiç olmazsa bana bir yol göster.
    lütfen!
    ellerimi böyle mi yapmalıyım yoksa ayaklarına mı kapanmalıyım? dikkatini çekmek için çan mı çalayım yoksa hoparlör ile mi konuşayım? gita’ya mı, kur’an’a mı yoksa incil’e mi uyayım?
    her bir yöneticin farklı şeyler söylüyor. birisi pazartesi oruç tut diyor diğeri salı. birisi güneş doğmadan önce yemek ye diyor, diğeri güneş battıktan sonra. birisi ineğe dua et diyor diğeri onu kurban et. birisi rabbin evine ayakkabı ile giremezsin diyor diğeri ise girebilirsin. birisi diyor sağ diğeri diyor sol. şaştım kaldım aralarında.
    durum artık sinir bozucu olmaya başladı. evime gitmek istiyorum sadece. ne dersen yapacağım söz. yeter ki beni evime gönder.
    lütfen!
    bir şeyler söyle!”

2|0
    0|0
  • Ben çok sevdim al sonu barfi gibi şaşırttı biraz, evet malesef kızın uzayliya aşık olacağını zannetmiştim :-):-)

2|1
    0|0
    • Ranbir kapoorda vardı bir 5 saniye sonda 😄

• Tabi sadece aşk kısmı değil asıl konu inançların sorgulamasi, onlar için çok iyi olmuş çok da güzel olmuş :-) çünkü resmen sahtekarlıkti filmde gördüklerimiz. Hele de pk aygün oraya para koyup resmen put haline getiriyordu herkes de gidip para falan koyuyordu :-) çok anlamlı ve güzeldi

• Eskiden izledim evet guzel 😄

2|0
    0|0
  • Harika bir film

2|0
    0|0
  • Çok güzeldiiii

2|0
    0|0
  • Herkesin izlemesi gereken bir film bence.

3|0
    0|0
  • Bende izledim çok güzeldi

1|0
    0|0
  • Çok ilginçti.. Ama islamında diğer dinlerle birlikte tutulmasını hoş karşılamadım. Ne değişik inançlar varmış be dedim..

2|0
    0|0
    • Ama diğerlerine de saygı duymalıyız. Onlara göre de kendi inançları daha değerlidir.

• Bence onlar da kendi inançlarına değer vermiyor filmde bile gördük ne kadar anlamsız olduğunu, onlar gösterdi bize

Yükleniyor...