Ressamlar el çizimini nasıl öğrendiniz?

El çizimini bir yerlere bakarak çok güzel yapabilirim ancak bakmadan yapmayı denediğim zaman... Facia...

Anatomi kitapları alıyorum içinde çizim örnekleri vesaire ancak Picasso demiştir ki "Bir şeyi öğrenmek için o şey Hakkında hiçbir şey bilmiyor olmam gerek" . Ben de bu kafadayım keşfederek öğrenmek. Ben kendimce teknik geliştirmeye ve bakış açılarını kullanmaya çalışıyorum.

Peki siz nasıl öğrendiniz?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• El anatomisini kübik bir biçimde çalış başta
    Daha sonra aldığın anatomi kitaplarından, eldeki kasları keşfet. Şaşırmış olabilirsin. Acaba elde kas var mı, diye. Evet, elde bile kas var. Sağ elini sıkıştırdığında dışta kalan sol taraftaki et parçası genişlemeye başlar. Bunun gibi küçük ayrıntıları ezberle. Elin parçaları var bak bunu da unutma. Avucunu açarken, iki yanak var altta. Onlar parça mesela. Bunları çizerek öğreneceksin. Bol bol anatomi kitaplarından faydalan...

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk olarak zihninde canlandırma lazım bir eli herşeyiyle
    İşte kasıyla uzunluğuyla bölgesiyle falan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sürekli çiziyorım ben elim alıştı baya

1|0
    0|0
  • Ben yetenek sınavlarına hazırlanmıştım karakalem yaparak

1|0
    0|0
  • ressam değilimki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben lisede öğrendim hocalarım yardım etti

1|0
    0|0
  • işte ona yetenek deniyor
    varsa vardır, yoksa yoktur

0|0
    0|0
    • Yetenek var ben öğrenme şeklinden bahsediyorum #_# Bebekken de efsane el çizimin yoktur heralde #_#

• bir yerlere bakarak dedme de yapar. ben de yapıyorum
      ama bakmadan olmuyor. yetenek olsa ufakta olsa bakmadan çizersin

• Yani sen içgüdün ile öğrendin öyle mi? Bana sadece sorumun cevabını ver. Dedene burdan saygılar.

• Ben amatör olarak ciziyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...