Ülkemizin sanata verdiği değeri yeterli görüyor musunuz?

Daha yeni okuduğum bir haberde, aşağıda yer alan görseldeki tabloyu "Kültür Bakanlığı" londrada katıldığı bir müzayedede "2 milyon 185 bin lira" ile satın aldı.

Ülkemizin sanata verdiği değeri yeterli görüyor musunuz ?

0|1
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Devlet Tiyatrocularının neler çektiğini biliyor musunuz efenim? Böyle soru mu var? Ülke, millet rezil durumda hala bir şeyler iyi olabilirmiş gibi sorular sormayın çıldırıcam burda.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Parasal değer mi diyorsun.

0|0
    0|0
  • bırakın sanati insana bile yeteri değeri veremiyoruzken sanat cok ileri boyutu isin bence

0|1
    0|0
    • Olur mu bak tablo almışız 2 milyon tl ye :)

• Hayır

0|0
    0|0
  • Para verdigimiz icin deger vermis oluyoruzdu cunku

0|0
    0|0
  • hayır..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ülkemiz halkina bile değer vermezken diğer manevi şeylere hic beklemem

0|1
    0|0
  • "Sanat mı, ne sanatı. Sanat ne arar la Türkiye'de" gibi espiritüyel bir yaklaşım uygundur durumu açıklamak için.

0|1
    0|0
    • Aaa bak satın alınıp ülkemize getiriliyor tablo almışız 2 milyon tl ye

• Tabloyu tanımıyorum, olay gerçekmi bilmiyorum ama muhtemelen bizden çaldıkları tabloyu para vererek satın almışız gibi bir durum.. Vergimizi veriyoruz, para bol, sıkıntı yok (?)

• Resmin özeti;

Avusturya İmparatorluğu’nun o sırada İstanbul’da bulunan ve cülus törenini izlemesine izin verilen elçisi Baron Hans Mollard von Reinek’in maiyetinde bulunan ama ismi bilinmeyen bir ressama aitti. Törende büyükelçi ile beraber hazır bulunan ressam, cülus törenini tablosuna aynen yansıtmıştı.

• Sanata değer verilmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yeterli görmüyorum

0|0
    0|0
  • Ülkemizde değer veriliyor mu

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Ülkemiz sanat düşmanı