Burçlara inananlar bir bakın , biraz MANTIĞINIZI kullanmaya ihtiyacınız var bence?

Size bir insanın karakterini ne belirler? ciddi bir şekilde soruyorum
a-) Doğduğu ay ( yani burcu)
b-) Ailesinin yetiştirme tarzı
c-) Çocugun büyüdüğü çevre
d-) Genetik

Bence cevap b-c-d.
Burçlara inanan insanları gördükçe deli oluyorm yemin ederim , hale bak insanların doğdukları aylarla karakterlerini bağdaştırıyorlar böyle saçma bir şey var mı? 7 milyar insan var 12 tane buç var yani 7 milar insanın içinde 12 tane mi karakter var?

Kızın biri soruyor balık burcu erkek nasıldır :DD yeminle gülüyorum artık bu kadar düz mantık insanlar olabilir mi? evet oluyor 7 milyarın %90ı böyle hatta daha fazlası

0|1
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Burcun etkisini yok sayamayiz cunki dogdugun zaman enerjini onceden belirleyen etkenler vardir-tek kelime ile evren. Evren de bir suru gezegen, yildiz bla bladan olusuyo. Dogdugun gun zenitde olan gezegenin enerjisi illa ki etki gosterecek. Ama cok da ciddiye almamak gerek)
    Uni. de kültüroloji dersinde kişinin karakter ozelliklerine etki gosteren amilleri ogrenmistik. 5 tane idi. Hatirladiklarim yasadigi cevre, genler ve yetistirilme tarzi. bir de galiba coğrafi ozellikler vardi. Sonuncuyu hatirlamiyorum.

0|1
    0|0
  • Burçlara inanmasam da ara sıra "terazi burcu bilmem ne" tarzı bir şey gördüğümde dönüp bakarım. Mevzu bu değil. Her insanın inandığı saçma sapan batıl bir şeyler vardır. Bazen söylemeye utanır, bazen de açık açık söyler. Belki siz çok rasyonel düşünebilen zeki bir insansınızdır, böyle şeylere hayatınızda yer yoktur vs. Benim anlamadığım başkasının burçlarla ilgilenmesinin size ne zararı var?

0|1
    0|0
    • Bak sende söyledin "Her insanın inandığı saçma sapan batıl bir şeyler vardır".
      Birisinin burçlara inanmasının bana hiç bir zararı yok, yalnız böyle tipleri gördükçe nasıl bu kadar düz mantıklı olabiliyorlar diyorum insanlığa yakıştırmıyorum.
      Mesela şiddete uğrayan , tecavüze uğrayan, aç olan , genç yaşta ölen insanlarında bana bir zararı yok fakat vicdanım bunlara el vermiyor. İnsanların batıl inançlara , burçlara inanma olayıda bunun gibi bişey bende.

• Tecavüz, açlık, şiddet falan demişsiniz. Masum insanların zarar gördüğü durumlarda insanlık sorgulanır tabi. Ama burçlar diyince sıradan bir insanın inançlarından daha ciddi bir konu yok ortada. Bu kadar üzmeyin kendinizi.
      Mesela ben de taş koleksiyonu yaparım. Odamda daima ortamdaki kötü enerjiyi aldığına inandığım için bir taş bulundururum ve pozitif enerji verdiğine de inanırım. Bilimsel olarak kanıtlanmamış olması beni pek ilgilendirmiyor. Saçma da olsa inanıyorum. İnanç söz konusu olunca mantık aranmıyor işin içinde.

• Bana sadece burçlar değil, milliyetçilik, din , tanrı falan bunlarda saçma geliyor hepsi insan uydurması hatta büyüklere saygı duymakta saçma adam rastgele benden 20 sene önce doğmuş hiç bir çaba sarf etmeden benden büyük olmuş ben neden saygı duyayımki o adama. Ha adam belki çok yaşlı eli ayağı tutmuyor ona saygıyı vicdanımdan duyarım. Neyse çok derinlere iniyorum bu kadar yeter :D

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...