Neden Hiç Karadeniz Bölgesi'nde Dizi Çekilmiyor?

Bir Ordulu olarak bunu çok merak ediyorum. Neden hiç Karadeniz'de dizi çekilmiyor? Bölgemiz doğal ve tarihi güzellikler yönünden büyük bir potansiyele sahip ama bunu yansıtacak bir dizimiz neden yok? Mesela Asmalı Konak dizisi çekilmeden önce çoğu insan Kapadokya'nın farkinda bile değildi ama bu diziden sonra Kapadokya'da turizm patlaması yaşandı. Ben aynı durumun Karadeniz'de mesela memleketim olan Ordu'da bu tarz bir dizi çekilmesi halinde de yaşanacağını düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Güncellemeler:
Gerçi Ordu'nun reklama ihtiyacı yok. Zaten beğenilen bir şehir, binlerce km uzaktan Arap turistler bile akın ediyor, yuzlerce daire satin aliyorlar ama ben yine de isterim böyle bir dizinin çekilmesini Ordu'da.
Tabi Asmalı Konak sadece bir örnekti. Feodal zihniyeti yansıtan o tarz dizilere karşıyım.

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Karadenizli degilim ama dizilerde oralari gormek cok hos olurdu cunku gercekten ulkemiz her acidan cok cok guzel bir ulke degerlendirilmeli

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkemizde öyle bir durum var ki tek şehir İstanbulmuş gibi yaşanıyor her film her şey orda ama ülkemizin bu güzel Karadeniz, Ege, Akdeniz gibi yerleri ya da Anadolu ve Doğu bölgeleri hiç öne çıkarılmıyor tek öne çıkan şehir İstanbul

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Sanki Türkiye İstanbul'dan ibaretmiş gibi.

• İstanbul sadece gezip görmelik bir şehir bence. Asla sürekli yaşamak isteyeceğim bir şehir değil.

• Aynen öyle İstanbul'da sadece gezilir

Kızlar Ne Diyor 8

• Bende bir Samsunlu olarak çok hak veriyorum sana 👍🏻😄

0|1
    0|0
  • Sen çek :)

0|0
    0|0
  • Hiç derken? Gözünü seveyim en az 2 sezonda bir iğrenç yapmacık şiveleriyle Karadeniz dizisi çekmeye çalışıyolar zaten. Aman çekmesinler, Gülbeyaz'dan başka iyi bir dizi gelmedi zaten.

0|0
    0|0
  • Çekilen dizileri beğenmiyorum.
    Şiveleri batırıyorlar. Gıcık oluyorum..

0|0
    0|0
    • Genelde Doğu Karadeniz'in dağ köylerinde çekiyorlar. Berbat bir şiveyle konuşturuyorlar onları. Ben mesela karadenizliyim dediğimde ama Türkçen çok düzgün diyen oldu. Çünkü o dizilerdeki gibi sanıyorlar bütün karadeniz insanını. Halbuki Ordu merkez ve sahil ilçelerinde yaşayan insanlar istisnalar olmakla birlikte gayet moderndir.

• Tüm Karadeniz biraz fazla iddialı olduğu sanki, çoğu şehri desek belki daha dogru olur 😊

• Çekilen tüm dizileri izledim.
      Şiveyi başaramadı çoğu.. Hangi ile ait olurlarsa olsunlar..

• ordu zaten sevilen bir şehir şahsen çok severim orduyu dediğin gibi olsa güzel olur

0|1
    0|0
  • artvinde cekilmişti.. sinopta da. benim memleketımde de film çekildi.

0|0
    0|0
  • Dizilerde Karadeniz ağzı duyuyoruz, ama dediğin gibi o bölgede dizi çekilmedi bildiğim kadarıyla. Olabilir.

0|0
    0|0
  • O tarz dizilerde oyuncular şive yapmaya çalışıyorlar ve çok yapmacık oluyor böylece dizi tutulmuyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Anlayamazsınız bunu

0|0
    0|0
  • Ask yozgatta yasaniyor guzelimmm

0|0
    0|0
  • epey çekildi

0|0
    0|0