Kitap okumak vakit kaybı mı?

Zamanı daha iyi bir şekilde değenlendirebiliriz bence.

0|0
25|16

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle değil, mesela bin muhteşem güneş romanını ele alalım, şu an tam karşımda durduğu için onu yazıyorum, o kitabı okumasaydım sovyetlerin afganistan işgalini bilirdim ama halkın kadınların bundan nasıl etkilendiğini ya da afgan toplumunun yapısını bu kadar bilemezdim özel bir araştırma gerekirdi. dikkat et araştırma diyorum oysa romanı okurken hem eğlendim hem öğrendim.. ya da ayn rand- yaşama istiyorum romanını ele alıyorum, 1917 ekim ihtilalini komünist partiyi o kadar iyi anlatmış ki 600 sayfa kitabı okurken ne sıkılıyorsun ne elinden bırakabiliyorsun. ayrıca kitaplar hayal gücünü kullanmayı, farklı açılardan bakmayı öğrettiği gibi aynı zamanda kendini düzgün etkili ifade etmeni kelime dağarcığını geliştirmeni sağlar. seni ortalama bir insandan bir tık üste çıkarır. hatta dört beş on tık bile çıkarabilir türkiye ortalamasını düşünürsek.. kitap sana görmediğin yerleri gösterir, yeni yerlere yeni hayatlara götürür. bilgi veren kitapları zaten geçiyorum onları anlatmaya dahi gerek yok.

0|1
    0|0
    • Ne diyorsun? Hâlâ kitap okumanın vakit kaybı olduğunu düşünüyor musun?

• Sayısal kitapları dışında diğer kitaplar bana inanılmaz gereksiz geliyor çünkü sayısal kitapları dışındaki kitaplarda %99 luk bir kesimi oluşturuyor

• Öyle demek, akademik kitaplar da var o %99un içinde

En İyi Erkek Görüşü

• hayır daha iyi nasıl değerlendireceksinki?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• kesinlikle değil. Ktap okumak insanın bilgi haznesinden ziyade kelime kurmasını güçlendirir.

0|2
    0|0
  • Hayır değil

0|2
    0|0
  • Saçmalama

0|1
    0|0
  • Ah bir anlasan asil okumamak kayip.

0|1
    0|0
  • Vakit kaybı ise kitap okuyarak o vakti kaybetmeyi tercih ederim

0|1
    0|0
  • Kitap okumak bence kurtuluş.

0|2
    0|0
  • Kitap okumak bir yatırımdır, İnsanlar kitap okuyunca kendilerine yatırım yapmış olurlar ama bunun pek farkında olmazlar :D

0|1
    0|0
  • Hayır değil burda dolaşmak vakit kaybı aslında

0|1
    0|0
  • Asla

0|2
    0|0
  • Hayır kesinlikle kitap okumak yararlı bir şey

0|2
    0|0
  • Kitap okumayı vakit kaybı olarak gören birisi zaten bunun önemini bilmiyordur. Kısaca cahildir.

0|2
    0|0
  • Zaman kaybimi? Okumamakla sadece boş bir ömür tüketirsin.

0|1
    0|0
  • Bazı kitaplar vakit kaybından ötedir

0|1
    0|0
  • Ne münasebet? Kitap okumak vakti değerlendirmenin en kaliteli yoludur.

0|2
    0|0
  • Tamamen cahil söylemi bir şey. Kitap insanı zenginleştirir. Asıl zaman kaybı tv, net, tel vs...

0|1
    0|0
  • Boyle birseyi ilk defa duyuyorum saskinim.

0|1
    0|0
  • Bendensin

0|1
    0|0
  • Tabi ki değil

0|1
    0|0
  • Tabiki değil

0|1
    0|0
  • Hayir tabikide dostum

0|2
    0|0
  • hayır değil

0|2
    0|0
  • Asla degil benim en cok sevdigim seydir kitap olumak yani bu duzunceyi coooook yanlos buluyorum

0|1
    0|0
  • kesinlikle değil

0|1
    0|0
  • Televizyon izlemek kadar vakit kaybettiren şeyin arasında.. kitap bunu telafi eder ;)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Karşıt Görüş ve Düşmanın Kitabıda Olsa Hiçbir Kitap Vakit Kaybı Değildir.

Nitekim Akıl Büyük Sermayedir Kullanmasını Bilene.

0|1
    0|0
  • Kişisel gelisim kitaplari ve insanin düşünce ufkunu açan kitaplar asla vakit kaybi değildir

0|1
    0|0
  • zaman kaybı değil tabii ki ne okuyacağını biliyorsan.

ama şöyle e-book yerine kitapları sesli okuyan bir uygulama yapsalar güzel olur. kulaklık ile müzik dinlemek yerine onu tercih ederim ben.

0|1
    0|0
  • Bu donemde evet artık kitaplar fantezi ağırlıklı oldu fantastik romanlar vs sinema tiyatro daha yararlı

0|1
    0|0
  • Aksine vakit değerlendirme

0|2
    0|0
  • Kayıptır.

0|1
    0|0
  • değilll

0|1
    0|0
  • kitap okumak 8 9 saat sürüyor aslında niyetlenen 1 günde bitirebilir

0|1
    0|0
  • yoo nalaka

1|2
    0|0
  • kitap okumak kültürdür kendini geliştirmedir bir ihtiyaçtır

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı zaman kaybı olarak düşünüyorsan yaşama sen..

0|2
    0|0
  • Bos vakitlerinde yapılacak birsey zaten kitap okumak

0|1
    0|0
  • Survivor izleyen bir nesil olmaktansa kitap okuyarak zamanımın kaybolmasını tercih ederim

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • bence pek çok genç arkadaş boşuna okullarda okuyor ne bilgileri var ne görgüleri nede ellerinde bir sanatları var esasen okur yazarlık antik çağdaki gibi seçkinlerin tekelinde olmalı bence.

0|1
    0|0
Yükleniyor...