#Gayzer Gördünüz mü?

Her Şey 20'nci Yüzyılın Başlarında, Mahsül Kalitesini Artırmak ve Kuraklık Çekmemek İçin Bir Çiftçinin Kuyu Açmaya Çalışması İle Başladı.

Çiftçi Kuyu Açmak İçin Gerekli Derinliğe Tam İnmek Üzereydi ki Su Derecesi 200'e Yaklaştığından Durmak Zorunda Kaldı..

1964'te Şansını Bir Defa Daha Deneyen Çiftçi Su Derecesinin Yine Yüksek Olmasından Dolayı Bir Defa Daha Başarısız Oldu.

Kuyuyu Kapatmayan Çiftçi Birkaç Gün Sonra Gördükleri Karşısında Şok Oldu..

Yüksek Su Basıncı Toprağın Derinliklerindeki Mineral ve Gazı Açığa Çıkardı Bu da Orada Gittikçe Büyüyen Bir Yığının Oluşmasına Neden Oldu.

Yerden Çıkan Su Gayzerin Hemen Altında Gölcük Oluşturdu Balık ve Kuşların Yaşam Yeri Haline Geldi.

Birkaç Zengin Araziyi Satın Ama Girişiminde Bulundu Ama Arazi Sahibi Astronomik Teklifleri Kabul Etmedi..

Turist Akınına Uğrayan Bölgeyi Gezmek İçin Arazi Sahibinden İzin Alınması Gerekiyor Araziyi Gezdiren Sahibi Turistlerden Rehberlik Ücreti Adı Altında Gelir Elde Ediyor.

Flyranchproject Adlı İnternet Sitesinde Gayzer ve Oraya Nasıl Ulaşacağınız Hakkında Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

#SerKan1923

@Bakırköylüm @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @RdvnSbs @Sonra_danGurme @TheKerim54

@Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @чαğмυяeятešı

0|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• @SerKan1923 Özlemiştim bayadır bilgi sorularını abi ellerine sağlık

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlk defa gordum sanki yapma resim gibi ama gerçek

0|1
    0|0
  • Güzelmiş 😊

0|1
    0|0
  • Boylesini gormedim

0|1
    0|0
  • G9rmedim ama isterdim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Görmedim.

1|4
    0|0
  • Tabi böylesine fışkıranananı görmedim.. Kaynama şeklinde olanı.. Güney doğuda çok var.

0|1
    0|0
  • Adam birnevi hazine bulmuş.

0|1
    0|0
  • Güzel bir bilgi teşekkürler

0|1
    0|0
  • Harika ya

0|1
    0|0
  • böylesini hiç görmedim :D

0|1
    0|0
  • Gitmezsek adam iflas eder o zaman.. etsin o halde.

0|0
    0|0
  • hikayesinin böyle olabileceğini hiç düşünmemiştim
    pamukkkalenin bir benzeri

0|0
    0|0
Yükleniyor...