Çok bilgili ve kültürlü olmanızı neye borçlusunuz?

Bazen cümle kurmakta zorlanıyorum yada karşımdakini anlamıyorum çok değişik kelimeler kullanan var. Burdaki yazıları ve yorumları da okuyorum türkçem gelişsin diye. Siz nasıl başardınız kültürlü bilgili olmayı..

Kitap okumanın faydasıyla mı?

Okulun faydasıyla mı?

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Çok bilgili veya kültürlüyüm diyemem ama araştırmayı çok severim .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Sana şu kadarını söylüyeyim okulun hiç bir yararı yok.O sadece kendini geliştirebilmekle alakalı kitap okumanın büyük faydasını görürsün, televizyonda ki dizilerden uzak dur hiç bir işe yaramazlar.

Kendine en yakın gelen konuyu öğrenmeye başla, o konuyla ilgili her materyali oku, izle, dinle.

Konu konuyu açar, içinde illa ilgini çeken konular olacaktır, oradan diğer konulara yoğunlaşırsın böyle böyle dağın tepesinden yuvarlanmış bir kar topu gibi bilgin, kültürün artar.

En çok yapman gereken şey okumak, insanlar öğrendiklerinin %80-%85'ini okuyarak elde ederlermiş.

Kuran'ın bile ilk ayeti "oku"dur.

1|1
    0|0
  • Meraklı olduğun konuya yönelip araştırmayı istemek. Araştırdıkça şu neymiş şuna da bakayım, şunun anlamını bilmiyorum neymiş ona bakayım derken uzmanı olup çıkacaksın. Hem geçirdiğin vakitten zevk alırsın, hemde öğrenirsin.

Okumayı da unutma.

2|0
    0|0
  • tahsilime değil kesinlikle,gördüğüm,gezdiğim,girdiğim ortamların,yaşımın,yaşanmışlıklarımın etkisi sadece..

1|0
    0|0
  • :)- ilk basta beyinde biter bu... düşünmeyi hayata en geniş çerceveden bakabilmeyi.. yuruken oturuken dururken cevrende aynı seyleri degil farklı kimsenin goremedigi guzellikleri gorebilmeyi ögrenmekle baslar... okumak kulturu genişletmez.. okurken o bilgiyi deolamak degil kafanda eleyerek tartısarak mantıgını kullanarak zamnla hayat karsı kurdugun cumlenin degişmesiyle baslarr... saglıklı beyinelr ve gelişimde baslar... bizim ulkemizde saglıklı insan olması cok zor herbirimiz de sorun var kabullenemiyoruz.. kacıyoruz sorunlardan sorulardan.. kısadan cozuyoruz herseyi yargılayarak.. çok kotu biliyormusun bu . hemde çokk... en cahil insan bile görebilmeyi ögrendiginde dunyalar kitap okusanda nafileee.. ondan ileri ondan kulturlu ve ondan insancılı yoktur...

0|0
    0|0
  • merak ediyorsun, okuyorsun, geziyorsun,seyrediyorsun,dinliyorsun

0|0
    0|0
  • Kitap al böle okumalıhhh faydasını görürsün :))

1|0
    0|0
  • herkes, bir diğer kişiden, bazı konularda, bir tık ta olsa biraz kültürlüdür, kendine haksızlık etme bence.

0|0
    0|0
  • "Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir." Sokrates

1|1
    0|0
  • Öylemiyim bilemem ama ben herşeyimi iyi bir dinleyici, iyi bir izleyici ve iyi Empati yapabilmeme borçluyum diyebilirim...

0|0
    0|0
  • Önce güzel bir Türkçe öğrenmen lazım.Sonrada okuma ve araştırma sürecinden sonra sende daha güzel cümleler kurarsın.

0|0
    0|0
  • en temel olarak..insanın kendi özünde varsa...dahide olabilir bir serseride...

önce inşalatın temeline inmekte fayda var:))

şuan ki durumuma öncelikle şükür ediyorum :)))

ama beni toplayan rahmetli anneannemdi allah rahmet eylesin :)

0|0
    0|0
  • kafanin ustune isikli tabela takip gezeceksin ben kulturluyum diye, oyle oluyormus... bilgini burnuna sokmalisin milletin sacma sekillerde

0|0
    0|0
  • Türkcem gelişsin diyorsun da o senin duyduğun kelimeler Türkçe değil zaten.okuyarak,gezerek,görerek,gözlemleyerek farklı insanlar tanıyıp farklı kültürlerde bulunarak kültürlü olabilirsin.kültürlü olacağım derken kasmanada lüzum yok

0|0
    0|0
  • allah vergisi :)))

0|0
    0|0
  • kendi isteklerime

0|0
    0|0
  • Çok bilgili ve kültürlü değiliz. Ama okuyoruz.

0|0
    0|0
  • ben çok kültürlü değilim.

sanırım öyle olmak için kitap okuyup televizyondan uzak durmak gerek

0|0
    0|0
    • daha cok okumaya özen gösterecem

• Oku, gözlemle, araştır, dinle, konuş.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak, araştırma yapmaya, çok insan çeşidi görmeye, farklı ortamlarda bulunmaya.

0|0
    0|0
  • üniversiteli olmaya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çok okumak , dinlemek , anlamak ,istemek , yaşamak ...

1|0
    0|0
  • Herkesin kültürlü olduğu alanlar farklidir

Kültürünü farklı insanlar tanıyarak gezerek

Bol bol kitap okuyarak artırabilirsiniz.

1|0
    0|1
  • Okul hiç etki etmiyor diyenlere katılmıyorum; okulda Türkçenin kullanımını öğreniyoruz, bizi ilgi alanlarımıza yönlendiriyorlar ve az çok bazı konularda bilgi sahibi oluyoruz sonuçta.

Günlük hayatta yaptığımız her şey aslında bilgimizi bir gıdım arttıran bir etken. Bu bir film izleyip bir aktörü tanımak, bir dilde merhaba demeyi öğrenmek, yeni bir kitaba başlamak veya yeni bir şarkı keşfetmek de olabilir. Biz farkında olsak da olmasak da her şey bize az da olsa çok da olsa bir şeyler katar.

Senin sorunların biraz dile yönelik, cümle kurmakta zorlanıyorsan kendini konuşma alanında geliştirebileceğin etkinliklere katılmanı ve bol kitap okumanı tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
  • çok kültürlü olduğumu düşünmüyorummm:)))

ama sosyalliğim sıcak kanlılığmdan geliyo galiba:)

0|0
    0|0
  • çok değerli olan aylık dergiler var bilgiyle igliki bi kitapçıya üye ol öncelikle onları düzenli al oku ve diyelim ki türkiye için dünya için önemli insanların hayatlarını oku internetten fazıl say gibi örneğin tabi bunlar yetersiz boool bool kitap okuman gerek

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar zaten sayıp dökmüşler ben ilave yapacağım :) Kültürsüz,dünyayla değil sadece hoşlandığı erkekler ilgilenen tiplerden kesinlikle uzak dur.Bunlar seni geliştirmez,sadece köreltirler.Her sabah aç bir gazete oku mesela.Dünya hakkında fikrin olsun.Sadece aşk romanlarına değil okuması rahat olan her türlü kitaba yönel,çeşitli dergiler oku mesela.Arkadaş çevresi çok önemli.

0|0
    0|0
  • Kültürsüzüm.

0|0
    0|0
  • çok kitap okurum..bu sayede çok şey öğrendim..tabiki faydası olur...sende oku.

0|0
    0|0
  • ben çogunlukla kendisinden birşey öğreneceğim insanlarla muhabbeti kuruyorum

0|0
    0|0
  • ben başaramadım. genel kültürsüz kültürsüz dolanıyorum. muhabbet etmek faydalı olabilir. bu insanlar neyi nasıl konuşuyor gözlemleyebilirsin. her boku anlamana da gerek yok. anlamadan da söylediği kelimelerin anlamlarını hissederek takılırsın. paçalarımdan kültür aksın diyorsan kütüphane ikinci mekanın olsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...