Sizce kuşak bağlanmalımıdır?

Sizce kuşak bağlanmalımıdır veya siz evlenseniz baglatirmiydiniz? Sizce kuşak bağlanmalımıdır ?

Güncellemeler:
Ben şahsen evden çıkarken bağlardim ama düğüne girerken çıkartırdım.

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu eski Türk'ler deki Şaman inancından kalma bir şeydir bence tak yani geleneğimiz ve bir anlamı var sonuç ta

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yıllarca yapılmış bir adet, bence takılmalı gelinin babasının veya erkek kardeşinin abısının gelinin beline bağlaması bağladıktan sonra duygu dolu anlarla birbirlerine sarılıp ağlamaları o evde son sarılmaları oluyor duygu dolu oluyor, bildiğimiz üzere kırmızı kurdale nişan düğün vs dede kullanıyoruz, gelinin beline bağlandığında hoş duruyor ayrıca.

1|0
    0|0
  • Bunu 2 kez yaptım.

0|0
    0|0
  • Bakireye bağlarlar onu

0|0
    0|0
  • Kuşak bekaretin simgesidir ama maalesef şu anda bakire olan kız sayısı fazla olmadığından meraklanma sayenizde yakında bu kültürden de eser kalmayacak

0|0
    0|0
  • Hoş görüntü

0|0
    0|0
  • bazı kesimler için çok önemli bir detay

0|0
    0|0
  • Bence şart

0|0
    0|0
  • Ben kuzenimin kuşağını bağlamıştım güzel bişiydi iyi para aldıydım 3 yıl evvel

0|0
    0|0
  • Hani şimdi gece gece kuşağa mı taktın sen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• "Âdet"lerimizde gereksiz bulduğum noktalardan biridir. Kırmızı kuşak bağlatacağımı düşünmüyorum. Bir hocam mavi bağlatmıştı. Şirin duruyordu. Bende düşündümde yeşil olabilir mesela. Ama kırmızı çok şey geliyor. İşte sembolik, klişe, vs

0|0
    0|0
  • bağlatırım niye bağlatmayayım güzel duygusal bir an :) kültürümüzdeki anlamını da düşünmek lazım. körelelim mi asimile mi olalım yozlaşalım mı iyice

0|0
    0|0
  • Kuşaksız olu mu bizde dügünün ortalarinda gelinin erkek kardesleri gelir üc tur oyna oynaya baglarlar cok eglenceli olur :)

0|0
    0|0
  • Bakireler baglar onu

0|0
    0|0
  • Adettir canim tabi baglanacak. Cikinca cikarirsin istersen tabi gelinligin modelini bozuyo

0|0
    0|0
  • Adettendir bağlatılmalı

0|0
    0|0
  • Tabiki! Benim bakire oldugumu gosterir temiz namuslu oldugumu

0|0
    0|0
  • hayır saygısızlıktır ve dindede böyle birşey yoktur.

0|0
    0|0
  • Sacma geliyor bana hediye paketi gibi...

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
Yükleniyor...