Karadenizlilerin Laz olmadiğini biliyor musunuz?

Evet arkadaşlar karadeniz dışındakiler karadenizlilere laz der ancak sadece 80.000 laz vardır rize çayelinden başlar hopaya kadar gider. Rize merkez Trabzon Ordu Samsun vs laz değildir karadenizin tamamına yakını özellikle ordu giresun çepni Türküdür yani etnik yapısı laz falan değildir Türktür lazlar azınlıktır.

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Karadenizliler bilir nerde kimlerin oldugunu ! Ben samsunluyum karadenizliyim dedigim zaman lazmisin diyorlar hayir samsunluyum ve samsunda laz yoktur diyorum ;)

0|1
    0|1
    • Kastım karadeniz dışındakilerdi :) Bakın size bile soruyolarmış işte bu yanlış bilgiyi düzeltmek için yazdım bunu. Ancak samsunda laz vardır ancak bunlar samsunlu değil rizelidir samsun büyükşhir olduğundan dolayı özellikle samsun merkezde lazlar vardır ancak samsun laz değildir tabiki.

• :))kızlar kıskancından yerle bir olur ama onca erkekle uğraşamayız o güzelliğe be ablam:)

• nasıl havalanmışsın ya :) böcüğümde gaza getirmiş seni ohh :)

• evet öyle zaten ama çokta az değiller mesela düzcede de çok laz var

0|0
    0|0
  • Ben batı karadenizliyim bana Iaz demezler ama doğu karadenizin tamamına Iaz gözüyle bakılır.

0|0
    0|0
    • Doğu karadenizde ordu giresun trabzonun batısı gümüşhane kuzeyi yoğun olarak çepni Türkleri yaşar medya yanlış yönlendiriyor malesef

• Artvin özellikle arhavi hopa evet lazdır rizeyide buna ekleyebiliriz ancak trabzonlular laz değildir mesela lazca bilmez trabzonlular ancak yaşlılarında rumca bilen vardır ama yine sölüyorum trabzonlular laz değildir. Siz nereliydiniz batı karadenizde?

• Karabük

• Gürcüler de var.

0|0
    0|0
    • Tabiki var ancak yok denecek kadar azdırlar :) Zaten Türkleşmişlerdir onlarda yani sakaryadan tutunda rize merkeze kadar etnik köken olmadan öz be öz Türktür karadeniz. Çayelinden doğuya doru başlar lazlar hemşinliler Kamil Sönmezin şarkısıda vardır çayelinden öteye :)

• Biliyorum. Pontus varsa beri gelsin:D

0|0
    0|0
  • Ovv, lazlar ermeniler gibi azınlık ebed.

0|0
    0|0
    • Azınlık derken yanlış anlaşılmasın. Lazlarda Türklüğü benimsemiş milliyetçi insanlardır genelinde ayrım yapmazlar

• Biliyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bende batı karadenizliyim.. lazlar genellikle rize ve artvinde bulunurlar.. laz kelimesi lakap olarak karadenizliler üzerinde kalmıştır ama dediğin gibi tüm karadeniz laz değildir... halk tarafından yanlış bilinmekte..

0|0
    0|0
  • orduluyum kardeşim ve doğrusunu söyledin

2|0
    0|0
  • Orduluyum ve hayatta laz kelimesinin köşesinden geçmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...