Karakalem çizim hakkında yardım edebilecek var mı? Ve nasıl olmuş?

Arkadaşlar küçüklüğümden beri bir şeyler çizmeye heveslenmişimdir ama üşengeçliğimden dolayı bunu uyguşamaya geçirememiştim bir türlü. Birkaç gün önce bir şevk geldi aldım elime uçlu kalemi göz çizmeye başladım. Acaba kara kalem için hangi malzemeler gerekli en basitinden? Ve tekniklerini en iyi nasıl öğrenebilirim veya yardım edebilecek var mı? Kendimi bu alanda ciddi anlamda geliştirmek istiyorum. Bunlar da ilk denemelerim:

Karakalem çizim hakkında yardım edebilecek var mı? Ve nasıl olmuş?

0|0
10|0

En İyi Kız Görüşü

• Kirpikler olmamış

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ilk ikisi olmamis dostum. 3te goz bebegi gayet iyi. Isik amatore gore bence basarili. Ama goz seklinde bir tuhaflik var ve tabi ki kirpikler (en alttakinde kirpikler cok kotu degil)
    Sana tavsiyem cok gozlem yap ve gozde hep simetrigini de ciz. Bu sekilde alisirsan portrelerde sorun yasamazsin. Ve asla birakma cizim yapmayi. Umarim yeni calismalarini da goruruz yakin zamanda:)

0|0
    0|0
  • Iyi hesap yapman lazim.
    Gozu cizmisin ama kulak, burunla orantilayabilecek misin?
    Tavsiyem baslangicta tek kalem (2b iyidir) kullanman ve oran orantiyi iyi ayarlamaya calisman.
    Golge filan sonraki isler.
    Karakalem nankordur bu arada 2 gun cizme cizgiler bir pislesir ki sorma. Kriz gecirtir.

0|0
    0|0
  • Ciddi anlamda gelistirmek istiyorsan bir ögretmenden ders alman lazım, senin kusursuz olarak gördüğün çizimde bile bir sürü hata çıkıyor. Evde tekniklerle geliştirmen çok zor.

0|1
    0|0
  • Göz bebegini cok iyi cizmissin ama kirpik calis biraz

0|1
    0|0
  • Su altdaki göz güzel olmus

0|1
    0|0
  • Olmamış, oran yoktı yok

0|0
    0|0
  • güzel olmuş