Film mi, kitap mı; hangisi tercihiniz?

Labirent serisine dün başladım, ilk kitabı bitirdim bugün. Hemen filmini açtım, bu kadar saçma bir uyarlama görmedim yahu :/ Sinirlerime dokunuyor izlemek... Kitapta kalacağım ben galiba, hayalimde daha iyilerdi onlar 😅

Siz hangisini tercih ediyorsunuz, hangisi daha sürükleyici, hangisi sizi içine daha çok çekiyor?

Film mi, kitap mı; hangisi tercihiniz?

0|0
26|44

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap çok ayrı bir dünyadır. O dünyayı sen oluşturursun hayalinde. Aynı kitabı okuyan sayısız kişi olabilir ama hepsinin kurduğu evren farklı olur. Kitap daha ayrıntılıdır. Kitap da sevmediğiniz görünüşlere yer yoktur çünkü aslında sizde yazarla birer ortaksınızdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle kitabi tercih ederim. Çünkü kitap benim filmin aksine karakterler ve olaylarla ilgili hayal gücümü sınırlamıyor☺😊👍

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• İnsanların kitabı filmden üstün tutup ben zekiyim triplerine girmesine tahammül edemiyorum.

Bakın kitap da okurum, film de severim.

Ama kimse kusura bakmasın her açıdan sinema kitabı sürklase eder. Kitap, sinemanın olmadığı yerdeki Abdurrahman Çelebidir. Ona benzer bir şey.

2|0
    0|0
    • Ben zekiyim tripleri? Kitapta elma olan bir şeyi filmde armut olarak gösterirlerse bu sinirime dokunuyor, çünkü ben onu o şekilde okudum, o şekilde hayal ettim, o şekilde sevdim. Bu insanın zevkidir, zekiyim tribi değil.

• İşte kitap okuyanların farkı. Görüyorsunuz ne kadar da saygılı ahaha tamam gittim

• Saygısızca herhangi bir şey mi gördün yazımda?

Eh, hadi git o zaman.

• Kitapla filmin kurgusu, birbirinden farklı olabiliyor.

Bunun örneğini The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) dizisi ve kitabından verebilirim.

Dizide, ana karakter Rick iken,
    lk kitapta ana karakter, dizinin 4. ya da 5. sezonunda ölen Vali karakteriydi.
    İkinci kitaba da başladım ama, henüz bitirmedim.
    Okuduğum kadarıyla, o da diziyle tamamen farklı bir kurguya sahip.

Kitabı okurken, gözümde canlandırırım,
    filmde yönetmenin ve senaristin gözünde canlandırdığını izlerim.

İkisinin de yeri ayrı, ama kitabın sunduğu dünya, filmde yok tabii ki. ;)

1|0
    0|0
  • ya kitap uyarlaması filmler bire bir uygulama degil
    senarist alıp onu eviriyor ceviriyor izlenebilir duruma getiriyor
    o yüzden.. kitap okumak başka izlemek başka

1|1
    0|0
    • Kitaptaki şeylerin değiştirilmesine lafım yok aslinda, yani elbetteki kitaptaki her şey filme yansıtılmaz. Ki su an ütopik bir kitap okuyorum, birebir yansıtmaları zor olurdu. Ama kurguya sadık kalsalardi en azından keşke :/

• ama filme heyecan lazım ya :)
      srun burada :)
      heyecan yapan atroksiyonlu sahneler

• Kitap zaten atraksiyonlu ama 😅

• zaten genelde öyle oluyor marslı isimli kitaptada okuyucular aynısını düşündüler önce kitabı okuyan sonra filmi izleyen kitabı okurken daha çok zevk aldığını düşündüler film olayı aynı senin labirent serisindeki yorumun gibi eksik ve daha değişik olduğunu düşünüyor okuyucular..

ben kitap derim her zaman bu yorumları görmeden öncede aynısını diyordum yanılmadımda..

1|0
    0|0
  • Kitap çok daha iyidir bana göre. Filmler saçmalık ötesi geliyor kitaplarını okuduktan sonra. Açıkçası yapımcılar kitaplardaki o güzelim dünyayı yerle bir etmeyi çok güzel başarıyorlar.

1|0
    0|0
  • Labirentin ilk filmini çok begenmiştm ben ama 2 için aynı şeyi söyleyemem beklentm yüksekti

1|0
    0|0
  • Profil resminizi ruh halinize göremi degiştiriyorsunuz?

1|0
    0|0
  • Film

1|0
    0|0
  • Öncelikle kitabı bitiririm. Aynısı benim Harry Potter serisinde başıma geldi. Kitapları okumak en iyisi.

1|0
    0|0
  • Glim

1|0
    0|0
  • film

1|0
    0|0
  • Filmi daha çok severim.

1|0
    0|0
  • Oyun...

1|0
    0|0
  • Kitap sevmem :( Film daha iyi :)

1|0
    0|0
  • Önce kitabı okuyup filmin kendi kurgularinizla uyusmasini bekleyemezsiniz bari bok atmayın. Önce filmi izleyip sonra kitabı okursanız bu sefer kitabı sevmezsiniz.

1|0
    0|0
    • Filmini izleyip daha sonra kitabını okuduklarim da oldu, kitap ayrı bir tat. Bok atmiyorum, bana göre kitap farklı bir dünya, nedir bu savunma?

• Kitap, Hayal gücün ne kadar gelişmişse o kadar zevkli oluyor :D

1|0
    0|0
  • Duble paket

2|0
    0|0
  • filim :D

1|0
    0|0
  • filmmm

1|0
    0|0
  • kendi hayal gücüm varken başkasının hayal gücünü kabullenmem ben, kitap tabi.

1|0
    0|0
  • Bu duyguyu hiç bilemeyeceğim için mutsuzum. Harry potter I dediler gibi okuyan çocuklar vardı ama hiç isteğim yoktu maalesef☺️☺️

1|0
    0|0
  • Kitap

1|0
    0|0
  • film tercihimdir

1|0
    0|0
  • Bu soru çok zor değil mi ama? :(

1|0
    0|0
  • Kitappp

1|0
    0|0
  • Of course book.

1|0
    0|0
  • film.

1|0
    0|0
  • Bazen film bazen kitap. Ama kitap kesinlikle daha güzel oluyor.

1|0
    0|0
    • Filmi yavana atmak olmaz mesela Harry Potterın birinci filmi bana göre kitaptan daha iyiydi. Chris Colombus gitti benim için Harry filmleri yalan oldu. Kitaptan devam ettim.

• Siz epey iyi hatırlıyorsunuz, maşallah 😅 Ben sadece Snape'in Çapulcu Haritası'ni bulduğu kısmı hatırlıyorum çok gülmüştüm çünkü, filmde var mı emin değilim :)

• var var :D Satranç sahnesi var dı güzeldi. dediğim gibi 1-2 çok daha güzel uyarlanmıştı. Sonra ki yönetmenler kitaba çok fazla sadık kalınca büyüler yavan kaldı. ama 1le 2de öyle değildi. Eğer Chris Colombus devam etseydi daha efsanevi bir seri olurdu bence.

• İkisi de çok güzel ki

1|0
    0|0
  • Film izleyeceksin Yıldızlar Arası :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 25

• Kitap... Film izleyemiyorum.

Ayrıca filmleri çekilen kitapları okuyup bir karşılaştırma yaptığınızda filmlerin cidden ne kadar eksik kaldığını anlarsınız.

1|0
    0|0
    • Evet detayda ondan bahsetmiştim :)

• Okuduktan sonra kesin yazarım da ayy bu seriymiş, inşallah okuyabilirim :D

@__robin2 git buradan -_-

• Yazik.. kandirma kendini

• Kitap daha çekici, film ne kadar iyi olursa olsun ancak kitabın tek bir kurgusunu içeriyor olabilir :)

1|0
    0|0
  • Kitap bence.

1|0
    0|0
  • Film ve tv den nefret ederim, kitap.

1|0
    0|0
  • Şimdi film daha iyidir ama sürükleyici bir kital olursa , o da iyidir.
    İkisi de iyidir. 👍

1|0
    0|0
  • Film daha iyi

1|0
    0|0
  • hayallerim daha güzel :D

1|0
    0|0
  • Kitap

1|0
    0|0
  • İkisinide çok severim ama filmi daha çok..

2|0
    0|0
  • Normalde kitap ama labirentin filmini izledim

1|0
    0|0
  • Kitap daha iyi butun serisini okudum cekilen 2 filmlerinide izledim filmde eksikler var kitap ayrintili ve hayal dunyandaki gibi kalmalari daha iyi beklentiyi cokta karsilamiyor cunku filmleri

1|0
    0|0
    • Labirentten bahsediyoruz değil mi? Ben kapattım filmi. Kitap aklımdan silinince izlerim, ikinci kitaba devam ediyorum.

• Kitap okuyamiyordum son birkaç aydır. Elime alıp birakiyordum, sarmadı nedense hiçbiri. Dedim aksiyonlu bir şeyler alayım, gerçekten güzel secmisim, dün 5te geldi kitap bugün 4te ilkini bitirdim 😅

• Harikasin gercektende iyi secim insanin aklinin sinirlarini zorluyor 😊

• Kitabı oldğnu bilmiyordum filmini izlemistm , kitabını alsam iyi olck saol ☺

1|0
    0|0
  • Kitaplar candır ya

1|0
    0|0
  • Kitap tercihimdir.

1|0
    0|0
  • Arada kaldim ikiside favorim :)

1|0
    0|0
  • Film