8000 kitap ne yapılır?

Arkadaşlar benim 2000 kadar kitabım var. Lakin babam 3 ay önce rahmetli olunca onun 6000 kadar kitabı resmen ortada kaldı. Engel olmasam abilerim satacaktı. Bırakmadım ben hepsini alır yavaş yavaş getiririm eve dedim. Sonra düşününce bu kadar kitabı ne olacak diye düşündüm. Bir yanım bir kısmını kütüphaneye bağışla hemde insanlara iyilik yapmış ol diyor. Diğer yanım kıyamıyor. Babanın kitaplarını nasıl verirsin diyor. Sizce ne yapayım? Siz olsanız ne yapardınız?

Güncellemeler:
Arkadaşlar ikişer tane olan kitapları ve bundan sonra işime yaramayacak kitapları bağışlayacağım. İsteyenler varsa mesaj atıyorum. İsteyenlere istedikleri kitapları yollayabilirim. Yine kalan fazlalıkları da kütüphaneye bağışlayacağım.

5|0
22|18

En İyi Kız Görüşü

• Başın sağ olsun öncelikle. Bende öğretmenlik okuyorum aşağıdaki kitaplardan birkaçı elinde varsa göndermek istersen mutlu olurum. iyi günler.

Öğretmenim Lütfen Bu Kitabı Okur Musun? (Hasan Yılmaz)
    Beyaz Zambaklar Ülkesinde ( Grigory Petrov)
    Bülbülü Öldürmek (Harper Lee)
    Küçük Prens (Antoine De Saint-Exupéry)
    Limon Ağacı ( Sandy Tolan)
    Şeker Portakalı (Jose Mauro De Vasconcelos)
    Bir Bilim Adamının Romanı (Oğuz Atay)
    Üniversite (Bir Dekan Anlatıyor) (Henry Rosovsky)
    Başarısızlığın Olmadığı Okul ( Wiiliam Galsser)
    Küçük Ağaç'ın Eğitimi (Forrest Carter)
    Şimdiki Çocuklar Harika (Aziz Nesin)
    Hayvan Çifliği (George Orwell)
    Eğitim- Gençlik- Üniversite (Peyami Safa)

0|0
    0|0
    • Dostum söylediğin kitaplar Üniversite, küçük ağacın eğitimi ve öğretmenim lütfen bu kitabı okur musun? kitapları hariç bende mevcut. Lakin şeker portakalı, beyaz zambaklar ülkesinde, hayvan çiftliği gönderecebileceğim kitaplar. Diğerleri tek nüsha olduğundan onları yollayamam.

En İyi Erkek Görüşü

• sahafların en sevdiği kişiler, babalarından miras kalan ve değerlerinden hiç anlamayan varsilerdir. sattırmayarak iyi yapmışsın. ilk basımlar, az basılanlar, toplatılanlar çok değerli. bazıları açık arttırma ile satılır. çok güvenilir ve bilen bir sahaf bulmalısın.

0|0
    0|0
    • İçlerinde çok değerli el yazması eserler var. Babam bayağı yaşlı olduğundan ve zamanında bu eserlerin kıymeti pek bilinmediğinden bayağı bulmuş. Zaten onları aldım getirdim, satmam söz konusu bile olamazdı.

Kızlar Ne Diyor 21

• Öncelikle böyle bir babanın evladı olduğun için çok şanslısın, basın sağolsun... kutuphanelere bağışlamak çok doğru ve bence sevap. Bir nevi organ bağışı gibi, babanın kitaplarından bir çok insan faydalanacak ve baban sonsuz sevap kazancak, babanın amel defteri hep açık kalk ve gittiği yerde huzur içinde yatacak..

0|0
    0|0
  • Keşke kendin mini kutuphane cafe acsan ;) herkes gelıp ıstedığını okusa mesela ;))
    Babanın ısmıne koyabılırsın hatırat gıbı bence müthiş olur ;) belkı bunun için beledıye vs destek verebilir ✌🏼️
    Buarada kıtsplar agırlıklı ne tarz ve baban ne iş yapıyordu?

0|0
    0|0
    • Fikir gayet iyi. Kitaplar edebiyat ağrılıklı roman, hikaye, şiir... Ayrıca birçoğu da sözlük, el yazması eserler, edebiyat tarihleri falan. Babam emekli edebiyat profesörüydü.

• Bence de kütüphaneye ya da okulunda kütüphane olmayan ya da yeterli kitap bulunmayan okullara gönderebilirsin. Özellikle doğu, güneydoğu ve akdeniz, karadeniz bölgelerinin ücra mahallerinde kitaplara ve yardıma ihtiyacı olan okullar çok oluyor.
    E tabi gönlünden koparsa bana da kitap hediye edersen çok sevinirim. Çünkü ben kitap okumayı çok seviyorum özellikle siyaset, felsefe ve bilim kurgu tarzı.

0|0
    0|0
  • Yaaaa bana göndeeeer lütfen 😊😊

0|0
    0|0
    • İstediğin kitap varsa söyleyebilirsin.

• Okul kütüphanesine bağışlamaya ne dersin? Ne yazık ki bizim okulumuzda yeterince kitap yok. Eğer okulumuzun kütüphanesine bağışlarsan çok mutlu olurum 😊

• Oncelikle basin sagolsun..
      Bana da gonderebilirsin eger istersen. Kitap okumayi severim.

• Alabileceğin kadarını al gerisini bağışla bence

0|0
    0|0
    • ikişer tane olanları kesin olarak veriyorum. İsteyenlere buradan, diğerlerini de kütüphaneye veririm.

• En iyisi :)

• Fazlaliklari listesi varsa bana atar mısın :)

0|0
    0|0
  • Kütüphane :):):)

0|0
    0|0
  • bağışla bende yaklaşık bu zamana kadar 150 kıtap bağışladım ğişman değilim bağışla

0|0
    0|0
  • Evinin bir odasını kütüphane gibi yap. Ben kıyamazdım herhalde.

0|0
    0|0
    • Evimin bir odası zaten kütüphane, çalışma odası. Ancak biraz küçük bir oda. İki duvar kitaplık. Bir tarafta zaten cam ve kalorifer peteği var. Diğer duvarı da kitaplık yaptırırsam bu sefer masa falan koyacak yer kalmayacak. Sanırım masalı falan özel tasarım bir kitaplık gerekiyor bana.

• Ya evde kendi kutuohaneni kur okuycaksan
    Yok okumayacaksan kütüphaneye ver alamayanların falan yararlansin

0|0
    0|0
  • Bir üniversite ya da kuruma bağışlayıp babanın adını verecekleri bir kütüphane açmalarını isteyebilirsin.

Ayrıca vermek istersen ben bşr ortaokulda Türkçe öğretmeniyim. Çocuklara uygun varsa talibim. Kütüphanemiz boş bir hayli 😊

0|0
    0|0
    • Bağışlayacağın kitaplara öğrenciler adına talibim. Özelden okul adı , kütüphane fotoğrafı, okul teli vb. Hepsini verebilirim.

• Ortaokul düzeyine uygun kitaplar maalesef çok az. Ömer Seyfettin kitapları ve dünya klasikleri ortaokul için uygun olabilir sanıyorum. Lakin klasiklerde kısaltılmamış şekildeler.

• Kutuphaneye bagisla banada bagis yapabilirsin yaaa o kadar kitap nasil birikmis

0|0
    0|0
    • Babam Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden emekli profesördü. Edebiyatçıların öyle oluyor. İnşallah bende okulu bitirince onun gibi bir edebiyatçı olacağım. Zaten bu yönden de vermek istemiyorum. Ancak düşününce de 8000 kitabı getirmesi yerleştirmesi. Yeni kitaplıklar yaptırmak zorunda kalacağım. Yani çok kararsızım.

• Yavuz Bahadıroğlu kitapları bende yok. Babamın kitapları arasında olacağını da sanmam. Ancak Halil İnalcık'ın bir sürü kitabı var.

• İlber ortayli? Bana mesaj atabilir misin

• bana ver 😀

0|0
    0|0
    • ikişer tane olan kitaplar var onları yollayabilirim. İstediğin kitaplar varsa söyle illaki istediklerinden vardır.

• Eger maddi durumun varsa bir kütüphane ac ve insanların o kitapları çıkartmadan orada okumasına izin ver

0|0
    0|0
  • Bana bagislayabilirsin dermisim. ne kadar guzrel bu kadar kitabin olmasi.
    koy okullarina kitaba ihtiyaci olan kurumlara bagislayabilirsin

0|0
    0|0
  • bir kısmını bagışla bir kısmı sizde kalsın

0|0
    0|0
    • İkişer tane olan kitapları bağışlayacağım. Diğerlerine kıyabileceiğimi zannetmiyorum.

• aynen baba hatırası ve kim bilir nice vakitlerini geçirmiştir. iki taney veya genel olanları bagışla diğerleri sende kalsın hatta senden de çocuklarına. kitap en büyük miras

• Bence bağışla.

0|0
    0|0
  • Bencilce olacak ama ben bağışlamazdım. Gerekirse evimin iki odasına kitaplık yaptırırdım.

0|0
    0|0
  • Güzel kitaplardan banada yollasan yaa. nolcak aklımda bişey yok Şu an ama bilgilendirici kitaplar olursa süper olur aranıyorum uzun zamandır zaten.

0|0
    0|0
  • olum yalan atma 8000 tane kitabın nasıl oluyo

0|0
    0|0
    • Zahmet edip açıklamayı okusaydın anlardın.

• o zaman ne yap biliyomusun bu yarısını kütüphaneye bağışla diğer yarısınıda çocuk esirgeme kurumu olabilir ya da losev falan yani böyle daha mantıklı aslında ama yinede sen bilirsin

• Evet bağışla

0|0
    0|0
    • Kıyamıyorum ya. Babam o kütüphaneyi nasıl kurdu yıllarca gözlerimle gördüm.

Erkekler Ne Diyor 17

• Kardeşim Yozgat'da 21 Mart 2016 TARİHİNDE ŞEHİT ÖZEL HAREKAT POLİSİ GÖKHAN OSMAN KARADUMAN Anısına bir kütüphane kuruldu. Oraya bağışlayabilirsin.

2|3
    0|0
  • Ben olsam Okuyan birilerine ulaştırmak isterim ücretli veya ücretsiz. Rafta duran kitabın babanıza da size de faydası olmaz.

Paraya ihtiyacınız yoksa da hediye edin dağıtın. Kütüphaneler, freecycle Türkiye, www.kitapyolcu.com gibi birçok seçenek bulabilirsiniz

1|0
    0|0
  • o kitaplar bir rafta durup bekleyecekse..
    bence oumaları için kütüphaneye bagışlaman daha dogru olur gibime geliyor

0|0
    0|0
  • Celal Şengör 30.000'den fazla kitabı olduğunu söylüyordu, okuyan okuyor.

0|0
    0|0
    • Zaten kitapların 3000-3500 kadarı roman veya hikaye. Diğerleri edebiyat tarihleri, sözlükler, divanlar, şiir kitapları, el yazmaları... Allah ömür verirse kitapların tamamını okuyacağıma inanıyorum. Onda sorun yok.

• Ben olsam kendime kücük bir oda ayırırdım ve orayı kütüphaneye çevirirdim. Günün belirli saatlerinde Babamın hatıralarıyla başbaşa kalır , Onun okuduklarını okur , Öğrendiklerini öğrenirdim.. Her bir kitap kokusu Baba kokusu gibi gelirdi..

0|0
    0|0
    • Bir odam zaten kütüphane. Lakin oda fazla büyük değil. iki duvar kitaplık. Bir tarafta cam ve kalorifer peteği var. Diğer kalan duvarda çalışma masası duruyor. Orayı da kitaplık yaptırsam o zaman odada çalışacak yer kalmıyor.

• 8000 kitabı ne yaparsın bilmiyorum ama Çok Güzel bir hayatın var. İmkanların çok iyi

• tozlu tozlu odanın rafında duracağına bir kütüphaneye ya da bir köy okuluna bağışlamak daha çekici geldi..
    okundukça babana sevap yazılma ihtimali de ekstra tabiki..

0|0
    0|0
  • Doğu illeri için kütüphaneler kuruluyor oralara bağışlarsanız harika olur

0|0
    0|0
  • Kardeş öncelikle başın sağolsun baban için üzüldüm ama ben olsam o kitapları alır köy okullarına gönderdim hem sana hemde babana büyük hayır işlemiş olursun bilirsin ki bir babanın dünyadaki tek mirası oğludur kızıdır onu cehennem ateşinde korucacağı en nadide varlıkları çocuklarıdır babanın ruhuna şad olur inşallah :)

0|0
    0|0
    • Dostum köy okulları dediğimiz ortaokul ilkokul seviyesi. Maalesef o düzeyde kitaplar yok. En düşük lise seviyesinde okunabilecek kitaplar.

• Öncelikle başın sağolsun. 8000 Kitap büyük çok büyük bir rakam. Babanın adına Kütüphane bile kurdurabilirsin. Ciddiyim. Belediye ile konus mutlaka sana yardımcı olan biri çıkacaktır. 8000 kitabın hepsını vermek zorunda degılsın, 2000 kitap versen bu iş yine olur diye düşünüyorum. Sen kıtap bagısı yaptıktan sonra beledıye 2 katlı bı bına dikmekten çekinmez diye düşünüyorum tabii belediye zihniyetine bağlı.

0|0
    0|0
  • bende isterim kardeşim kargo ücreti kolay yardım etceksen

0|0
    0|0
    • Çok kararsızım. Ama istediğin romanlar varsa söyle yollayabilirim. Benim kitaplarla babamın kitapları arasında çakışan yüzlerce roman var. Fazlaları işime yaramaz.

• Tamam sana mesaj atacağım.

• peki bekliyorum

• Bir kismini satin alabilirim benimde 7bin adet kitapim var ortalama kutuphanemde..

0|0
    0|0
    • Satmıyorum dostum. Sadece isteyenlere istedikleri kitapları yolluyorum.

• bağışla... bu kitaplardan gelecek sevap babana yazılır...

0|0
    0|0
  • bana vir birazını ciddiyim

0|0
    0|0
    • Sana da mesaj atacağım kardeşim. İkişer tane olan kitapları verebilirim. Fazlaları işime yaramaz.

• 1000 den fazla bile almaya razıyım ben

• Ver bana burda ihtiyacı olan çok cocuk var

0|0
    0|0
  • alırım kardeşim.

0|0
    0|0
  • Sakla kardeş sakın. kıyma yazık kitap en değerli hazine

0|0
    0|0
  • en doğrusu ver bir kütüphaneye sevabı babana yazılsın. ilim öğrenmek sevaptır

0|0
    0|0
    • ikişer tane olan yüzlerce roman var onları kesin bağışlayacağım ya da buradan birilerine yollayacağım. Ancak içinde çok önemli kitaplar da var. Babam emekli edebiyat profesörüydü. İçlerinde Nihad Sami Banarlı'nın bulunmayan Resimli Türk Edebiyatı Tarihi kitabı bile var. El yazması kitaplar, sözlükler, divanlar... Belki bunları bağışlarsam büyük bir iyilik yapmış olurum ama vicdanım el vermiyor. Sanırım sadece ikişer tane olan romanların fazlasını bağışlayacağım.

• kardeş 100 tane en güzel en anlamlı klitapları ayır gerisini bağışla nereye koyacaksın o kadar kitabı 1 ay sonra yokluğuna alışırsın kitapların ama 6000 kitapla bir kütüphane açılır babana çok sevap gelir belkide oda senin bağışlamanı istiyordur

• Dostum kitapların tamamı roman, hikaye, şiir değil. Birçoğu da edebiyat tarihi, sözlükler ve el yazması eserler.

Yükleniyor...