Kapat

Sizce İngilizceden sonra ek olarak hangi dil öğrenilmeli ?

Kolaylık konuşulabilirlik ve popülerlik açısından sizce hangisi öğrenilmeli ? Ben Fransızcaya merak sardım ama aranızda öğrenen ya da konuşan var mı, zor bil dil mi ?

• İspanyolca
    A seç
  • Almanca
    B seç
  • Fransızca
    C seç
  • Rusça
    D seç
  • Bence...
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar sormak istediğimi bir şey var Rusça diyenlere neden rusça ? Çinceyi anlıyorum ekonomi yüzünden ama rusça neden ?

0|0
67|56

En İyi Kız Görüşü

• anketteki dillerden 2 tanesini çok iyi biliyorum, diğer 2 dili de temel düzeyde biliyorum, çat pat konuşacak kadar diyelim.

fransızca bir yere kadar karmaşık gelebilir ama mantığını özümsedikçe kolaylaşan da bir dil. eğer isteğin varsa öğrenebilirsin. sırf bilmem hangi dil şu bu nedenlerle öğrenilmeli fikrine kesinlikle katılmıyorum. böyle bir düşünce ancak zorunluluktan o dili öğrenmeye iter ve gerçekten istemediğin bir dili de öğrenme sürecin zorlaşır.

son olarak yok iş bulursun, yok bilmem nerde lazım olur mantığı gerçekte işleyen bir şey değil. hiçbir dili diğerine üstün tutana rastlamadım iş hayatında. bu lafı da kafamdan uydurmuyor, 4 dili çok iyi, birkaç tanesini de temel-orta düzeyde bilen biri olarak konuşuyorum.

0|1
    0|0
    • ne mutlu sana,mesela bende hiç dil yok çat pat ingilizce war,sırf dilim olmadıgı için yurtdışına çıkamıyorum.Ben bir gruba takılmak istemiyorum,çıkarsam tek başıma yeni kültürler keşfetmek istegim ama işte bir türlü öğrenemedim

• sana nacizane tavsiyem ingilizceni ilerletmen olur. ayrıca yurtdışına çıkmaya korkma, interrail ile ufak ve ucuz bir tur yapabilirsin. anadili ingilizce olmayan yerlerde doğlaşman bile dil konusunda cesaretlendirecektir. hiç korkma. cem yılmaz fundemantals'ı gördüysen anlattığı ingilizce konusuna katılıyorum. derdini birkaç sözcükle anlatsan yeter. gerisi açıldıkça gelecektir.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 66

• İspanyolca dünyada konuşulan en yaygın dillerden biri, o yüzden İspanyolca derim ben.

İspanyolca en çok konuşulan diller arasında 3.dil olarak yerini almış: link

2|0
    0|0
  • Almanca çok zor bir dil. Kusarken konuşmaya çalışmışlar Almanca olmuş resmen. Lisede Almanca dersi var ve cidden çok zor yani. Ben Fransızca öğrenmeyi çok isterdim gerçi o da gırtlaktan konuşuluyor ama daha çok hoşuma gidiyor. Ha bide İspanyolca var :)

1|1
    1|0
  • çince ama öğrenebilirsen

0|1
    0|0
  • almanca ve fransızca öğrenmiştim. Almancayı tavsiye ederim daha kolay.

1|0
    0|1
  • ben su an türkce biliyorum türk oldugun icin .almanca orda yasadigim icin , ingilizceyi türkce kadar konusabiliyorum diyebilirim ve fransizcada ögreniyorum 2 senedir :) italyanca ve ispanyolca da ögrenmek isterdim . fransizca cokkk zor bence gramatigi cok ve karisik yani türkce veya ingilizce gibi degil cok zor :)

0|0
    0|0
  • İspanyolca diyorum link link link Yurt dışında çalışma gibi bir durumun söz konusuysa eğer ingilizcenin yanı sıra ispanyolca isteyen şirketler var.. Bende yakın zamanda fransa ya yerleşeceğim.Fransızca zor bir dil yazılışı, okunuşu farklı..Ama azim varsa başarırsın..Benimde başarmam lazım fransız kalmamak için :)

1|1
    0|1
  • Fransızca zor şu an ben de öğrenmeye uğraşıyorum..Almanca çok yakın İngilizce'ye.

0|0
    0|0
  • Ben de bu sıralar en çok bunu düşünüyorum. Karar vermiş olsaydım şu düşünmesine harcadığım vakti en kötü ihtimal bir dil daha biliyor olurdum. İngilizce'm var şu an sadece.

Bütün diller hoşuma gidiyor, hepsin öğrenmek isterim Fransızca'dan tut İbranice'ye ama şimdi hangisini öğrenmem işime yarar :/

Sınava pek çalışmayacak olursam moda tasarımı okuyacağım. Annem bu yüzden İtalyanca'yı öğren diyor. Hem yapısı, ekleri vs de hiç zor değil, akılda kalıcı.

Rus alfabesini biliyorum, az buçuk Yunan alfabesini biliyorum ama hiçbir işe yaramıyor tabii.

Üniversitede mimarlık, tıp, hukuk ya da siyasi bilgiler okumam ihtimalleri de var. Hangisini okuyacağıma karar vermiş olsam buna da karar verebilirdim. Of şimdi de vaktim boşa gidiyor, üzülüyorum.

Velhasıl; İtalyanca ve Rusça arasında seçim yapacağım sanırım.

Sen?

0|0
    1|0
  • İspanyolca diyorum :)

1|0
    0|1
  • erkekler rusça demiş ağırlıklı :D neden acaba

0|1
    0|1
  • ruslarla da en az çinliler kadar ticaret yapıyoruz ve İspanyolca balon sadece. ileride Fransızca gibi olacak. Rusça her zaman yerini korur. Bir yabancı dil öğrencisi olarak sana tavsiyem -eğer kariyer odaklı soruyor isen- sırasıyla; İngilizce, Rusça, Arapça, Çince, İspanyolca.

0|0
    0|0
  • rusça biliyorum inglizce öğrenmem lazım :D

1|0
    0|1
  • Şirketlerde ve turistik şehirlerimizde Ruslar çoğunlukta. Bu yüzden gerekli.

Hatta Antalya'ya tatile gittiğimde gördüğüm bütün marketler, mağazalar vs. hep Rusça'ydı. Bütün satıcılar Rusça biliyordu. Beni Rus sananlar bile oldu :)

Çok gerekiyor cidden. Bir dil öğreneceksen Rusça olmalı. Fransızca'ya da güveniyorum ben, neden bilmem. Gırtlak da gerektiriyor :))

0|0
    0|0
  • Bence İngilizceden sonra Almanca öğrenilmeli ama ben Fransızca yı öğrenmek istiyorum onu daha çok merak ediyorum

0|0
    0|0
  • almanca olmalıı

0|0
    0|0
  • Fransızca İspanyolca ve İsveçce biliyorum ana dilim gibi. İtalyanca ve Rusça da orta düzeyde. Dil öğrenmek kadar güzel bişey yok

0|0
    0|0
    • Heyy o kadar dili nasıl öğrendinn !? Benim tek istedgm senin kadar dil ögrenip rahatça dil üzerine meslek edinebilmek..

• Benim branşım yabanc dil. Fince, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce biliyorum ama bizim ülkemizde rusça bence daha geçerli. İspanyollarla pek fazla ithalat-ihracat hacmimiz yok. 3-4 milyar dolar civarında (özellikle otomotiv sanayi üzerine). Buna nazaran italya Avrupa'da krizi en üst seviyede yaşayan bir ülke ama gideri var. Fransızca ise artık o kadar geçerli değil. En azından benim özel sektör alanında gözlemlediğim bu. Gerçi benim gibi tercüman olma planın varsa her türlü iyi para kazanırsın.

• tercümanlık planım yok,isviçrede okuyorum

• Rusça ve İspanyolca.

Ha ben Japonca'yı çok iyi biliyorum Korece'yi öğreniyorum. Japonca'yı Türkçe'den iyi bildiğim için şimdilik Korece'yi bitireceğim. Sonra İspanyolca ve Rusça öğrenmek istiyorum.

Almanca'yı zaten okulda öğreniyorum o-o

0|0
    0|0
  • Arapça öğrenilmeli

1|1
    0|2
  • bence ispanyolca..ispanyolca ve rusca biliyorum fransizca ogrenmek isterim :)

0|0
    0|0
  • Rusça ya da Çince, ticarette çok konuşuluyo.

0|0
    0|0
  • rus hatunlarla nasıl anlaşıcaklar ben rusca bılıyorum turızım ısı yaptıgım ıcın sahsen turizmden baska bıyerde lazım olmuyor

0|0
    0|0
  • Ben türkce ve ingilizce hariç almanca, fransızca ve italyanca biliyorum.

Bence hiçbiri zor değil, okulda öğrenmiştim zaten.

0|0
    0|0
  • Arapça

2|1
    1|0
  • Almanca Almanca Almanca

1|0
    0|1
  • Bana kalırsa Çince, ama neden Rusça diyorsan, tam hatırlamıyorum bir yerde Rusların da ekonomide geniş bir yer kapladığı konuşuluyordu bir mühendislik için gerekliydi baya.

0|0
    0|1
    • Çincenin kapsadığı evrensel hava ispanyolcadan fazla değil bence.Rusyadada yaşanmaz:)

• rusca cok kabul görüyor

0|0
    0|0
  • Ben Fransızcayı isterdim.

0|0
    0|1
  • İspanyolca çok isterim.

0|0
    0|0
  • a-fransızca

0|0
    0|0
  • antalyada artık ingilizce istemiyolar zaten herkes rusça istiyo

1|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    36

Erkekler Ne Diyor 56

• Öncelikle şunu söyleyeyim ki bir dili öğrenmek istiyorsanız o dili anadil olarak konuşan insanları sevmelisiniz. Çünkü en başta sempati duymazsanız sevemezsiniz. Sevmeyince de öğrenemezsiniz. Ben fransızcaya kastım bir ara. Öğreniyordum da ama gelgelelim fransızlar kendi dillerini öğrenmeye çalışan yabancılara karşı hiç sıcak değiller. Olası bir yanlışta hemen tersliyorlar. Kapa çeneni düzgün konuş diyen mi ararsın, surat buruşturanı mı.. Kardeşim ispanyolca öğreniyordu. 3 aylığına ispanya salamancaya gitti. Gayet güzel ispanyolcası. Hem sıcak insanlar, hem de dünyanın en çok konuşulan 3. dili. 29 ülkede resmi dil. Avrupada mecburi seçmeli ders ispanyolca. Boşver fransızcayı bence. en iyisi ispanyolca. modası geçti bir de fr.nın. artık 60 yaş üstü dedeler konuşuyor. yeni neslin dili 1-ingilizce, 2-ispanyolca.

0|0
    0|0
  • konuşulan ülkelerin fazlalığı dolayısıyla ispanyolca diyorum ayrıca bizim ve dünyanın ispanya, güney amerika ülkeleri ile ticaret hacmi gittikçe artmakta

ispanyolca ingilizceyi geçecek diye tahminde bulunanlar da var ama bu kadarı abartı geliyor bana

0|0
    0|0
  • acikcasi ben fransizca ögrenmek isterdim.

0|0
    0|0
  • Aklın varsa rusça ve çince öğrenilir. Gelecek bu dillerde diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • kulağa çok hoş geldiği için almanca ...

sonra arapça ve ispanyolca

fransızca konuşmam imkansız, dil dönmüyor ve gırtlak yok :D

0|0
    0|0
  • geleceğin ticaretcileri Rusya ile Çin.Bu ülkelerle içli dışlı olacak çoğu ülke.İkinci dil haline gelebilir.Fransızcaya ve ispanyolcaya zaten gerek yok.Varsa biri açıklasın nedenini.Almanca ise şuan önemli ama yakında ticarette onlarda geride kalacak diye düşünüyorum zira nüfusu hızla yaşlanıyor ki zaten yaşlı..

0|0
    0|0
  • fransızca ...

0|0
    0|0
  • yaptığın işe göre değişir. mesela matematikle uğraşanların bence rusça öğrenmesi, ekonomiyle uğraşanların almanca öğrenmesi, dinle uğraşanların arapça ve latince gibi

0|0
    0|0
  • Almanca dedim nedense :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle şu dil falan diyenlere sinir oluyorum yahu her dilin kendine özgü bir alanı vardır gidip bir aşçı ibranice öğrense bir işine yaramaz ama sen hukuk okuyup üstüne master yaptıktan sonra birde ibranicen olursa tualet kağıdı yerine para kullanırsın

*Bu konuda ciddiyim

Her neyse sen tam olarak hangi amaçla ikinci bir dil öğrenmek istiyorsun hobi olsun diye mi yoksa ilerde bir alanda faydası olur diye mi?

0|0
    0|0
  • ben fransızcayı öğrenmek isterdim ama ingilizceyi halledemiyoruz adam gibi ikinci dili nasıl yapıcaz ki :/

0|0
    0|0
  • flamanca veya portekizce

0|0
    0|0
  • Almanca

.

.

0|0
    0|0
  • İSpanyolca ve italyanca güzel aslında ama geleceğe yönelikbakmak istiyorsan Çince yi tek geçerim

0|0
    0|0
  • fransizca onu bildikten sonra italyancayi 2 ayda sökersin

0|0
    0|0
  • japonca ve güney kore dili

0|0
    0|0
  • Arapça veya çince öğrenebiliyorsan öğren fransızca gereksiz oluyo hiç bir işe yaramıyor..

0|0
    0|0
    • Fransizcami işe yaramiyor hahaha belli ki yabanci dil hakkinda hiç bir bilgin yok ben bu dilden meslek edindim ve çok sukur 5000 dolar aliyorum ayda :)

• Almanca , ya da Çince.

0|0
    0|0
  • inngilizce biliyorsan rusca

0|0
    0|0
  • İspanyolca ilk tercihim olurdu ama özel ilgimden dolayı. Yoksa biraz daha ticari düşüneceksen Fransızca.

0|0
    0|0
  • İspanyolcada çok para varmış diye duydum

0|0
    0|0
  • Rusça da ticari nedenlerden kaynaklanıyor. Birçok firma şu an rusça bilen ihracat sorumlusu aramakta

0|0
    0|0
  • çince derim ben

0|0
    0|0
  • rusçada rus bayanlar için yani amaç halkla ilişkiler :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle İspanyolca diyorum..

0|0
    0|0
  • arapça :) öğrenilmeli

0|0
    0|0
  • RUSÇA TABİKİDE :)

0|0
    0|0
  • heralde rusça çok akıcı olduğu içindir.

1|0
    0|0
  • sırasıyla almanca franszca ve rusça

0|0
    0|0
  • İngilizceden sonra rusça.. Zaten şuan Rusça dil eğitimi alıyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26
Yükleniyor...