Okuduğunuz kitap/kitapların yazarını mı? isimlerini mi? konusunu mu hatırlarsınız?

Ben birkaç tane etkilendiğim kitabın ismini, yazarını ve konusunu hatırlıyorum fakat genel olarak sadece konu aklımda kalıyor. Konuları yüzeysel olarak hatırlıyorum fakat ben her detayı hatırlamak istiyorum. Bu yüzden bir kitabı bitirdiğimde özetini yazıyorum.

0|1
15|17

En İyi Kız Görüşü

• Her kitabı tüm detayları ile hatırlamam mümkün değil genel olarak hatırlarım beğendiğim dikkat çeken yönlerini hatırlarım. Yazar favori yazarımsa adını hatırlarım ki isim hafıza sıfır olan bir insanım ben..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Değişiyor genelde. O senin üzerinde bıraktığı etkiye bağlı. Mesela ben "Yüreğim Seni Çok Sevdi" kitabındaki Aslım lafını unutma, unutama. Piraye'deki Haşim Ağanın ölüme gidişini çaresizliğini unutamam. Ustam ve Ben deki Davut'un hayinliklerini unutamam. Çota'nın deniz macerasını unutamam.

1|0
    0|0
  • Hiçbirini :) Hafızam baya kötü. Bazı kitapları okuduğumu bilirim ne ismi ne yazarı aklımdadır. ama mesela vampirlikle ilgiiydi derdim. Ama bazı kitaplarıda tabi baya baya hatırlarım. Dan Brownun Stephen Kingin kitapları Adam Fawer vs. Genellikle kitabın ismi aklımdadır

1|0
    0|0
  • İçerikten ziyade yazarı, hayatı ve alıntıları önplanda olur benim için.

1|0
    0|0
  • İçeriğini, karakterlerin özelliklerini ve yazarını aklımdadır genelde...

1|0
    0|0
  • sadece konuyu aklımda tutarım yazar ya da kitabın adını önemsemem

1|0
    0|0
  • Ne öğrendiğimi hatırlasam gerisi çok mühim değil
    Zaten onları hatırlamak kolay

1|0
    0|0
  • Çok nadir kitap okuyorum onlar da şiir kitabı. Bazen çağrışım yapıyor, birkaç mısra anımsıyorum o kadar.

1|0
    0|0
  • ben sadece kitabın adını ve konusunu hatırlarım yazar ismi aklımda kalmıyor

1|0
    0|0
  • karakterler ve yazarları bazen unutabiliyorum kitapların isimleri genelde aklımda kalıyor genelde diyorum çünkü şimdi farkettim askerde okuduğum kitaplardan ikisinin sadece konularını hatırlıyorum. Demekki en çok aklımda konusu kalıyormuş

1|0
    0|0
  • konusu

1|0
    0|0
  • Hepsini hatırlarım

1|0
    0|0
  • en etkileyici sayfaları hatırlarım

1|0
    0|0
  • @ÇeyrekGönüll ablamin sayesinde Imam al-ghazali'nin Ihya-u Ulumiddin kitaplarindan birinci cildi basladim :)

1|0
    0|0
  • Dan brown , G. G Martin ve Stepgen king

0|0
    0|0
  • Unutmadigin için hatırlamam gerekmez

0|0
    0|0
  • Sİnan Meydan.

0|0
    0|0
  • Konusunu hatırlarım genelde , yazarları hatırlayamam , isim hafızam kötüdür.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• İçeriğini, konusunu ve karakterleri-duygularını hatırlarım.
    Beni çok etkileyen replikler de aklımda kalır.
    Yazarı da çoğunlukla hatırlarım ama arada birkac tane kacabilir.

1|0
    0|0
  • Konusunu hatrlarm canm

1|0
    0|0
  • Hem ismini hem konusunu hem yazarını hatırlayabiliyorum. :D

1|0
    0|0
  • İsmini kesin hatırlarım kitabın, konuau genel olarak aklımda kalır ama yazar sadece çok takip ettiğim biriyse hatırlarım

1|0
    0|0
  • Hepsini

1|0
    0|0
  • sadece konusu

1|0
    0|0
  • herşeyini hatırlarım, adınıda, içeriğinide yazarıda hatta kitabın kapağınıda :D

1|0
    0|0
  • isimlerini hatırlarım genelde

1|0
    0|0
  • Hafızam iyidir. Genel olarak etkilendiğim kitaplarla ilgili hiçbir şeyi unutmam.

1|0
    0|0
  • İsimlerini

1|0
    0|0
  • Konusu

1|0
    0|0
  • ben de aynı şekilde, defter tutmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Kitabın tüm detaylarını hatırlarım çünkü sırf bunun için bir defter oluşturdum jdjdjdjd bakıp bakıp tazeliyorum aklımdakileri kdkdk

0|0
    0|0
  • Ben de küçük detayları unutuyorum ama önemli detayları mesela bir çok kitap okumuşumdur fakat Harry Potter'ın bendeki yeri ayrı olduğu için sürekli döner baştan okurum şu an 9. defa falan okuyorum. Ama hala daha mesela Harry'i takipçiden kurtardıkları bölümde 7 tane Harry kılığında hangisi yüzünden ne oluyordu hatırlamıyorum. Halbuki Mundungus Fletcher yüzünden ve Harry'nin Stan'i görünce Expelliarmus yapmasından dolayı plan aksıyordu. Okuyunca hatırladım. Böyle hem küçük hem önemli yerleri hep unuturum. Veya olay sırasını çok unuturum. Bende bu yüzden bir zaman sonra elime alır tekrar bir gözden geçirir veya okurum kitabı. Ha bir de, kitaptan çok kitabın arkaplanındaki kitapta verilmemiş sonradan açığa çıkmış bilgileri falan hiç unutmam. Yazarın bize çıtlattığı o ipuçları aşırı haz veriyor çünkü kitap bitiminden sonra. En azından yeni seriler için söylüyorum bunu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...