#Gerçekçi Resimler Çizen #Ressamlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

#Gerçekçi Resimler Çizen #Ressamlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Singapurlu sanatçı Ivan Hoo’nun Çizimleri Gerçekçi Resim Algımızı Bir Üst Seviyeye Taşıyor.

Genellikle Tahta Bir Tuval Üzerine Yaptığı Resimleri Gerçeğinden Ayırmak Oldukça Zor

Resimlerinde Kara Kalem, Renkli Boya Kalemi, Pastel Boya ve Mürekkep Kullanan Hoo, Herhangi Bir Çizim Eğitimi Almamış. Kendi Kendini Eğitmiş Olan Sanatçı, Kağıt Yerine Ahşabı Tuval Olarak Seçiyor Çünkü, Ahşabın Dokusunun Yaratıcılığını Geliştirdiğini ve Gerçeğe Daha Yakın Çizimler Yapabilmesi İçin Kendisine Daha Çok İmkan Tanıdığını Belirtiyor.

Gerek Bir Hayvan Portresi, Gerekse Dökülmüş Bir Bardak Kırmızı Şarap…

Hangisine Elini Atsa Bakanları Hayrete Düşürecek Gerçeklikte İşlere İmza Atan Hoo, Bu Tarz İşleri Özellikle “Görsel Algılarımızla Dalga Geçmek İçin” Yaptığını Belirtiyor.

Hoo, Resimlerine Başlarken Öncelikle Yumuşak Bir Kurşun Kalemle Ahşabın Üstüne Basitçe Çiziyor Önündeki Modeli Ya da Modelin Bir Fotoğrafını. Kuru Boya ve Pasteller Eşliğinde Üç Boyutlu Bir Yapıya Bürünen Bu Çalışmalar, Gerçek Modelin Canlılığını ve Enerjisini Yansıtmayı Oldukça İyi Bir Şekilde Başarıyor.

Kimi Zaman Gerçekçiliğin Dozunu İyice Üst Boyutlaara Taşıyarak Bizlerde Çalışmalarını Yeme İsteği Uyandıran Hoo

#Bkz. Nutella

Yaklaşık 4-5 Yıldan Beri Tam Zamanlı Sanatçı Olarak Çalışıyor ve Ona Göre İşler Alıyor.

#Referans: BBC News

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @RdvnSbs @Sonra_danGurme @TheKerim54

@Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @чαğмυяeятešı

0|1
10|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• yeterince değer görmediklerini düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Çok güzel 😊😊

0|1
    0|0
  • Bence süper olmuş gerçek gibi duruyor yaaa :)

0|1
    0|0
  • Hastasıyız dedeeğ demek istedim. Resim çizen insanları seviyorum böyle gerçek ötesinde çizim yapanlara ayrı bir hayranlığım var. Sıkılınca falan bende çiziyordum bir ara tek tük pek yetenekli olduğum söylenemez ama resim çizmek gerçekten mutlu ediyor insanı sadece çizdiğin şeye odaklanıyorsun. :D

0|0
    0|0
  • Kıskanılacak bir yetenek

0|1
    0|0
  • Başarılı buluyorum

0|1
    0|0
  • Gerçekten super maşallah yani harika bir de hiç eğitimi yok

0|0
    0|0
  • Yetenek işte..

0|1
    0|0
  • Bende çizmek istiyoriim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Akademisyenler ne yazık ki bu resimlere kiç diyorlar.. Baktığın zaman başını eğip hayretle nedir bu diye bakmadığın resim işe yaramıyor.

0|1
    0|0
  • Gayet de başarılı 😅

0|1
    0|0
  • Olağanüstü bir yetenek. Onların ekipmanları da özeldir tabi, buradaki kırtasiyede ki Fabel Castell boya kalemi gibi değillerdir :D

0|1
    0|0
  • Öncelikle resme olan ilginiz için teşekkürler :)
    Bunların hepsi çok uğraş isteyen eserler.
    Hayalden çizilmiş resimler değiller. Fotoğraftan bakılarak yapılıyor...

Ama dediğim gibi çok emek isteyen bir iştir :)

0|1
    0|0
  • Gerçek yetenek bunlar

0|1
    0|0
  • Görmüştüm gerçek yetenek

0|1
    0|0
  • Maşallah Adam bildiğin yetenek 😄

0|1
    0|0
  • Çok beğendim

0|1
    0|0
  • Helal olsun herkesin yapabileceği birşey değil!
    #ÜlkücüMilitan

0|1
    0|0
  • çok pahalı bir sanat bu çizilen yüzeyler kullanılan kalemler falan çok çok pahalı
    bu konularda baya iyi olan Türklerde var

0|0
    0|0
  • Müthiş
    ★★★ #Ağır-abii® ★★★

0|1
    0|0
  • Adam kağıda çizse yine neyse de adam tahtaya çiziyor ya 😮

0|0
    0|0
  • maşallah ressama ne diyeyim

0|0