Ya ALLAH yoksa?

Diyelim ki herkes öldü mahser alanındasiniz. Bir baktınız ki dogru din hristiyanlik peygamberimiz Hz muhammed ( S. a. v) Degilse bir başkası. Allah da yok ( Haşa tovbest) Gerçekten ne yapardınız? Yani bir düşünün neler hissettiniz? Şahsen ben bir daha dirilip tekrardan ölürdüm. Bende Elhamdülillah müslümanım ve Hak dinin islamiyet oldugunu biliyorum Allahıma çok şükür. Meraktan sadece.

1|0
16|49

En İyi Erkek Görüşü

• Ya varsa.
    Hz. Ali'ye (r. a), birisi geldi. Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabı, cenneti ve cehennemi inkâr ediyordu. Hz. Ali'ye:
    - Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inanıyorsunuz; biz ise inanmıyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harcıyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet değer mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacağı ne malum?" diye sordu. Hz. Ali (r. a) adamı sükunetle dinledi, sonra ona şu cevabı verdi: "Evet, ölümden sonra dirilmek, hesaba çekilmek, cennete veya cehenneme girmek, ya senin dediğin gibi yoktur; ya da bizim dediğimiz vardır. Önce senin dediğinin doğru olduğunu düşünelim. Ölümden sonra ahiret hayatı yoksa, seninle biz aynı durumdayız. Sana da yok bize de yok. Bu arada bizim Yüce Allah için kıldığımız namazların, yaptığımız ibadetlerin, hayır ve iyiliklerin, güzel ahlakın, verdiğimiz zekat ve sadakaların bize bir zararı olmaz. Ama ya ahiret varsa, bizim dediğimiz doğru çıkarsa, senin hâlin nice olur?

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olmadığından emin olamayacağımız gibi olduğundan da asla emin olamayız. Öncelikle bu dünya için yaşamalıyız o yüzden. Bu dünya iyi bir yer olsun daha yaşanılası daha barışcıl çocukların güldüğü bir dünya olsun diye çabalamalıyız. Aynı dine inanıp farklı kollara ayrılıp bir de o yüzden kavga etme mantıksızlığını bırakmalıyız. Ben şahsen inanmıyorum zaten allahın varlığına, evrime inanıyorum, bilime ve deneye. Ama bu iyi bir insan olmak için çabalamayacağım anlamına gelmez ben öbür dünyadaki cennet için değil bu dünyayı daha yaşanılabilir bir yer yapmak için çabalamaktan yanayım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Allah hiç yarattığı kulunu cehennemle tehdit eder mi? ve allah insanın cehnneme gideceğini bile bile neden insanı yaratıyor?

çok saçma..

1|1
    0|0
  • Ee biz zaten tüm peygamberlere iman etmedik mi:/

4|1
    0|0
  • İnsanın başına ne gelirse ya meraktan ya da yayaktan derler duymadınmı.
    Sorgulamamamız gereken şeyler var bunları yazıyor kitaplarımız çünkü sorgulamaya başladıgımızda bizim beynimizin dolup taşacagı kullanılmaz hale gelecegi , ilim irfan dolu ve bir okadarda gizemli şeyler oldugu biliniyor.. Bu yüzden sorgulamamamızı öneriyorlar okuyan insanlar.. Sen yine merak ediyorum diyip böyle saçma sapan sorular sorup Sonra Tövbe estagfurullah bile yazmayıp kısadan tövbest yazdın diye günaha girmediginimi sanıyorsun. Ayrıca Mahşer günü herkes çırılçıplak olacak Havva annemiz de diyorki nasıl olurda insanların yanında çırılçıplak dururum. Sonra cevap geliyor merak etmeyin o gün öyle kötü öyle korku dolu olacakki herkes sırat köprüsünden geçmek için korkuyla bekleyecek kimsenin kimseye bakmaya vakti olmayacak diye kesin konuşuluyor.. Sen bide tekrar ölüp dirilmeyi hayal ediyorsun. Burası Çarlinin çikolata fabrikası degil hayali bırak Oku. Yaradan Rabbinin Adıyla Aklınla Oku..

0|0
    0|0
  • meraktan bile olsa böyle bir soru sorulmaz. merağını gidereyim ozman.
    Hz. Ali'nin Allah' inanmayan bir komşusu vardı. Komşusu Hz. Ali'yi Allah^'a inandığı için küçümsemeye çalışırdı.
    Günlerden bir gün, komşusu hz. Ali'yi durdurdu:
    -Ey Ali! Sen Allah'a ve ahiret gününe inanıyor, bu dünyada yaptıklarının ahirette hesabını vereceğini düşünüyorsun. Bu yüzden dünya hayatının zevklerini yaşayamıyorsunç Bir de bana bak, Allah'a ve ahiret gününe inanmadığım için öldükten sonra hesap verecegimi de düşünmüyorum. O yüzden canımın her istediğini dilediğince yapabiliyorum
    Ne dersin sen mi mutlusun, ben mi mutluyum? diye sordu.

Hz. Ali, inançsız komşunun sözlerine güldü.
    -Komşum! Sen Allah'a ve ahiret gününe inanmıyor, Öldükten sonra dirilmeyi kabul etmiyorsun. Cenneti ve cehennemi yok sayıyorsun

Eğer senin dediğin gibi ahiret hayatı yoksa, ölen her insan toprak olup gidecekse ben de toprak olup giderim.

Fakat eğer benim inandığım gibi ahiret varsa, insanlar öldükten sonra dirilecek ve dünyadayken yaptıklarının hesabını verecekse işte o zaman sen ne yapacaksın? Cehennemin sonsuz azabına nasıl dayanacaksın? Bu durumda senin kaybın mı benim kaybım mı daha önemli olur, düşünmek gerekmez mi?

Komşusu, Hz. Ali'nin bu cevabı karşısında irkilir. Evet Hz. Ali'nin açıklaması gayet açıktır. Kendi Kendine söylenir:''Dilediğimce yaşayıp dünyada mutlu olsuğumu zannedebilirim, ya ahiret varsa, o zaman halim ne olur? diye derin düşüncelere dalar.

Sonunda inanmaktan başka çare göremez. Kelime-i Şehâdeti getirerek müslüman olur. Hayatında ahirette utanmayacağı işler yapmaya çalışır. Kendisi gibi birçok inançsızın müslüman olmasına sebep olur.

0|0
    0|0
  • Allah yoksa diyosun kuran ı kerim den sana varlığını ispatlıcam kuran ı kerim kaç yılında 632 yılında indi kuran ı kerimde ateistlerin inandığı bigbang teorisi yazıyor ayet el kürside atom un yapısı sonra dünyanın şeklinin deve kuşu yumurtasına benzediği yazıyor 7 kat sema nın olduğu yazıyor bilim ise bunu yeni yeni keşfediyor galileo 1571 yılında deniz yolculuğuyla dünyanın geoit olduğunu buldu ama kuran ı kerim 632 yılında indirildi ve kuranda dünyanın şeklinin neye benzediği zaten yazıyordu sence kuran da yazanları 632 yılında bir insan yazabilirmi şimdi diceksinki kuran ı kerimi hz muhammed yazmıştır o çok zekidir yalnız bir insanın yazabilmesi için okuma yazmayı bilmesi gerekir peygamber efendimiz okumayı yazmayı cebrail a. s ile oku emri gelince 40 yaşında ògrendi ve kuranı kerimin şu an yüzde 80 i bilim ile ispatlandı yüzde 20 sini daha çözemediler ve emin ol yüzde 80 i doğru ise yüzde 20 side doğrudur Birazda hristiyanlıktan bahsedeyim hz isa tanrının oğludur diyolarlar peki bir yaratıcı neden bir oğula ihtiyaç duysunki ve birsürü incil var hepsi değiştirilmiş ve incilde doğru dindi ancak insanlar zamanla onu deģiştirdiler hala bir kaç ayetleri doğru tevrat zebur incil kuran bu dinlerin hepside kadınların örtünmeleri emrediliyor ve hz isa incildede benden sonra gelecek peygambere inanın diyor o yüzden hristiyanlığın hükmü kalkmıştır ve PAW amerikalı bilim insanlarına göre dünyanın çogunlugunu iki din kapsıyor biri muslumanlık biri hristiyanlık şu an hristiyanlık çok çok eski zamanlarda hak din olduğu için müslümanlıktan daha çoğunluk ancak araştırmaya göre 2050 yılında müslümanlık dini hristiyanlığı geçecek ve ateizmde baya azalıcak bunu hristiyanların müslümanlık dinine gecmesinden ve musluman dogum oranlarına göre hesaplamışlar bir din bir dini yeni zamanda indirilmesine rağmen geçiyosa zaten doğru din değiştirilmemiş ve çoğunluk olandır.

0|0
    0|0
  • hadi onu da geçtim ya allahın da bir allahı varsa ve bizim allah bir ateistse :D

0|0
    0|0
  • Dünya'da 4.300 tane din var. Bunların hepsinin birer tanrısı var ve hepsi gerçek tanrının kendilerine ait olduğunu düşünüyor. Göğe bakınca Güneş'i görebiliyor musun? O orada ve gerçektir. Doğrunun yolu da tektir. Birden fazla Tanrı olmaz, Tanrı tektir. Demek ki dinlerin gösterdiği Güneşlerin hepsi yalandır. Allah da, Budha da, Krishna da, Tanrı da saçmalık. İnsanlık dinidir en önemlisi...

0|0
    0|0
  • Doğru din Hristiyanlık dediğin şey, mantığına girersen o da Allahtan gelen birşey, sonuçta islam, hristiyanlığın vs bozulmasından dolayı gönderildi. Gelelim felsefik konuşacak olursak, en basitinden, iyi insanlar cennete kötü insanlar cehenneme :)

0|0
    0|0
  • Senin inançlı bir insan olarak bunu düşünebilmen çok güzel birşey. Çünkü bu dini batıl olmaktan çıkaranlar sizin gibiler olacaktır. Akıla dayanmayan bir inanç, din ancak batıl olabilir. Maalesef bizim toplumda bu sorgulamayı yapmaktan korkan sözde müslümanlar var. Biz bunlara müslüman değil ancak yobaz deriz.
    Eğer bir allah varsa ve sana bu aklı verdiyse, eminim ki, senin onun varlığını sorgulamanı ve sonunda onu bulmanı istediği için vermiştir.
    Ara bulursun. Akıldan başka bir yolu da yoktur zaten bunun.

0|0
    0|0
  • biz inananlar / ibadet edenler olarak birşey kaybetmeyiz.
    ama ya varsa?
    işte o zaman, inanmayanlar büyük sıkıntı da..

0|0
    0|0
  • ne pişmanlığım olcak iyi bir insan olarak yaşamış hak yememiş olcam hırsızlık yapmamış vb günahlardan kaçınacam nesi kötü ki bunlardan dolayı yanacağımızıda zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • Madem bunları düşünebiliyorsun. merak ediyorsun. O ZAMAN birşeyin doğru mu yanlış olduğunu bilebilmek için ilim gerekiyor. ilim şu anda senin için farz. ve hepimiz için. sana tavsiyem cübbeli Ahmet Hocayı dinlemen. yaz Cübbeli Ahmet Hoca youtube a yanına da kafana takılan skonu başlığını yaz. madem okumaya tembellik yapıyorsuz bizde dinleriz öyle değil mi

0|0
    0|0
    • zaten baştan beri dinin adı islam. Adem (a. s) bizim peygamberimiz olduğuna göre. OKU kardeş OKU (öğren).
      soru cevap şeklinde hızlıca yardım etmeye çalışırdım ama burda olmuyo hızlı hızlı.

• Seni taşlarlar kardeş :D
    Günümüz İslamiyet'inde sorgulamak, düşünmek yasak :D
    Bilimin ilk adımıdır, "what if" demek :D Dedirtmezler, yorumlardan da gördüğün üzere

0|0
    0|0
  • ee o zaman ben de sana burdan küfür etsem, nede olsa seni görmüyom. varsın biliyorum ama göremiyorum, aha yoksan. senin olduğuna inanıyorum ama ya yoksan diyorum... herşeyi merak etme. insanın başına ne gelirse ya meraktan gelir ya da meraktan gelir...

0|0
    0|0
  • En kötü şey şüphedir der kitap ancak okumanın ve araştırmanın da yapılması gerektiğini anlatır bize.
    Tanrı kesinlikle vardır.
    Etrafımız da binlerce kanıt var olduğuna dair görmek isteyen her türlü görür zaten.

0|0
    0|0
  • Ya varsa ve senin bu yazını ve neler hissettiğini biliyorsa

aramıza hoşgeldin cehennemlik kardeşim

0|0
    0|0
  • Allah yoksa mahşer nasıl olsun tove est.

2|0
    0|0
  • O zaman tarrağa ters oturduğumuz gündür.. Boşa gider bütün oruç, namaz,.. v. s :)

0|0
    0|0
  • Bu da sazan avlamanın yeni metodu mu? (Hâşâ) Allah yoksa, öldükten sonra kim yeniden diriltecek seni?

0|0
    0|0
    • Diyelim ki ve Mesela diyorum.

• Hele bir pamuğu tıksınlarda onu sonra düşünürüz.

0|0
    0|0
  • Boşa emek harcamış olurdum ama bişey kaybetmezdim... Kimler için vaktimizi boşa harcadık varlığına inandığımız için harcamışız çok mu? :)

0|0
    0|0
  • Ben inandım iman ettim ya varsalarla kafamı karıştırmam

1|0
    0|0
  • Sorgularken bile tövbe çekiyorsun. Bu kadar korkak olma.

1|0
    0|0
  • Kuranda yeterince aciklamasi var. Tefsirini oku.

1|0
    0|0
  • bu seyrani aşıkların ötesi
    kul beşerdşr elbet olur hatası
    zengir ermeninin yağlı ketesi
    KAYPAK MÜSLÜMANI DİNDEN ÇIKARIR...

0|0
    0|0
  • Bilmediğimiz birinin işi gücü yok tuttu canı sıkıldı 13,7 milyar yıl önce bir düğmeye bastı ve oyunu başlattı. Bu nasıl bir mantık olur sence? Herşeyin kendi kendini oluşturması ve bir sahibinin olmaması ne denli doğru?

0|0
    0|0
  • Bu merak hiç iyi değil

1|0
    0|0
  • ayni soru bir kac kez benimde aklima geldi :D temelin fikrasindaki gibi olurdu sanirim. biz butun Turkler orda haç getirirdik 😂😂😂

0|0
    0|0
  • selam sukurler olsun elhamdulılah muslumanız dınızm ıslam kıtabımız kuran

1|0
    0|0
  • Anlattiklarin celiski

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 15

• tövbe tövbe sen akıl yoksunu musun yoksa kalbin mi mühürlendi de bu cennet vatanı bu mükemmel doğayı evreni yaratanı yok sayıyorsun

0|1
    0|0
    • Okuma yazman yok mu ? :) Ne dediğimi anlayamamışsın. Oku tekrardan :)

• biz zaten tüm peygamberlere iman etmedik mi... O ZAMAN SORJN YOK

• Canım ya iman edersin ya da etmezsin.
    Bunun ortası yok.
    Ya öyleyse ya böyleyse diyorsan tam olarak iman etmemenişsindir ve bu soruda başkaları da ya şöyleyse diye cevap verirse onların da vebalini alacaksın.

0|0
    0|0
  • Yalnız bir şey diyeceğim. 😂 Allah yok peygamber var, mahşer alanı var. Wtf? 😂

0|1
    0|0
  • Adının ne olduğunun bir önemi yok o beni biliyor ben onu muhatabım da sadece odur

0|0
    0|0
  • evet, allah'ın var olmadığı ihtimalini bile düşünebilen bir müslümansın, müslüman dan öte anca müslümancık olabilirsin

0|0
    0|0
    • Var oldugunu zaten biliyorum bunu bana ogretecek degilsin. Mesela diyorum arkadaşlar bunda anlamayacak ne var türkçe konuşuyorum. Diyelimki yok. Ne yapardınız sizden bekledigim cevaplar çok şaşırdım şoyle olurdum boyle olurdum. Ama bakıyorumda herkes edebiyat yapmış. Birisi sorsa da içimizi doksek dermişcesine cevap vermişsiniz de bende muslumanım.

• Yok zaten

1|1
    0|0
  • Kesinlikle var Allah o yuzden hic aklima bunlar gelmiyor

0|0
    0|0
  • Biz size demiştik deriz dksnsn

0|0
    0|0
  • yapacak bir şey yok her şeye birden inanamazsın.

0|0
    0|0
  • Eğer bunun bilincindeysen böyle bişey düşünmezsin.

0|0
    0|0
    • Diyelim ki diyorum zaten. Arada benim gibi bazilarinin akli kayiyor degil. Meraktan sadece.

• düşünmemeye çalış dua et sadece fazla merak iyi değildir

• Allah yoksa hristiyanlık nasıl doğru olsun cahil

0|1
    0|0
    • Başka ilahlar dan bahsetiyorum. Ahh şu cahiller yok mu? Omrumden omur aldı omur :)

• Allah Arapça yaratıcı demek, hristiyanlarda başka yaratıcı da yok. Tanrı İsa bedenine bürünüyor sadece. Ben dinlerin insan uydurması olmamasına şaşırırdım.

• Fazla merak insanı dinden çıkarır Allah korusun. Şeytan vesvesesi hep bunlar.

0|0
    0|0
  • Bunu biliyorsun bundan eminsin ve bu soruyu soruyorsun. Ah ulan ahh...

0|0
    0|0
    • Mesela diyorum. Diyelim ki diyorum. Beyin bedava. Ahh ulan ahh

• İçinde kusku var ka soruyorsun. Ah ki ne ah...

• Yahu kuşku falan yok. Sordum sadece.

• olmuşla ölmüşe çare yok..

0|0
    0|0
  • Böyle bir şey mümkün değil bu sebeple böyle şeyleri düşünüp korkmama gerekte yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...