İtalyanların Türk ırkından gelmesi?

Öncelikle söylemem lazım ırkçılığa karşıyım. biraz araştırdım bu konuyu ve baya baya inandim. Truva ve spartalıların savaşı spartalıların zaferi ile sonuçlandı. Truvulalilar tarih kitaplarında anlatılanlara gore anadoluya kaçtı. birçok yabancı tarihçi truvalıların Türk soyundan geldiğini ve ciddi belgelerin olduğunu dile getirmişlerdir. Hatta Fatih Sultan Mehmet istanbulu fethetmeden önce İtalya papaya mektup yazarak Atamız Hectoru öldürenlerle neden aynı saftasınız? Montiagne denemelerinde bundan da bahsetmiştir. Mustafa Kemalin Canakkale savasinda Truvanin ocunu aldik demeside ilginc yanı. Turcos , Turco gibi kelimelerde Truvadan türemiştir. İngiltereden yapılan araştırmalarda İtalyanlarla Türklerin genleri %97 benzerlik taşımıştır. Karakter olarak ta bakarsanız ayniyiz. Üç kağitçilik , mafya, hırsızlık , agresiflik , yemek kültürümüz çok benzerlik taşımakta. Hatta Sicilya tarafınca aşiretlerin olduguda bilinmektedir. Bence bu kadar tesadüf olamaz sizin gorusunuz nedir?

0|1
2|3

En İyi Kız Görüşü

• evet benzerlikler var ama çok sağlam kaynaklardan araştırmak lazım bu büyük bir tez

0|1
    0|0
    • Ben kesin bisey belirtmiyorum zaten o kadarda bilgim olamaz ama tarihi açıp okuyup araştırınca böyle kanıya vardım. İtalyanların karakter olarak birbirlerine benzedikleri Türkler hatta bunun videosunu onlar yapmışlardı

• Sana arkadaşımın anısını anlatayım. İngiltereye seyahat etmişler her milletten 10 ar 15 er grup var. tur rehberi bunları gezdirmek için saat 10 da olduğunu belirtmiş ve her gün 10 da belirttiği yerde olmalarını istemiş. 3 gün üst üste geç gelen grup varmış ve bunlardan birisi arkadaşımın grubu digeride İtalyanlar :)))

• hahahah :) haklısın olabilir aslında..

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle okuyunca bende olabilir diye dusunmeye basladim Şu an :)

0|1
    0|0
    • Ben %100 böyle demiyorum ama ne zamandır araştırıyorum ciddi şeylerde okudum ki Atilla nin kavimler göçü buna örnektir

• Evet misalen bir soru soracak olsan ve desen ki; asagidaki ulkelerden hangi milleti kendine yakin goruyorsun? Seceneklerede hollanda, isvicre, ispanya, almanya, İngiltere, İtalya desen eminim Turkler yani bizler açık ara italya yi seceriz. Evet boyle bir sey olabilir katiliyorum sana

• Katılıyorum biz Türkler soğuk iklim sevmiyoruz çok sıcak ülkede sevmiyoruz genel olarak. ben kan uyumu benzerliği olduğunu dusunuyorum olabilir de bu. banada sorsan ya ispanya derim ya da İtalya bana yakın çok yakın gelen ulkeler

Kızlar Ne Diyor 1

• İtalyanlarla Yunanlarla ve İspanyollarla olan bazı benzerliklerimizi Akdeniz ülkesi olmamıza bağladım hep. İlle bir teori atılacaksa bari araya Etrüskleri kataydınız. Malum bu iddialarda hep en ön safhada yer alırlar.

Neyse... Her millet birbirlerinden etkilenir. Ben bu görüşe katılmadım. Hadi Yunanlar yahu biz Romalılardan mı geliyoruz deseler neyse... Ama Türk soyunu Roma'ya bağlayamam. İtalyanları'ı da Türklere. Yine de sağlam delili olan burada bana da link atabilir.

Truva ise ayrı. Onlar özbeöz Anadolu çocukları zaten. Elbette biraz Spartalılardan, biraz Hititlerden, biraz Ermenilerden, biraz Rumlardan biraz Urartulardan gelmişizdir. Orta Asya'nın at üstündeki Türkleriyle pek alakamız olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Çamur ne kadar fırına verilse demir olmuyacağı gibi italyanlarda de ne kadar yırtınsa Türk olamaz. Ayrica bana cok sacma geldi.

0|2
    0|0
    • Kültürel etkileşimler olabilir İtalyanlar bizdende gelebilir göçebe topluluguz sonucta

• Aciklicaktim da niye sacma olsuhunu cok usendim bay uzun yazmam gerekcrk :D

• Kardeş bilimsel dayanaklarida var. İtalya da bulunan kazılarda rastlanan ayak izleri ve insan dışkıları olsun kemik analizleri Türkiye de bulunanlarla aynı çıkmış. ayrıca italyanin büyük kısmında Milano roma gibi büyük şehirler hariç yerlerde kız isteme olayı bekaret olayı var. Aile bağları oldukça güçlüler. ulan hiç değilse gattuso ile emre belozogluna bak ikisi de cirkef aynı karakter :) not : fanatik fenerliyim

• Eevet dunyanin %90 i Turk zaten ya. Bak eski turklerin gozleri nasildi cekikti. Cinlilerin gozleri nasil? cekik . Yani cinlilerde turk

0|1
    0|0
    • Anarşist misin olum sen :)

• Bak afrikali zencilerdr Turk. Eski turklerin sac rengi neydi siyahti. Zencilerin saclari ne renkk siyah. Zencilerde Turk

Yükleniyor...