İrkilten bir hayat hikâyesi değil mi sizce de?

✖ Dr. Charles Drew, insan kanını plazma şeklinde uzun süre saklama metodunu keşfeden bilim adamıdır. Bugün milyonlarca insan, onun bulmuş olduğu yöntem sayesinde kan ihtiyacı doğduğunda hayatta kalmaktadır. Charles Drew bir zenciydi.

✖ 1950 yılında bir konferansa katılmak üzere arabasıyla yolda giderken kaza geçirdi. Ağır yaralanmıştı, acilen kan verilmesi gerekiyordu. Hemen en yakındaki hastaneye kaldırıldı. Hastane yetkilileri, sadece beyazlara hizmet verdiklerini, zenci bir kişiyi kabul edemeyeceklerini söylediler.

✖ Ve yakında zencilere hizmet veren başka bir hastanenin adını verdiler. Charles Drew, o hastaneye ulaşamadan öldü. İlk hastane kendisini kabul etseydi bulmuş olduğu yöntemle korunan kan verilecek ve hayatta kalacaktı.

#Belki1günsende

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Beginning in 1939, Drew traveled to Tuskegee, Alabama to attend the annual free clinic at the John A. Andrew Memorial Hospital.[16] For the 1950 Tuskegee clinic, Drew drove along with three other black physicians. Drew was driving around 8 a. m. on April 1. Still fatigued from spending the night before in the operating theater, he lost control of the vehicle. After careening into a field, the car somersaulted three times. The three other physicians suffered minor injuries. Drew was trapped with serious wounds; his foot had become wedged beneath the brake pedal. When reached by emergency technicians, he was in shock and barely alive due to severe leg injuries.

Drew was taken to Alamance General Hospital in Burlington, North Carolina.[17] He was pronounced dead a half hour after he first received medical attention. Drew's funeral was held on April 5, 1950, at the Nineteenth Street Baptist Church in Washington, D. C.

özetle : yazdığın hikaye dalavere gerçek değil

0|0
    0|0
    • Dalga geçmesen iyi insansın aslında. Bir tane vuracan

• dalga geçmedim

En İyi Kız Görüşü

• İlk kez duydum üzücü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

• Oha ya nasıl bir acıkmışsam kanını plazmayı karnı pizzayı diye okudum