Hz. mevlana peygamber degildir yani benimle yani normal bir insanla eşitmidir?

evet din konusunda tasavvauf konusunda üstün normal insanlardan ama bizim gibi normal insanlardan kutsaliyet farkı varmı?

Güncellemeler:
asfasfafa
afafafasfa

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sizden tabiki ustundur. bir defa evliyadir. Evliyalar Allahın seçtiği kullardir. İnsan için nefsi mutmainneye çıkması gerekir ama daha ilerisi Allahın lutfudur. Uzun lafın kısası bizim gibi aciz insanlar değillerdir. Ayakları opulmeye layik nadide zatlardir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• ayy yeter ya ://

0|1
    0|0
  • Evet seninle esittir. Veli oldugunu düsünüyoruz fakat kimse bundan emin olamaz. üstünlük yalnizca takvadadır. Kimin takvalı oldugunu kimin daha imanlı olduğunu da Allah bilir.

0|0
    0|0
  • Peygamber tabii ki değil. Ancak normal bir insan demek de doğru değil. Tasavvuf yolunda olan kendini islama adamış bir insan çünkü bu yüzden saygı ve sevgi gerekiyor

0|0
    0|0
    • benel eşitmi degilmi?

• ama kanıt yoksa iftiraya girmezmi islama uygunmu*

• Maddi olarak peygamber olmadığını söyledim bu durumda kanıt aramaktaki amacın nedir?

• Olm ilim sahibi senle nasıl eşit olsun mesela sen şehitle eşit misin? Sen evliya ile eşit misin? Yani bu kadar mı düşünemiyon ? Sevaplara göre katlar var :D

0|0
    0|0
    • şehite eyvallah kuranda referans var peki mevlananın evliya oldugunu nasıl bilelim

• peki ben 5 bin takipçi toplasam ve kitap yazsam şu an işte llah konuştum msela evliyayım gbisinden arapça farşça karışık şiiirler falan ahlaki bir üslup falan 150 yıl sonra banada allah dostu derlermi veya o statüdemi olurum? yani buna nasıl güvenelim

• İnanmazlar çünkü Şu an ki toplum toplum değil herkes şeytan + böyle bir devirde birine inanmak zor görüyoruz şıkları dedeleri vb soytarılar bu devirden kalan kamera kayıtları bilgiler vb olacağı için kanıtlar senin öyle olmadıgını anlarlar. Yasadıgın devir kötü bir kere hiç inandırıcı değil + dediğin gibi olsa şimdi tövbe haşa bu suna cıkmıyor mu kurana nasıl inanalım o zaman o devirden bu devire nasıl geldi nerden bilelim? Tövbe estafirullağ yani böyle seyleri seytan sokuyor kafaya nifak sokuyor ortalık karıssın diye. Hee illa ki de dediğin gbiiyse mevlana zaten öteki dünyada yeri belli onun ama öyle biri olsaydı bak surdan anlayablirsin kendi çıkarına kendi leyhine kullanırdı herseyi kadınlarla yatardı istemediğini öldürtürdü iktidar peşinde olurdu makam mevki vb anlatılanlarda ve kitaplarda bir tane bile böyle ne bir bilgi var ne bir kaynak var öyle olsaydı illa ki bir kaynak bir yazı olurdu bir yerlerde. Gönlünü ferah tut evliya diye tapmıyacaksın zaten senin tapacağın belli.

• Peygamberde insandır. Mevlana gibileri de insandır. Bizden farklı değillerdir. Kıçların ateş çıkmaz yani. :D

0|0
    0|0
  • çok yazdım sildim. Bu konu çok detaylı. Saatlerce konuşabilirim üzerine ama saat çok geç oldu be dostum.

0|0
    0|0
    • kısaca? eşitmi degilmi yani kıyaslaması olurmu?

• Evet. Sadece takva yönünden ustunler.

0|0
    0|0
    • peki bu yani benimle onun arasında kutsaliyet farkı edermi?

• benle eşitmi degilmi? ayrıca sen benim takva sahibi olup olmadıgımı takva açısından ondan üstün olmadıgımı nerden biliyosun

Yükleniyor...