Kitap okuyan kızlar kulübü kuruyorum, kimler katılır?

Arkadaşlar, ben ayda 10 roman okuyan bir kızım. Deli kitap okuyorum ama ne yazık ki etrafımda böyle okuduğum kitaplar hakkında konuşacak kimse yok. Genelde kitaplar hakkında yorum yapan youtuber ve booktuberları takip ediyorum ama bu konuda çok yalnızım dediğim gibi. İnsan etrafında kendisi gibi kitap okuyup paylaşabilecek, karşılıklı tavsiye verecek insanlar arıyor. Bu yüzden bende okuyan kızlar kulübü kurmaya karar verdim. Yani sadece kızların katılacak, haftada iki kez toplanılacak, kitaplar hakkında konuşulacak ve belli zamanlar tur kitapları belirlenecek. Mesela yeni bir yazar seçeceğiz , hepimiz aynı anda onu okuyacağız. Bunun dışında da yazı yazan varsa yazı yazanlarla da konuşabiliriz çünkü ben de kitap yazmaya çalışıyorum. Okuyup düşüncelerimizi belirtebiliriz. Ben İstanbul'da oturuyorum. Lütfen düşünen yorum yazsın.

0|0
16|10

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Toplanma meselesi beni kasar ama güzel olabilirmiş 😌

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• çok iğrenç.

"paten yapan maymunlar kulübü"

gibi duruyor. kadınları aşağılamaktan dava açılabilir.

1|0
    0|0
  • Ben katılamam.

0|0
    0|0
  • sen hırsmı yaptın banamı öyle geliyor benim annem edebiyatçı arkadaşlarıyla buluştuklarında hep konuşuyorlar öğretmen ol :D

0|0
    0|0
  • Ayda 10 kitap süpermiş hızlı okuma teknikleri mi kullanıyorsun? 700 + sayfalı kitaplar benim 2 haftamı alıyor.

0|0
    0|0
  • cinsiyet ayrımcılığı niye yapıyorsunuz?

0|0
    0|0
  • okumalık kitap ver bende senin cinsel açlığını gidereyim

0|0
    0|0
  • merak ettim bunu nasıl başarıyorsun vede günde kaç safya kitap okuyon

0|0
    0|0
    • Kitaptan kitaba değişiyor. Okuya okuya hızlandım. Kendime her gün limit koyuyorum. Mesela 200 sayfa okumadan uyumayacağım gibi.

• Ben katılırdım ama kız değilim malasef!

0|0
    0|0
  • Erkekler neden dışlanıyor?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• İstanbul'da olsam katılmak isterdim ama en azından öneride bulunayım
    1. haftada iki çok fazla yani sen ayda on kitap okuyor olabilirsin çok güzel bu ama ben mesela okul zamanı ayda 3 kitap anca okuyorum normalde 6 tane falan.. insanların iş okul durumu da olduğu için bir haftada iki kitap okuyup yorumlayabilecek kişi yani bulursun ama kalabalık olmaz..

2. aynı anda aynı kitabı okuma konusu çok güzel ama herkesin önceliği farklı olabilir yani biri tarihi kitap okumak ister biri aşk romanı diğeri şiir insanların alanını bu kadar daraltma aynı paydada toplanamayabilirler ama şöyle olur mesela herkes okuduğu kitabı anlatır, bir iki ayda bir defa da oylama yoluyla ortak bir kitap seçilip o okunur. demokratik olur.
    3. bir de şu var, etrafına kaliteli okuyucuları toplamalısın küçümsemek için demiyorum ama bana gelip de vampir kitabıymış, ahmet batmanmış vs mutlaka oku çok güzel diyen insanlarınönerilerini asla dikkate almam ben. evet güzel olabilir ben de zamanında canan tan yüreğim seni çok sevdi, en son yürekler ölür ü okumuş biriyim :) :) ama şu an yaşım bunlardan ziyade daha eğitici farklı kitaplar istiyor onları da ancak çok sıkılıp bunalırsam, o da şöyle türk ve dünya klasiklerinden romanları okumayı tercih ederim.. onlar da çok kaliteli çünkü. ahmet batman okuyana kadar ahmet hamdi tanpınar okurum.. gibi gibi yani canım zor iş uygun kişileri seçmen en önemli kısım diye düşünüyorum yoksa bir araya gelmenin de faydası olmaz altın günü gibi olur.. birbirinize aşk hikayesi anlatır dinlersiniz :)

bunu ben de arkadaşımla yapıyorum çoğu zaman okuduğumuz kitaplar denk gelmiyor mesela aylar sonra şimdi aynı kitabı aynı anda okuyacağız. çok güzel ve faydalı bir faaliyet. tebrik ve takdir diyorum :) herkese örnek olmanı, sayının artmasını diliyorum

0|0
    0|0
  • bir oneri. sinemalar. com diye bir site var biliyosundur belki. o sitede izlediğin dizi ve filmlere yorumlar yapabiliyosun. (ki profesyonel olmasalar da kendini bu konuda baya baya geliştirmiş amatör film eleştirmenlerinden feyz alabiliyosun.) favorilerine ekleyebiliyosun. puanlama yapıosun filmler hakkında ve en onemlısı izlediğin dizi ve filmleri işaretliyosun. bu önemli cunku yıllar sonra hesabını actığında hangi filmi izlediğini hangisini izlemediğini görebiliyosun. kitaplar için tasarlanmıs buna benzer bir siteye ihtiyac vR. BOYLE BİŞİDE YAPABİLİRSİN. SEVE SEVE KATILIRIM.

0|0
    0|0
  • Sürekli roman okursam kendimi geliştiremem.
    Roman dışında şeyler de okursanız katılabilirim.

0|0
    0|0
  • Çok kitap okuyorum ama aynı anda aynı kitabı okumak yerine herkesin farklı kitap alıp okuyup onu birbiriyle paylaşması daha mantıklı bence

0|0
    0|0
  • Farklı tarzda kendimi geliştirebilecek kitaplar okunursa olabilir

0|0
    0|0
  • Ankaradayım... Ben bu sene boşladım ama sınavı atlatıyım tam gaz devam inşaAllah ^^ Ben genelde polisiye, edebi ilkler, tarihi, biyograik kitaplar okuyorum. Ve şiir kitapları...

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir fikir ama çok uzagiz:(

0|0
    0|0
  • Nasıl bir toplanma yer mekan neresi ona göre karar vermek isterim. Uygun olursa çok mutlu olurum 😊

0|0
    0|0
  • Çok iyi ya katılırım ben😊

0|0
    0|0
  • Ben katılmak istiyorum çok severim kitapnokumayı

0|0
    0|0
  • Çok iyi olur kitap paylaşımı da yapabiliriz dönüşümlü olarak ☺

0|0
    0|0
  • Buluşmak yerine fb de grup açmayı neden düşünmüyorsun

0|0
    0|0
    • İnstagram hesabım var ama o tarz şeylerde pek aktif olamıyorum. Tarzım değil ancak ortak hesap kurabilirim. Tek ilgilenemem.

• Whatsapp grubu falan kurulabilir bence
    Çünkü ben antalyadayim mesela
    Öyle olursa ilgilenebilirim

0|0
    0|0
  • Toplanma bilemem ama güzel fikir. .

0|0
    0|0
  • Ben :) aynı bensin ya :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...