60'lı yıllardan en sevdiğiniz parçalar?

Müziksel anlamda tatmin olmuş biriyim. Ama bu 60'lı yılları hala anlamıyorum. Rock ile Pop'un artık birbirinden yavaş yavaş koptuğu yıllar. 50'li yıllarda Elvis'i hem Rock hemde Pop kategorisine sokabilir iken 60'lı yıllarda bu düşünce artık deformasyona uğruyor yavaş yavaş. Ve 70'li yıllarda ortaya daha protest ve pop karşıtı bir Rock çıkıyor. bu düşünce aynı yıllarda Heavy Metal ve Punk düşüncelerini de doğuruyor elbette.

Şimdi sizden istediğim bu 60'lı yıllarda yavaş yavaş deforme olmaya başlayan Rock müziklerine örnek vermenizdir. Sakın Beatles felan yollamayın ama bildiğiniz Popumsu Rock işte o. Benim sizden istediğim biraz daha protest, kendi özgünlüğünü oluşturmaya başlamış parçalar ve gruplar... Pop ile hiçbir alakası olmayan.

Ben kendi örneklerime gelirsem;

Iron Butterfly - In a Gadda, Da Vida link

Led Zeppelin - Heartbreaker link

Pink Floyd - Let There Be More Light link

Jimi Hendrix - Purple Haze link

Ten Years After - I'm Going Home link

The Cream - Sunshine of Your Love link

The Kinks - You Really Got Me link

Deep Purple - Hush link

NOT: Biliyorum ağır bir şekilde testesteron kokacak burası ama yine de devam...

@Gizli

Sen gelme ulan ayı.

Güncellemeler:
Ayrıca 1 yıldız verene de buradan selam ederim... Şuan kendisini çok güzel anıyorum :)

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• The Beatles..Here comes the sun,All you need is love

Elvis Presley..Can`t help falling in love

The Monkees..Daydream believer

The Kinks..All day and all of the night

Jefferson Airplane..Somebody to love

Pink Floyd..See Emily Play,Lucifer Sam

Led Zeppelin..Whole lotta love,ramble on

1|1
    0|0
    • ohohohoov. Teşekkürler müzik perisi. Jefferson Airplane'i de biliyor.

• Müzik perisini ben buldum ama :((((

• @soran,tesekkür ederim :) Jefferson Airplane`in bu sarkisini cok severim,bu sarkiya Saint Privat`in yaptigi cover da bence güzeldir.. link

@floydian,tesekkürler..bu arada müzik perisini sen bulmustun haklisin..

ama bu lakabi tek begenen biz degiliz demek ki : ))

Kızlar Ne Diyor 1

• 60 ve 70'li yıllar rock müziğin kesinlikle en mükemmel hali idi. Şu anda dinlediğim tüm rock grupları bu yıllarda ortaya çıkmış.

Aslında çok söze gerek yok. Pink Floyd, Led Zeppelin, Guns n Roses, Deep Purple falan zaten aşmışlar. Neredeyse tüm şarkılarını ezbereyim. Jimi Hendrix falan... Abi ne söyleyebiliriz ki? Pc'ye geçtiğim anda basıyorum beş yıldızı.

Ayrıca The Rolling Stones bu grubun içerisinde mi emin olamadım şu an. Candır.

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• PINK FLOYD; lucifer sam, let there be more light, set the controls for the heart of the sun, grantchester meadows

THE BEATLES; love me do, twist and shout, yesterday, strawberry fields forever, ob la di ob la da, something, eleanor rigby

LED ZEPPELIN; whole lotta love, heartbreaker, good times bad times, dazed and confused

DEEP PURPLE; hush

ROLLING STONES; paint it black, satisfaction

THE WHO; my generation

KING CRIMSON; epitaph, 21st century schizoid man, moonchild, i talk to the wind, the court of the crimson king

2|1
    0|0
    • Starless'i unutmuşsun. King Kırimsın'dan.

• Ketrin sen ne yazarsan yaz ibret alırız biz, o yüzden silmedim ballı kestanem benim oyhhş...Ayrıca içtikçe tatlılaşıyorsun yavrum>3

@ yüce caesar, ne güzel açıklamışsın olayı.. yücesin yüceee! ! 11 BİR

• @Floydiyın

3< Öptüm...

• Bu dediklerini pek bilmemde rock'n'roll un babası Elvis ın tüm şarkılarını severim.Zaten çoğunuda 60 lı yıllarda yaptı sanırım.

0|1
    0|0
  • Tüm yazılanlara katılıyorum ve ekliyorum

The Animals - House of the Rising Sun ..Kesinlikle unutulmaması gereken grup..ve Jimi Hendrix

0|0
    0|0
    • yazmazsam kendimi kötü hissedecektim ..

"Bill Withers : ain't no sunshine" .ve diğer parçaları.. vazgeçilmezim.

• bananarama - she's got it (diğer yorumları da güzel)

0|0
    0|0
Yükleniyor...