Havlayan köpek ısırmaz, ısıran köpek havlamaz, atasözü doğru mudur?

Evet arkadaşlar bu söz en sevdiğim sözlerden biridir.:)

Peki sizce bu sözde anlatılmak istenen nedir ? :))

Güncellemeler:
Tam anlamıyla açık ve güzel anlatan cevabı arıyorum :))
sorudaki köpeği gerçek köpek olarak algılayan arkadaşları buradan tebrik ediyorum :))

0|0
16|17

En İyi Kız Görüşü

• gerçekten birşeyi yapıcak olan insan karda yürür ama izini belli etmez.

eğer çok konuşuyorsa "onu yaparım, bunu yaparım, şöyle olur " falan diye hepsi lafta kalır. havlar ama ısıramaz. söze gelince atıp tutar ama icraate gelince hiçbirşey yapamaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• İlk önce gerçek köpek anlamıyla algılıyorum efenim. Çünkü lanet bir köpek geldi hart diye kolumu kaptı zamanında. :)

Genelde olası kavga durumları için anlatılır. Bir tür psikolojik saldırı ve savunmadır. (lafı kes)

Lafla kendini karşındakinin gözünde yüceltip, onu ezmeye çalışılır. Binlerce yıldır işe yaramadığı için de böyle bir çıkmıştır ortaya.

1|1
    0|0
  • Herhangi bir tehlike sezdiginde veya birilerine gozdagi vermek istediginde yada kendine aslan susu veren, ve fiziksel carpismadan bu sekilde kacan ama kuyrugunu kısıp yerinde oturmayan zararsizdir.

1|0
    0|0
  • Tamamen yanlış bir genelleme. bundan birkaç yıl öncesine kadar havlamayan köpeklerden deli gibi korkmam, havlayanları da umursamam; dolayısıyla üç buçuk atmam hep bu yüzdendir. Nerede havlamayan, uyuz şaftı kaymış köpek gördüm hep tırstım. halbuki o hayvanların havlamaya mecali kalmamış beni mi ısıracak.. Bunun zıttında bir sürü de it gördüm envayi çeşit, bangır bangır havladılar; hadin len pis itler ısırmazsınız siz muamelesi yaptım hayvanlara. Yine bunun gibi havlayan bir köpek de 4 yıl falan önce karanlık bir gecede karşıma çıktı. Evin karşısında hükümet konağı vardı o zaman. bakkal da o binanın arkasında. binanın her iki tarafında da kapı var, karşıdaki bakkala içeriden geçebilme imkanın var yani. ben de o saatte eve gelen babama ekmek almak üzere dışarı yollandım. hükümet konağına girmek yasaktı, kapılar falan kapalıydı ama kim sallar. atladım kapının üstünden, aynı anda koro misali havlamalar duydum. ilkin tırstım ama sonra bu büyük deyiş aklıma geldi ' havlayan köpek ısırmaz'. mutluluk ve huzurla yoluma devam edecektim ki havlamalar çoğaldı ve sesler yaklaşmaya başladı. en son pantolonun paçasına doğru süzülen bir kafa gördüm ve sonra 3 adım atlama rekorlarını egale ederek kapının üzerinden süzüldüm geldiğim tarafa. Ne demişler ' itle dalaşacağına, dağları dolaş''

1|0
    0|0
    • yahu köpeklerden bahsetmiyorum soruda :D

• yani bazı insanlar çok konuşur asarım keserim falan diye ama bunlar genelde eyleme geçemez..

ama eylem yapabilcek insanlar ise boşuna konuşarak vaktini harcamaz eylemini gerçekleştirir.

ben bunu anladım.bilmiyorum belki yanılıyor olabilirim belkide çok trajik bi olaydır

1|0
    0|0
  • isiracak köpek havlamaz diye bi kestirmesi vardi onun gibi.

Az laf cok is. anlatilmak istenen bu... cenen caliscagina elin calissin bu da annemden geliyor.

1|0
    1|0
  • sözleriyle karşısındakini korkutmaya çalışan,bağırıp çağıran,hakaret eden,tehdit eden hiç bir fili eylem de bulunamaz.ama sinsice hareket edenler bütün bunlarla uğraşmaz bizzat düşündüğünü yaparak gösterir

2|0
    0|0
  • bence öyle bir şey yok :)) ben benim köpeğe ısır desem parçalar ama ben bir şey demesem hiç bir şey yapmaz :))

1|0
    0|0
    • burdaki köpek bildiğimiz köpek değil türkercim biliyorsun demi :D

• :)) biliyorum ama benim köpekte normal köpek değil ya

• havlayan köpek genellikle kendine güvensizlikten havlar. İnsan için de bu geçerli. ısıran köpekse zaten yapacağını yapmıştır niye havlasın üstüne. tezin başarılı, doçentliğe kabul edildin.

0|0
    0|0
  • Atıp tutan asıp kesenden cacık olmaz, susan insandan da kork seni cacık yapar anlamazsın...

1|0
    0|0
  • Ben diyorum ki... İnsanlar köpek değildir, köpek ile insanı ayırt edelim.

Ben karşımdaki insana birşey yapacaksam zaten sinyallerini veririm, karşımdaki insan istediği kadar önlem alsın bana karşı gelemez. Dayanılmaz bir bayım afedersiniz... ^^

0|0
    0|0
  • Valla köpek bu. Sağı solu belli olmaz, havlar ısırır, havlamaz ısırmaz vb. ne yapacağı belli olmaz.

0|0
    0|0
  • Isıran köpek havlamaz sanırım sana ait bir söz. Benim bildiğim havlayan köpek ısırmaz devamı yok.

Çok konuşma icraat yap, hiç konuşma kafa at. Budur.

0|0
    0|0
  • Neticede hayvandır. Kafasına göre havlar havlamayabilir. Sokağa zıçabilir tutabilir. Değişik bir dünyası olduğu için dibine fazla sokulma derim...

0|0
    0|0
    • köpeklerden bahsetmiyorum soruda :)

• ... Bu söze güvenerek,havlayan bir köpeğin kuyruğundan çekmemek gerekir.

0|0
    0|0
  • ısırır nasıl ısırmaz beni ısırdı :D

0|0
    0|0
  • yok öyle birsey denemesi bedava :))

0|0
    0|0
    • köpek ısırana kadar havlar ısırdıktan sonra nasıl havlasın hayvanın ağzı dolu .. :)

• ben kopek olarak algılıyorum cunku en guzel onlara söylenir bu cumle

• koca bir yalan bu!

0|0
    0|0
    • kişiden kişiye göre değişebilir, ben anlatılmak isteneni soruyorum :)

• yok, yani ben bu sözü ciddiye alıp, havlayan köpekten kaçmamak gibi bir gaflete düşülmesin diye şe'ettim.

Kızlar Ne Diyor 15

• aynı insanın sessiz olanıneden kork sözü gibi bu:) hiçkimse yapacağı kötü birşeyi göstere göstere yapmaz belli etmez bunu. asıl sinsi olandan korkacaksın çünkü asıl kötülüğü o planlıyordur.

1|0
    0|0
  • çok çemkirenlerden korkmicaksın hiçbir şey yapamazlar ancak konuşurlar lafta kalır demek bence :)

1|0
    0|0
  • sessizden korkacaksın bu tur ınsanlar saman altından su degıl suyu ve samanı toptan götüren kişilerdir :)

1|0
    0|0
  • bos insan bos konusur demek istemis. bi halt edemez lafta kalir söyledikleri vs

ama artik o öyle degil, zamane köpekleri (:

1|0
    0|0
  • bir şeyi yapamayacak olan insan anca konuşmayı bilir,ama bir şeyi yapabilecek insan işini gizice yaapar havlamaya zaman harcamaz :))))))))

1|0
    0|0
  • Karşındaki hiç susmadan konuşuyorsa,atıp tutuyorsa icraat yoksa o insandan iş çıkmaz :D

1|0
    0|0
    • şu an hep bana döverim dediler bişi yapmadılar şu an öyle diyen var annem hayvalayan köpek ısırmaz diyo şimdi anladım kzı tanımıyorum ki çok konşur konuşmaz

• Çok konuşan insandan korkma.

Sessizden kork.

Saman altından okyanus yürütür alimallah =)

1|0
    0|0
  • Sinsilik.

0|0
    0|0
  • ısırırken ses çıkaramıyo heralde :D

1|0
    0|0
  • Döverim, söverim bilmem ne diyenler aslında böyle bir yapıya sahip değildir diye yorumladım.

1|0
    0|0
  • Sessiz sakin'den korkucaksın demek.

1|0
    0|0
  • köpk br ınsanla benzestrılemez. katılmıyrum bn bsey ypcksam zaten cok acık bellı edrm yapmcksamda takmam bile

0|0
    0|0
    • köpeğin bir insanla benzeştirildiği yok :) bu deyim gibi bir şey sadece :)

• benzatılmsı yanlış demk ıstdm sonucta köpk ınsan byerde :)

• sinsi köpekten kork demektir havlamaz havlamaz havladımı tam havlar. havlayan köpek içi dışı bir köpektir :d

0|0
    0|0
  • ısıramayacağı için çemkirir evet bunun canlı örneğini bizzat yaşadım

0|0
    0|0
  • Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz'da diyebiliriz :v

0|0
    0|0
Yükleniyor...