Kitap okuyamıyorum, hiç istek yok. Ne yapabilirim?

Normalde haftada 1-2 kitap bitiren biriydim, çok severdim kitap okumayı. Ama birkaç aydır evde boş boş oturmama rağmen 100 sayfa bile okuyamadım. Çok sıkıyor, uykum geliyor bırakıyorum. Birini bırakıp birine başlıyorum ve hiçbirini de bitiremiyorum. Ne olacak böyle? :(

1|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumuş olmak için kitap okunmaz. İster roman, şiir, ister felsefe, psikoloji, tarih üzerine olsun, aslolan eline aldığın kitabın içindekileri merak edip etmemendir. Eğer elindeki kitabın sana anlatacakları senin ilgini çekmiyorsa, o zaman o kitabı okuyamazsın.
    Senin hiç merak etmediğin, hiç ilgilenmediğin konuda biri sana bir şeyler anlatmaya kalksa onu da dinlemezsin. Sana bir şey ifade etmeyen filmleri de izleyemezsin.
    Mesele kitap okumak değil. Hangi kitabı okumak. Ve o kitabı neden okumak istediğini bilmek.

1|0
    0|0
    • Işte olay o. Kitap okumak için kitap okumuyorum, zevk aldığım nadir şeylerden olduğu için kitap okuyorum. Okumaya çalıştığım kitapların da hepsini seviyorum normalde ama yok, uykum geliyor bir anda.

• Hmm okurken gözlerin akıyorsa ve uyku geliyorsa sende astigmat olabilir. Bir göz doktoruna muayene olmanda yarar olabilir.

Erkekler Ne Diyor 17

• Tatile ihtiyacın var sanırım, dinlen biraz, beynin dolmuş baya bir , deşarj olman lazım, mekan değişikliği iyi gelir belki de.

Sevgilin varsa adalara git haftasonu tatil yap, sevgilin yoksa niye yok? bir an önce sevgili bul, aşk yaşa, her şey düzelir :)

1|0
    0|0
  • okuma :d

1|0
    0|0
  • Bir kız vardı, o da senin gibi. Yarı dönem okuyası gelirdi, yarı dönem de sallamazdı hiç. Sanki kitapla hiç alakası yokmuş gibi. O derece kitapla ilgisi kesik ve okumamış biri gibiydi; olurdu o zamanlar.

Sen de kız olduğuna göre...
    Genetikmiş bu.

Kodunuzda yazılı değil kendinize bir şeyler katmanız.

1|0
    0|0
  • bir sure ara vermek en iyisi ya da kisa kitaplar okumalisiniz

1|0
    0|0
  • Okuma bosver kanks olup gideces zaten

1|0
    0|0
  • Kendine hedef koy, de ki "günlük 20 sayfa okuyacağım" ve buna uy.
    Ben böyle yapa yapa günlük 200'e ulaşmıştım. Şu an 100 okuyorum ama olsun ona da şükür (artistlik yaptı)

1|0
    0|0
    • Yok ben öyle hedefle hiçbir zaman bir yere gelemedim, iyice soğurum öyle.

• Herkesin yöntemi farklı. Kendi sevdiğin yöntemi bul, elbet vardır kendine özgü bir yöntemin. Milletin anlattığı (buna ben de dahilim) yöntemleri boşver, kendi kafana göre kitap oku.

• demekki aklını birşeylere takmış durumdasın
    bu takıntında senin konstrasyonunu etkiliyor

1|0
    0|0
    • Hayır aklıma taktığım bir şey yok.

• Tamam ben "kesinnnnn" bu konuşmayı bitiriyorum.

• vallahi ne olabilrki cidden merak ettimm

• Olmyorsa zorlama, demek ki kitap okumaktan sikilmissin. Ara vermelisin biraz.

1|0
    0|0
  • Kızlarsoruyor'u acilen bırakmalısın

1|0
    0|0
    • Aslında sorun burası da degil. Yani ilk başta öyle düşünüyordum ama sonra bakıyorum son görüş paylaştığım zaman 2 gün önce falan...

Oturuyorum boş boş, yaptığım bir şey de yok.

• Öyle ama görüş paylaşmasan bile görüştüğün kişiler vardır, sayfa yenileyip okuduğun görüşler vardır ve. Bir şekilde buraya vakit ayırıyorsundur.

• Sitede konuştuğum birileri yok, görüş paylaşmadığım bir sorunun da başka görüşlerini okumam. Yani bir hesapladım da birkaç gün hiç soru/görüş bile gizlememisim, ki anasayfaya bir kere girsem kalkacak birkaç paylaşım görüyorum.

• bende o istek doğuştan yok

1|0
    0|0
  • Okuma o zaman:) Bende hiç sevmem okumayı :)

1|0
    0|0
  • İlgini çeken alanlara yönel doğa aşk korku macera vb

1|0
    0|0
    • Yok her türlüsünü denedim de, Çıks...

• Saçma olacak ama filmi olan kitapları oku mesela alacakaranlık gibi. Oku ve sonra izle veyahut tam tersi. Hikaye ilgini çekmese bile okuma isteği duyacaksın filmi izledikten sonra.

• Cengiz Aytmatov okudun mu hiç?

1|0
    0|0
  • Uzun seriler okuyorsanız, konusu yavaş ilerlediği için bir zaman sonra sıkılabilirsiniz. Size tavsiyem bir süre kısa hikayeler, romanlar okumanız yönünde.

1|0
    0|0
  • Dergi oku

1|0
    0|0
  • farklı türlere yönel ;)

1|0
    0|0
  • kitap okumak zwten çokda gerekl bişey değil. okuyankarda neden okuo anlamıorum zaten.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sürükleyici bir kitap bul ve onu oku.. Daha sonra birkaç kitap daha sürükleyici kirapları dene.. Sonra rutine biner okumaya devam edersin..

1|0
    0|0
  • aynı sorun bendede var eğer iyi ve yardımcı yorum bulursan rica ederim banada haber ver lütfen çok sevinirim :)

1|0
    0|0
  • Üç kafta kendine bir süre ver kitabın kapağını açma ne zaman özleyeceksin o zaman oku

1|0
    0|0
  • Ara ver surekli okuyuca sıkılmışsin sonra yeniden baslarsib

1|0
    0|0
  • Demek ki doğru kitabı bulamıyorsun

1|0
    0|0
  • vakit geçirmek için ne yapıyorsun?

1|0
    0|0
    • Boş boş oturuyorum.

• Burdaki yazıları okuyuyorsun da kitaptaki yazıları mı okuyamiyorsun :/ işsiz

• Çok mantıksız konuşuyorsun be gizlim :( kitap okuyuşumdan zevk aldığım günlere geri dönmek istiyorum ama bu aralar sıkıyor sadece.

Yükleniyor...